Horoskopi ditor – 26 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Hapjet për përparim mund të rezultojnë të jenë më pak emocionuese sesa mendoni në fillim. Kjo nuk do të thotë se jeni të destinuar të qëndroni të mbërthyer aty ku jeni, por një ofertë e re mund të mos jetë ajo që duket në fillim. Dritarja juaj e mundësive mund të jetë e vogël tani, kështu që mund të jetë e mençur të veproni shpejt pasi të keni kontrolluar faktet.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Për momentin, imagjinata juaj mund të jetë shumë e egër! Ju gjithashtu mund ta lini të shkojë aty ku të dojë, edhe pse nuk keni nevojë të veproni domosdoshmërisht sipas çdo ideje që kërcen në kokën tuaj. Kur bëhet fjalë për marrjen e vendimeve, ndoshta duhet t’i kontrolloni gjërat tërësisht përpara se të angazhoheni. Thënë kështu, nuk duhet t’i përmbaheni asaj që duket e arsyeshme. Edhe idetë tuaja më pak se të arsyeshme mund të kenë shumë gjëra për to, kështu që vazhdoni dhe mendoni për to gjithashtu.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një mundësi e artë për të ulur borxhin ose për të kthyer një favor mund të shfaqet në çdo moment. Ky nuk është koha për t’u ulur dhe për të marrë parasysh të gjitha opsionet – sa më shpejt të bëni një lëvizje, aq më mirë do të jeni në gjendje të përfitoni nga situata. Mund të mos jetë një gjë që ndryshon jetën, por sigurisht që mund ta bëjë jetën pak më të lehtë në javët në vijim. Plus, zgjidhja e kësaj mund ta çlirojë trurin tuaj për t’u fokusuar në tema më interesante.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Të vepruarit në mënyrë impulsive mund t’ju ndihmojë të lidheni më mirë me njerëzit në këtë kohë. Ndonjëherë, duhet të rrezikoni! Mund të takoni dikë të ndryshëm nga tipi i njerëzve zakonisht në jetën tuaj dhe të tundoheni të kaloni më shumë kohë me ta. Me vetëm një shans të shkurtër për ta bërë të qartë se jeni të interesuar, është më mirë të mos humbni kohë duke menduar nëse është një ide e mirë apo jo. Intuita juaj ka të ngjarë t’ju çojë në drejtimin e duhur.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Shkundja e gjërave mund t’ju vijë natyrshëm tani. Në vend që të zhyteni në atë se sa e mërzitshme është rutina juaj e përditshme, mund të ndërmerrni veprime për ta bërë jetën tuaj shumë më interesante. Kjo është veçanërisht e vërtetë nëse keni planifikuar të riorganizoni se si bëhen gjërat për një kohë. Nëse lista juaj e detyrave nuk ju duket e mërzitshme dhe e lodhshme, ka të ngjarë që të jeni shumë më efikas – gjë që do t’ju lejojë më shumë kohë për të bërë diçka që ju tërheq vërtet.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Sot mund të ndjeni një dëshirë për të lejuar që talentet tuaja krijuese të shkëlqejnë vërtet. Mendimet e të tjerëve dhe cilësia relative e punës suaj nuk janë thelbi. Nëse ka diçka që ju pëlqen të bëni, do të ndiheni mirë nëse kënaqeni me veten! Plus, me pak praktikë, gjithmonë mund të përmirësoheni në të. Ju mund të ndiheni më pak të frenuar se zakonisht për të treguar atë që jeni të aftë. Kjo gjithashtu mund të hapë derën për disa këshilla dhe informacione të mira nga njerëzit përreth jush.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Detyrimet tuaja të brendshme mund të jenë më të lehta se zakonisht tani. Gjithmonë ka punë për të bërë dhe njerëz për t’u marrë parasysh, por në përgjithësi, ndoshta keni më shumë kohë për t’u çlodhur. Ju madje mund të keni mundësinë të hiqni dorë nga disa detyra përgjithmonë me një mendim pak të zgjuar. Ndoshta një pjesë e re e teknologjisë mund t’ju kursejë shumë përpjekje me një kosto relativisht të ulët. Ia vlen të hulumtoni opsionin, edhe nëse në fund vendosni se nuk është me të vërtetë stili juaj.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Dikush që mezi e njihni mund të jetë i rëndësishëm në jetën tuaj sot. Vetëm për shkak se ju zë në befasi, kjo nuk është arsye për t’u larguar. Ju nuk keni nevojë të ngatërroheni në jetën e tyre ose të krijoni një lidhje të gjatë të ngushtë me ta nëse nuk dëshironi. Ndonjëherë gjërat janë vetëm për momentin, por ato gjithsesi mund t’ju ndikojnë në planin afatgjatë. Nëse ofrohet një dorë ndihme nga një drejtim i papritur, ju gjithashtu mund ta pranoni atë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Kjo është një ditë e mrekullueshme për t’u ndriçuar – fjalë për fjalë! Është koha për të hequr qafe çdo rrëmujë që zë vend në shtëpinë tuaj. Mund të ndiheni shumë më mirë pasi t’i keni rregulluar gjërat. Sidoqoftë, mund t’ju duhet të jeni të kujdesshëm që të mos lejoni që entuziazmi juaj të ikë dhe të hiqni dorë nga diçka që do t’ju mungojë më vonë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Është më e rëndësishme të kënaqni veten sesa dikë tjetër sot. Në vend që të shqetësoheni për atë që njerëzit do të mendojnë dhe nëse do t’i ofendoni ata, ju keni lejen kozmike për t’u siguruar që njerëzit të kuptojnë se çfarë dëshironi me të vërtetë. Ata mund të habiten nëse zbuloni diçka që nuk e keni përmendur kurrë më parë, por së shpejti duhet ta kapërcejnë atë. Mund të jetë joshëse të pajtoheni në një përpjekje për të shmangur një debat, por mund të përfundoni duke u penduar nëse angazhoheni për diçka që nuk jeni vërtet ju.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një punë e papërfunduar mund të jetë në mendjen tuaj pikërisht tani. Ka të ngjarë të vazhdoni të ndiheni të shqetësuar nëse nuk merrni masa për ta zgjidhur atë. Nuk është domosdoshmërisht një punë e madhe. Plus, mund të mos marrë shumë përpjekje – kështu që sa më shpejt të filloni, aq më shpejt mund të kaloni në diçka më interesante! Durimi juaj mund të jetë më i ulët se zakonisht, kështu që mund të jeni më efektiv nëse ndani çdo detyrë të nevojshme në hapa të vegjël dhe i sulmoni ato një nga një.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të kuptoni se sot mund të jeni pjesë e kaq shumë grupeve në të njëjtën kohë. Nëse po shqetësoheni se mund të mërzisni dikë nëse shkëputeni, po shqetësoheni për asgjë. Njerëzit duhet të kuptojnë se jeta ndryshon, dhe nëse doni diçka të re në jetën tuaj, kjo shpesh do të thotë se diçka e vjetër shkon. Nuk ka nevojë të bëni ndonjë dramë prej saj. Thjesht t’u thoni njerëzve që nuk jeni të disponueshëm për momentin mund të mjaftojë për të dërguar mesazhin.

Burimi: Tarot