Horoskopi ditor – 26 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Partneritetet mund t’ju bëjnë të shpejtoni në përfundime. Një partner i ngushtë, qoftë biznes apo personal, mund të jetë duke ndikuar në vendimet tuaja aktuale. Pavarësisht këmbënguljes së tyre që të jetë rruga e tyre apo autostrada, kjo mund të mos jetë e duhura për ju! Mos hezitoni t’u tregoni me vendosmëri nëse keni nevojë për kohë për të kuptuar se çfarë mendoni se është e duhura për ju. Ata mund të vazhdojnë të shtyjnë derisa t’i mbyllni, kështu që nëse nuk e kuptojnë, jini më të vendosur, ndërkohë që vazhdoni të qëndroni të sjellshëm.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Të dashurit tuaj aktualisht mund të përpiqen të vendosin diçka për ju. Ndërsa ata mund të mendojnë se po e bëjnë këtë me dashuri, kjo nuk e bën të drejtë që ata t’ju ngutin në një vendim për të cilin nuk jeni gati. Është e drejtë të jesh i sinqertë me veten dhe ata duke thënë se ju duhet më shumë kohë për të marrë një vendim. Zgjedhja me nxitim e diçkaje mund të krijojë zhgënjime për ju me personalitetin ose karrierën tuaj publike. Mos u shqetësoni se çfarë do të mendojnë të tjerët.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Djegia e qiririt në të dy skajet nuk është e qëndrueshme tani, Binjakët. Përpjekjet për të zgjeruar horizontet tuaja fizike ose mendore mund të përplasen me përgjegjësitë tuaja – gjetja e një ekuilibri më të mirë mund të jetë e nevojshme për të arritur një rezultat pozitiv. Ndoshta ju keni rrëshqitur nga kontakti me brendësinë tuaj kohët e fundit dhe Hëna bashkohet me Saturnin përgjegjës për t’ju treguar se nuk mund të vazhdoni të bëni shumë gjëra njëkohësisht. Pushoni dhe lëreni trupin tuaj të shërohet, në mënyrë që të mos ju detyrojë të shtriheni në shtrat më vonë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Drama e fundit mund t’ju kishte lënë të tronditur. Mund të përjetoni një moment dramatik mes miqve ose të njohurve tuaj, i cili mund t’ju largojë nga ritmi në një mënyrë që nuk e kishit menduar fillimisht. Edhe nëse normalisht nuk i përgjigjeni situatave në këtë mënyrë, mund të vendosni në mënyrë impulsive të bëheni besnikë ndaj njërës palë dhe të përfundoni të pendoheni pasi situata të jetë shpalosur plotësisht. Shmangni marrjen e anëve këtë herë – ka të ngjarë të përfundojë në më shumë pakënaqësi për ju sesa për ata.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Balanca juaj e punës/jetës mund të kërkojë një riformësim. Situatat frustruese në jetën tuaj shtëpiake mund të hyjnë në jetën tuaj të punës ose të pengojnë shumë lehtë përgjegjësitë tuaja dhe të dy botët mund të përfundojnë duke grumbulluar stres mbi stresin për ju. Ndërsa keni potencialin për ta kthyer këtë, mund të duhet një fokus intensiv për të identifikuar dhe zbatuar mënyra të reja për ta bërë shtëpinë ose vendin tuaj të punës më relaksues. Lëreni universin t’ju inkurajojë të shtriheni dhe të kërkoni ide sipas nevojës.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Keqinformimi mund t’ju tregojë një anë tjetër të dikujt sot. Ky person mund t’ju japë disa informacione të gabuara që ju bllokojnë në një situatë kufizuese ose të vështirë, duke ju bërë të humbni çdo besim që kishit tek ai. Intuita juaj më pas mund të përshtatet më shumë me natyrën e këtij personi pasi të mos e shihni më me syze ngjyrë rozë. Mund të ndihet triumfuese t’i tregosh, por kjo ndjenjë ka të ngjarë të mos zgjasë. Në vend të kësaj, përpiquni të jeni empatikë duke ruajtur ende kufijtë tuaj të rinj.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një blerje impulsive mund t’ju zhgënjejë shpejt. Nëse jeni përballur me një shitës ose reklamë shumë bindëse që ju bind të blini diçka që nuk e dinit se ju nevojiteshin më parë pikërisht atëherë, ndoshta nuk ju nevojitet vërtet! Ndonëse mund të jetë joshëse të hapësh portofolin sa më shpejt që të dëgjosh çmimin, merr një sekondë me veten dhe mendo pak, pavarësisht se sa shumë po të bëjnë presion për të blerë. Gjasat janë, kjo nuk është diçka që do të dëshironi ende nesër.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ndryshimet e minutës së fundit ose të pakujdesshme në pamjen tuaj mund të jenë një gabim. Një koleg mund të ndikojë në vendimet tuaja të stilit, apo edhe t’i bëjë ato për ju pa lejen tuaj, dhe ju mund të jeni të pakënaqur me rezultatet. Ndoshta i keni dëgjuar për mirësjellje, ose ata mund të kenë vërtet kontroll mbi pamjen tuaj, por sido që të jetë, rezultatet ka të ngjarë të jenë të sikletshme ose të pakëndshme për ju. Bëj ç’të mundesh për të ndikuar në pamjen në favorin tënd – përpiqu ta lejosh veten tënde të vërtetë të shkëlqejë!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Procesi juaj i të menduarit mund të jetë kudo në këtë moment. Kohët e fundit mund të ndiheni më të hutuar nga jeta sesa normalisht dhe mendimi i tepërt mund t’ju lodhë. Ndoshta, ndjenjat e izolimit janë burimi i kësaj mungese energjie – ju mund të jeni duke përdorur një sasi të madhe të energjisë suaj mendore duke u shqetësuar, ndërkohë që nuk flisni vërtet për problemet tuaja. Të marrësh disa orë për të pushuar trurin ose për t’u hapur me dikë që do të dëgjojë, mund t’ju ndihmojë të rimbushni baterinë tuaj mendore.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Një vendim emocional në lidhje me miqësitë tuaja mund të bëhet tani një alternativë më e mirë nga sa do ta kishit menduar. Mund të jetë koha për të hequr dorë nga njerëzit që dikur i konsideronit miq, por me të cilët nuk keni dëgjuar për një kohë të gjatë. Ata mund të mos kenë qenë gjithsesi miku më i mirë – vështrimi i pashmangshëm mund t’ju tregojë se si ata ishin kontrollues, kufizues ose thjesht nuk ishin një shoqërues i mirë për ju. Të largohesh nga dikush që nuk ju lejonte të jeni vetvetja është e kuptueshme.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të jeni të ndarë midis imazhit tuaj publik dhe shpirtit tuaj të brendshëm. Në çdo moment, mund të përballeni me dikë që ju shtyn me një pyetje. Pavarësisht nëse kanë apo jo qëllime të mira, ju duhet të zgjidhni midis shfaqjes së tyre një anë pasionante të mendjes suaj që zakonisht nuk e tregoni, kundrejt mbajtjes së një versioni më profesional të vetes. Mërkuri dhe Marsi ju nxisin të ndani atë që ndjeni vërtet! Ju lejohet të jeni vetvetja, edhe nëse nuk është ajo që ata prisnin.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Drejtimet e gabuara mund t’ju rrotullojnë në rrathë. Dikush mund t’ju japë udhëzime që nuk ju çojnë atje ku dëshironi të shkoni, ose mund të merrni këshilla që nuk ju bëjnë jehonë. Ata mund ose nuk mund t’ju çojnë qëllimisht gabim, por ky mund të jetë një tregues për t’i shmangur ato kur keni nevojë për udhëzime në të ardhmen. Kjo mund të jetë dëshpëruese, veçanërisht nëse po kërkoni me zell përgjigje, por kurrë mos kini frikë. Pas kësaj, ka të ngjarë të jeni më të pajisur për t’i besuar intuitës suaj.

Burimi: Tarot