Horoskopi ditor – 27 gusht 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ripërpunimi i përgjegjësive tuaja mund të jetë i nevojshëm tani. Ndërsa jeni të gatshëm të bëni pjesën tuaj të drejtë, ndoshta duhet të flisni nëse keni rënë në zakon të bëni më shumë se kaq. Nuk është vetëm çështja e dëshirës për t’u argëtuar dhe për të shijuar jetën tuaj, megjithëse kjo mund t’ju motivojë në fillim – ka të bëjë gjithashtu me vlerësimin e mjaftueshëm të vetes për të ditur kufijtë tuaj. Pasi të hiqet çdo barrë e pakënaqësisë, merrni përsipër detyrat që janë në mënyrë legjitime tuajat me energji të përtërirë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të tundoheni të hidhni para për problemet tuaja. Megjithatë, ngadalësimi i mjaftueshëm për të identifikuar prioritetet tuaja mund t’ju ndihmojë të merrni një vendim më të mirë. Hëna e re sqaruese e sotme në shtëpinë tuaj të 5-të të vetë-shprehjes ju kërkon të përcaktoni se çfarë e sjell me të vërtetë zërin tuaj krijues në botë. Mund të kërkojë të ndërmerrni pak rrezik në vend që të qëndroni në zonën tuaj të rehatisë. Gjithçka ka një kosto, megjithatë, prandaj sigurohuni që të mendoni se çfarë çmimi jeni të gatshëm të paguani.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të hezitoni të prishni harmoninë komode të jetës suaj shtëpiake ose familjare tani. Megjithatë, nuk mund të jetë vërtet e rehatshme nëse nuk ka vend që ju të jeni ju – dhe me siguri po lëshoni dridhje nervoze, duke prishur humorin edhe për të tjerët. T’u tregoni njerëzve atë që keni në mendje mund t’i befasojë ata, por ata mund ta gjejnë një lehtësim të dinë se çfarë po ndodh në të vërtetë. Me të vërtetën, ju mund të rindizni dinamikën tuaj shtëpiake në një mënyrë të qëndrueshme.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një qasje pasive-agresive mund të ndërhyjë në përcaktimin e mendimit tuaj sot. Nëse jeni të zemëruar me dikë, është më mirë ta thoni këtë haptazi – sugjerimet dhe gërmimet e vogla ka të ngjarë të krijojnë një dramë shtesë pa adresuar çështjen origjinale. Nuk është kurrë argëtuese të kesh një konfrontim, por ndoshta nuk duhet të jetë aq i madh sa e imagjinoni. Në vend që të sillni çdo ankesë që keni pasur ndonjëherë kundër personit tjetër, përqendrohuni në një problem të vetëm që dëshironi të zgjidhni tani.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Presioni i shokëve mund t’ju shtyjë të merrni një vendim financiar që e keni shtyrë. Kjo nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe! Ndërsa nuk duhet ta trajtoni situatën në të njëjtën mënyrë si miqtë tuaj, ndoshta duhet të filloni diku. Ndoshta ju keni pritur që figura e duhur e autoritetit të vijë dhe t’ju thotë se çfarë të bëni. Sidoqoftë, përdorimi i gjykimit tuaj mund t’ju çojë më tej sesa prisni. Besoni se do të gjeni ndihmësit e duhur kur të jeni gati.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Kushdo që ju ngacmon mund të pendohet sot. Me Hënën e Re të fuqishme në shenjën tuaj, ju ndoshta jeni të prirur të kundërshtoni me forcë përpjekjet për të ushtruar autoritet mbi ju në mënyrë të papërshtatshme. Ndoshta akuzuesi juaj ka të drejtë që ju keni ngjyrosur jashtë vijave në disa mënyra kohët e fundit, por çfarë është puna me këtë? Ju keni të drejtë të vazhdoni një jetë private të çuditshme, për sa kohë që nuk po dëmtoni askënd tjetër. Mos u ndjeni fajtor për mbrojtjen tuaj!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Të shikoni përsëri një sekret që e keni mbajtur për shumë vite mund të jetë çliruese tani. Ndoshta bindjet tuaja kanë ndryshuar, duke bërë që diçka që dikur e shihnit si të turpshme të mos duket më si një punë e madhe. Nëse zgjidhni të hapeni, miqtë tuaj ka të ngjarë të jenë në fund të fundit mbështetës. Sidoqoftë, jini realistë se si mund të shkojë rënia e një zbulimi domethënës për ta në këtë moment. Ata mund të kenë nevojë për pak kohë për t’u përshtatur me një pamje të re për ju. Jepini atyre pak hir!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Rrjeti juaj social mund t’ju ndihmojë me disa synime në karrierë sot. Ju ndoshta e njihni tashmë personin që mund t’ju shtyjë përpara, pavarësisht nëse e kuptoni ose jo në këtë moment. Krijimi i lidhjes, megjithatë, ka të ngjarë të jetë pjesa e lehtë. Ripërpunimi i kufijve të një miqësie për të përfshirë një marrëdhënie profesionale shpesh ka sfidat e veta. Është më mirë t’i nisësh gjërat me këmbën e djathtë, edhe nëse procesi duket i mundimshëm. Merreni më ngadalë sesa mendoni se është e nevojshme.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Vendimi për një destinacion mund të jetë i këshillueshëm tani. Me Hënën e Re freskuese të sotme në Shtëpinë tuaj të 10-të të Autoritetit, ju keni një mundësi për të drejtuar rrjedhën e jetës suaj në një mënyrë kuptimplote. Fryma aventureske për të cilën njihet shenja juaj mund të luajë në avantazhin tuaj. Megjithatë, ndoshta dikush që ju shqetëson nervat kohët e fundit ka një pikë – të kesh një qëllim në mendje e bën më të mundshëm që ta arrish atë! Mos u shmangni nga përcaktimi i vizionit tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Hapja për një çështje personale mund të jetë një lehtësim i madh. Ana negative, megjithatë, është ballafaqimi me pasojat më pas. Ndërsa pastrimi i Hënës së Re të sotme rinis Shtëpinë tuaj të 9-të të Besimeve, mund t’ju duhet të kuptoni se si të merreni me çdo boshllëk midis idesë suaj se si duhet të jenë gjërat dhe realitetit të jetës suaj. Emërtoni vlerat tuaja më të rëndësishme – do t’ju ndihmojë të identifikoni vendet ku ka kuptim të jepni pak detaje.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Tani është një kohë e mirë për të përditësuar kushtet e një bashkëpunimi. Ju nuk do të gjeni më sukses duke shtypur nevojat tuaja individuale për të mirën e përbashkët – dhe në fund të fundit, nuk i sjell dobi askujt nëse jeni të zemëruar. Ndërsa shfaqja e shqetësimeve tuaja mund të duket e rrezikshme, mund të zbuloni se personi tjetër është më i gatshëm të punojë me ju sesa prisni. Është e vështirë të largohesh nga siguria e një ekuilibri që e dini se nuk është mjaft i drejtë, ndaj përfitoni nga shansi për të gjetur diçka më të mirë!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Pasiguria mund t’ju shtyjë të gjeni pikat e presionit në një marrëdhënie të ngushtë sot. Ndërsa mund ta dini se lidhja juaj ka nevojë për diçka për të ndryshuar, identifikimi i saj ose kërkimi i saj hapur mund të paraqesë një sfidë. Ju mund të duhet të ndjeni rrugën tuaj përmes zhgënjimit derisa të përplaseni me atë që ju lëndon ju – ose personin tjetër. Një bisedë e mirë përfundimisht mund t’ju ndihmojë të ripunoni disa nga rutinat tuaja të përbashkëta për mirë, kështu që përpiquni të jeni të duruar me procesin.

Burimi: Tarot