Horoskopi ditor – 27 shtator 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Sot, ju do të dëshironi lirinë totale në çdo gjë që po bëni. Dhe argëtimi i dukshëm është në kartat për adoleshentët, si p.sh. blerja në qendra tregtare ose shkuarja për një film. Në përgjithësi, do të jetë një ditë familjare për ju.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Sot do të zgjoheni duke u ndjerë të vendosur dhe vendimtar. Kini kujdes pasi pikëpamjet tuaja të ngurta mund t’ju bëjnë të dukeni kokëfortë. Ju mund të mos jeni të gatshëm të vini në gjysmë të rrugës gjatë një konflikti dhe do të keni zakon të shprehni këndvështrimin tuaj. Tensioni në vendin e punës do t’ju hajë pjesën më të madhe të kohës sot.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Dita premton ndjeshmëri dhe dhembshuri për ju. Ju mund të planifikoni një udhëtim me anëtarët e familjes tuaj. Ju gjithashtu mund të investoni paratë tuaja në kompani të ndryshme financiare, pasi sigurimi i së ardhmes së familjes suaj do të jetë kryesorja në mendjen tuaj. Për më tepër, ju gjithashtu do të kurseni një shumë të madhe për të përmbushur nevojat e ardhshme.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Është koha për t’iu përkushtuar punës suaj. Nëse jeni duke kërkuar të provoni gjëra të reja, sot mund të mos jetë një ditë shumë e mirë për ta bërë këtë. Vazhdoni t’i bëni gjërat ashtu siç i keni bërë deri më tani. E tëra që ju nevojitet është një rregullim i vogël i qëndrimit. Sot, ka të ngjarë të takoni një mik të vjetër dhe do të jeni të zënë duke kujtuar kohën tuaj së bashku.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Ju mund të jeni burri/gruaja i/e shtëpisë, por për ta bërë atë shtëpi një shtëpi, keni nevojë për një familje. Pra, mbajeni këtë në mend dhe mbani mend se familja juaj është themeli i suksesit tuaj. Bëni çdo përpjekje të mundshme për t’i bërë rrënjët e familjes suaj më të forta. Frytet e përpjekjeve të tilla do të jenë vetëm më të ëmbla. Është koha për të ndaluar së qeni koprrac me dhënien e kreditit. Vlerësoni atë që bëjnë të tjerët dhe kjo do t’ju kthehet vetëm dyfish. Në mënyrë të ngjashme, ‘Problemet e ndara janë probleme të përgjysmuara!’

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

E sotmja mund të nxjerrë në pah ato emocione që kanë qenë të shtrira në dollapin e zemrës suaj prej kohësh. Ju madje do të krijoni një lidhje – një lidhje sentimentale – me gjërat tuaja. Por, nëse dhe kur nuk e gjeni rrethinën sipas dëshirës tuaj, do të jeni si një peshk i dalë nga uji.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Nxirreni artistin tek ju sot! Mos u habitni nëse zbuloni një dashuri për artet e bukura. Yjet ju japin ndjesi të rafinuar estetike. Si rezultat, prirja juaj për dekorimin e brendshëm me siguri do të marrë një shtysë. Ekziston gjithashtu mundësia që të përfitoni nga aspekti tregtar i hobit tuaj të sapo fituar.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Çështjet familjare kanë bërtitur prej kohësh për vëmendjen tuaj. Bashkëshorti juaj i larguar mund të japë goditjen përfundimtare për të shkëputur të gjitha lidhjet. Por ruani qetësinë dhe mbajeni atë gjuhë. Prioriteti juaj duhet të jetë sigurimi i paqes në familjen tuaj.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Prisni një thirrje për argëtim natën vonë dhe një shans për të ngrënë. Por ju nuk duket se jeni në disponimin për të lënë flokët tuaj të lirshëm dhe të festojnë. Sado joshëse të jetë, ana juaj serioze do të marrë përsipër situatën dhe ju do ta mohoni ofertën. Nuk është çudi që atyre u pëlqen ajo kokë e ndjeshme mbi supet tuaja.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Do ta filloni ditën me vrull dhe energji dhe do të shfaqeni një person krejtësisht tjetër në punë. Do të ketë një ndryshim të dukshëm në mënyrën tuaj të punës, veçanërisht përsa i përket nivelit të energjisë dhe përqendrimit që do të vendosni. Kalimi në strategjinë e re do të përmirësojë ndjeshëm performancën tuaj dhe do t’ju bëjë të ndiheni se ishte një ndryshim i mirë pas të gjithash. Deri në fund të ditës, gjithçka që ju dëshironi është një pushim i mirë për t’u çlodhur.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Një ditë produktive, pasi do të merrni mbështetje të pakursyer nga shefat dhe kolegët tuaj. Krijimtaria juaj do të arrijë kulmin e saj dhe puna që rezulton do të rrisë reputacionin tuaj. Dita do të duket e plotë kur të kaloni kohë cilësore me familjen tuaj në mbrëmje.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Lumturia e ndarë është gëzim i dyfishtë; hidhërimet e përbashkëta janë gjysma e barrës. Familja juaj është themeli i suksesit tuaj, dhe atyre do t’i drejtoheni edhe në rast dështimi. Me mbështetjen e tyre, kthimi në krye të lojës nuk do të marrë kohë.

Burimi: Ganesha Speaks