Horoskopi ditor – 28 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Miqësitë tuaja janë shumë të shtrenjta, Dash. Afërdita që e do kënaqësinë dhe Saturni karmik po sinkronizohen në një lidhje intensive në Shtëpinë tuaj të 11 të Grupeve Sociale dhe të Njohjeve, duke sjellë një dozë të barabartë gëzimi dhe serioziteti pas tyre. Ky është një moment i mrekullueshëm për të thelluar lidhjet tuaja ekzistuese dhe për t’u siguruar që njerëzit e dinë se sa shumë i vlerësoni ato. Ju gjithashtu mund të bëni një mik të ri të rëndësishëm sot, ndaj shfrytëzojeni këtë kohë për t’i dhënë përparësi qarkullimit dhe shoqërimit!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Sot do të jeni në maksimumin tuaj dhe njerëzit do ta kenë të vështirë ta humbasin atë. Sundimtari juaj, Venusi, është duke u lidhur me Saturnin për një lidhje të bukur në shtëpinë tuaj të 10 të reputacionit dhe karrierës. Ky aspekt mund të shohë që puna juaj e vështirë të fillojë të shpërblehet, ndoshta me një shpërblim të bukur të përfshirë. Është gjithashtu një kohë e mrekullueshme për të filluar një projekt të ri ose për të zbuluar një projekt për të cilin keni punuar në prapaskenë, pasi audienca juaj duhet të jetë veçanërisht mbështetëse për ju dhe vizionin tuaj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ka diçka të bukur që ju pret jashtë në të gjithë botën! Afërdita, planeti i dashurisë dhe parave, po takohet me Saturnin serioz në Shtëpinë tuaj të 9 të Udhëtimit dhe Arsimit të Lartë, duke ju inkurajuar të kërkoni mundësi të rëndësishme dhe emocionuese që mund të ndihmojnë në ndryshimin e mënyrës se si e shihni botën. Bëni diçka për të provuar dhe zgjeruar horizontet tuaja, si p.sh. të xhironi një film me titra ose të kënaqeni me një kuzhinë që nuk e keni provuar kurrë më parë – çdo gjë që ju ekspozon ndaj diçkaje të re.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

E stomja mund të kërkojë vëmendjen tuaj – edhe pse për fat të mirë duhet të jetë për mirë. Afërdita dhe Saturni po formojnë një lidhje të mprehtë në shtëpinë tuaj të 8 gjithçka ose asgjë, që është një kombinim i fuqishëm, për të mos thënë më pak. Kjo arenë merret me gjithçka, nga intimiteti te financat e përbashkëta, dhe me Saturnin të përfshirë, mund të vini bast se çfarëdo që të ndodhë nuk do të jetë një çështje e lehtë. Thënë kështu, Afërdita është gjithashtu aty për të qetësuar gjërat dhe për t’ju ndihmuar të përfitoni në fund.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një person i caktuar mund të luajë një rol të madh në jetën tuaj sot. Afërdita Bujare po bashkohet me Saturnin stoik në sektorin tuaj të partneritetit, duke nxitur fokusin tuaj për t’u kthyer drejt një partneriteti të rëndësishëm. Afërdita dëshiron që ju të shijoni këtë përvojë, ndërsa Saturni është i interesuar për degëzimet e gjata, kështu që ka të ngjarë të ketë një përzierje interesante kënaqësie dhe punës gjatë gjithë ditës. Kjo është gjithashtu një kohë e mirë për të forcuar një marrëdhënie, qoftë romantike, platonike apo profesionale.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Jeni gati për të rregulluar jetën tuaj pa shumë bujë sot, Virgjëresha. Afërdita po rrotullohet nëpër Shtëpinë tuaj të 6 të Shëndetit dhe Rutinës, duke ju inkurajuar të shijoni procesin e bashkimit. Ajo po bashkon gjithashtu Saturnin esëll në të njëjtën kategori, duke siguruar që përpjekjet tuaja të jenë të këndshme dhe efektive. Çdo projekt apo plan i ri i zbatuar tani ka shumë gjasa të zgjasë, por tregohuni realist me veten se sa serioz jeni. Mbani mend: çdo gjë në moderim – duke përfshirë moderimin!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Muza juaj mund t’ju çojë në disa shtigje intriguese në këtë kohë. Zbukurimi i Venusit po vjen së bashku me Saturnin që punon shumë në Shtëpinë tuaj të 5 të Vetë-Shprehjes dhe Kreativitetit, duke ju dhënë një nxitje të mrekullueshme të energjisë. Bëni diçka për ta lënë anën tuaj artistike të luajë, sepse Afërdita dëshiron të sigurojë që çdo gjë që krijoni të jetë e këndshme, ndërsa Saturni mund ta ndihmojë atë t’i rezistojë provës së kohës. Në fund, cilido qoftë ky projekt mund t’ju sjellë dobi për shumë vite në vijim.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Çështjet familjare mund të mos jenë gjithmonë të thjeshta, por kjo nuk do të thotë se duhet të jenë të vështira. Me Venusin në sektorin tuaj të shtëpisë, ju jeni gati të shijoni jetën nën çatinë tuaj më shumë se normale – edhe kur ajo rreshtohet me Saturnin në të njëjtën arenë, duke krijuar një përzierje pozitiviteti dhe disipline që i jep një shtresë kompleksiteti të lehtë- duke shkuar energji. Ky është një moment ideal për ta lënë Venusin të lehtësojë rrugën ndërsa trajtoni çdo problem të mundshëm në familjen tuaj.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një shkëmbim i favorshëm mund të ndodhë në jetën tuaj në çdo moment. Afërdita, perëndesha e dashurisë dhe e bukurisë, do të bashkohet me Saturnin karmik në sektorin tuaj të komunikimit, duke krijuar skenën për një mundësi interesante ose informacion të këndshëm për t’ju “hedhur në erë”. Sigurohuni që t’i përgjigjeni çdo telefonate dhe t’u përgjigjeni të gjitha mesazheve, sepse nuk do të dëshironi të humbisni! Kjo është gjithashtu një kohë e mirë për të nënshkruar çdo kontratë, pasi kushtet me siguri do të jenë në favorin tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Çështjet financiare mund të kërkojnë punë shtesë sot, por duket se nuk do ta keni problem të përveshni mëngët. Afërdita Bujare po viziton sektorin tuaj të të ardhurave dhe po ju bekon me një lidhje pozitive me sundimtarin tuaj, Saturnin e rreptë. Pavarësisht nëse fitoni apo shpenzoni, ju keni aftësinë për të marrë vendime të mençura dhe të informuara. Ju gjithashtu mund të shënoni një investim të madh për një çmim të volitshëm gjatë shfletimit, kështu që kjo është një kohë e mirë për disa blerje serioze.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Përparimi dhe kënaqësia shkojnë dorë për dore sot, veçanërisht nëse përfshin zhvillimin personal. Afërdita po rrëshqet nëpër shenjën tuaj, duke ju ndihmuar të vini në kontakt me dëshirat dhe qëllimet tuaja. Ajo gjithashtu do të bashkojë Saturnin përgjegjës në të njëjtën shkallë, i cili është në mes të një aventure trevjeçare për t’ju ndihmuar me vetë-përmirësimin. Së bashku këta planetë do t’ju ofrojnë mundësinë për të bërë një përparim të madh pa u lodhur, kështu që bëni çmos për të përballuar çdo sfidë – mund t’i kaloni ato me ngjyra të shkëlqyera.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mund të jetë koha për të hequr dorë nga disa modele kryesisht të vjetruara në jetën tuaj. Afërdita dhe Saturni po bashkohen në një lidhje të rrallë në Shtëpinë tuaj të 12 të Nënndërgjegjes dhe Përfundimeve, duke ju paraqitur mundësinë e përsosur për të bërë një detoksim emocional. Saturni dëshiron që ju të bëni punën e nevojshme në mënyrë që të rriteni në të ardhmen pa u frenuar, dhe për fat të mirë, Venusi do të jetë gati për të lehtësuar procesin. Mos e humbisni këtë mundësi për të pastruar pjatën tuaj!

Burimi: Tarot