Horoskopi ditor – 28 nëntor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Do të dëshironi të kontaktoni me miq të vjetër që i keni lënë pas dore prej disa kohësh. Yjet sugjerojnë se do të kënaqeni. Entuziazmi juaj do t’i ndriçojë aktivitetet tuaja. Sinqeriteti dhe ndershmëria juaj janë ato që ju dallojnë nga të tjerët.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Do të jeni shumë të ndjeshëm për imazhin që projektoni në aspektin social dhe profesional. Ju e trajtoni këtë shumë seriozisht dhe bëni gjithçka që mundeni për të lënë përshtypjen e duhur. Sot do të mbeteni të denjë, dinjitoz dhe të përqendruar në gjithçka që bëni. Mos jini shumë të etur për të kënaqur të tjerët. Përqendrohuni në interesat dhe shqetësimet tuaja. Përndryshe ju mund të bëni gabime. Drejtojini energjitë tuaja drejt qëllimeve domethënëse. Reflektimi i thellë, analiza e vetvetes nuk do të jetë e pavend.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Do të përpiqeni të gjeni mënyra kreative për të kryer rutinën tuaj të përditshme për të marrë një pushim nga mërzia. Ju duhet të shoqëroheni më shumë me njerëzit dhe të praktikoni pak përulësi. Mysafirët do të vijnë për të vizituar shtëpinë tuaj. Mbrëmjen do ta kaloni duke biseduar me familjen, miqtë apo fqinjët.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Dita duket se do të jetë aq e mirë sa që mund të përfundoni duke ftuar xhelozi dhe zili nga njerëzit përreth jush. Yjet janë të favorshëm për çështjet që kanë të bëjnë me zemrën. Me pak fjalë, një ditë e shkëlqyer për të rritur dashurinë dhe marrëdhëniet. Mund të shfaqen mundësi fantastike, nëse keni kërkuar të joshni një të dashur. Megjithatë, mos lejoni që kjo ndjenjë marramendëse t’ju bëjë të provoni diçka të papërshtatshme, e cila më pas mund të prishë reputacionin tuaj.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Vendimet tuaja sot do të jenë jo vetëm të sakta, por edhe të vendosura dhe të palëkundura. Shëndeti juaj do jetë i mirë. Në vendin e punës, gjërat duhet të ecin si zakonisht. Megjithatë, sot do të përqendroheni më shumë në punë. Në marrëdhëniet personale, mund të shfaqen disa debate të vogla. Kujdesuni që të mos i lini të shpërthejnë në konfrontime të mëdha.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Ditë e këndshme do jetë kjo e sotmja plot surpriza dhe ndryshime të paparashikuara. Mund të shkoni për një udhëtim të gjatë me të dashurin tuaj. Udhëtimi do jetë shumë interesant dhe do të qetësojë nervat tuaja të rraskapitura. Në përgjithësi, është një ditë optimiste dhe e lumtur, kështu që vazhdoni dhe merrni më të mirën prej saj.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Së shpejti do të jeni në gjendje të udhëtoni ose të planifikoni një udhëtim, jo për çështje familjare apo biznesi, por për t’u larguar nga jeta e zakonshme. Do t’i kushtoni më shumë rëndësi çështjeve tuaja profesionale në krahasim me çështjet tuaja personale. Sot do të arrini sukses në çdo gjë që bëni.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Duke iu shmangur thashethemeve, ju përhapni mirësi dhe lumturi në grupet tuaja shoqërore. Njerëzit do t’ju shikojnë sot për këtë arsye. Çfarë shkon rrotull, vjen rrotull; përhapni gëzim dhe me siguri do të merrni gëzim.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të vendosur dhe të përkushtuar, ja çfarë jeni kur vjen çështja te puna. Epo, kjo mund t’ju gjejë edhe në mes të një mori dosjesh dhe ngarkesash pune. Nuk është çudi që të bëheni punëtor. Ka të ngjarë të kënaqeni në gjysmën e dytë të ditës. Kalofshi një mbrëmje plot argëtim!

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Megjithëse nuk lini gurë pa lëvizur për të identifikuar mundësitë që ju vijnë, ju duhet të mbani roje sa herë që jeni pjesë e një çështjeje ligjore. Në planin financiar, ka të ngjarë të keni disa humbje të rënda dhe nëse jeni një tregtar ose një ndërmjetës, shanset për të vuajtur prej tyre janë edhe më të larta. Merrni disa masa paraprake shumë përpara.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Ju dëshironi të keni më shumë se njëzet e katër orë në ditë! Jeni të vendosur të përfundoni punën tuaj në pritje, por në njëfarë mënyre do ta keni jashtëzakonisht të vështirë të hiqni ngarkesën nga supet tuaja. Do të provoni gjithçka; nga anulimi i pushimeve deri te shtyrja e takimeve, por asgjë nuk do të duket e mjaftueshme.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Sot do të simpatizoni njerëzit. Kjo do t’ju ndihmojë të arrini dëshirat e mira të njerëzve. Ju mund të provoni të jeni një shef, bashkëpunëtor, burrë ose grua dhe bir ose vajzë e mirë. Vazhdoni me këto virtyte.

Burimi: Ganesha Speaks