Horoskopi ditor – 28 nëntor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një ide e rëndësishme që po shqyrtoni aktualisht ka të ngjarë të jetë shumë e madhe për ju për ta realizuar vetë. Me Marsin e fuqishëm në Shtëpinë tuaj të Tretë të Komunikimit që mbështet Saturnin e qëndrueshëm në sektorin tuaj social, ju jeni të pozicionuar mirë për të krehur rrjetin tuaj për bashkëpunëtorët e mundshëm. Megjithatë, mbani mend se debatet për paratë mund të prishin edhe miqësitë më të mira. Filloni me një ide të qartë se si dëshironi të ndani elementët financiarë të projektit dhe sigurohuni që të gjithë ta kuptojnë atë përpara se të angazhohen për ndonjë gjë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të jeni të interesuar për një rritje në këtë moment – dhe ndoshta e keni fituar atë. Ju ka të ngjarë të keni impresionuar një person të fuqishëm me punën tuaj të palodhur, veçanërisht pasi Marsi ambicioz në sektorin tuaj të financave tërheq një buzëqeshje të rrallë nga Saturni i ashpër në zonën tuaj të autoritetit. Para se të bëni ndonjë kërkesë, merrni parasysh se ata mund të duan që ju të merrni më shumë përgjegjësi në këmbim të gjërave si rritja e kompensimit. Jini të sinqertë me veten për gatishmërinë tuaj për t’u lidhur.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Të kesh një kuptim të qartë të besimeve të tua aktualisht mund t’ju ndihmojë të tërheqni shokë që janë në të njëjtën faqe. Pjesa e vështirë mund të jetë gjetja e njerëzve që janë mjaft të bazuar për të pranuar dyshimet tuaja gjithashtu. Çdo shqetësim që përjetoni në një marrëdhënie në këtë kohë ka të ngjarë të jetë i rrënjosur në luftën tuaj të brendshme me ideologjinë tuaj, pasi tërhiqni atë që nxirrni jashtë. Realisht, shenja juaj është e njohur për të dy mendjet për shumicën e gjërave. Thjesht zotërimi i kësaj mund të jetë fuqizues!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një bashkëpunim që ju shërben vërtet mirë mund të rritet jashtë syve të publikut. Megjithatë, ndërveprimet tuaja rutinë mund të ndërlikohen si përgjigje – veçanërisht nëse nuk mund të thoni ende se çfarë po ndodh. Ka të ngjarë të humbni kontrollin e narrativës nëse filloni të ndani pjesë për të qetësuar dikë që po ju përgjon. Një histori pikante mund të marrë një jetë më vete! Për të mbrojtur privatësinë tuaj, provoni t’u thoni thashethemetrit se duhet të qëndroni të fokusuar në kryerjen e punës suaj.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ndërtimi i një marrëdhënieje të rëndësishme është vërtet e mundur për ju – edhe nëse jeni në konflikt se çfarë lloj lidhjeje do të funksiononte më mirë. Mundohuni të kuptoni nëse preferoni t’i jepni përparësi biznesit apo kënaqësisë. Entuziazmi juaj është ndoshta i lartë, por mund të shqetësoheni se argëtimi i tepërt do të pengojë shpresat më serioze për lidhjen në fjalë. Vizioni juaj për atë që kërkohet për të ecur përpara mund të jetë i vjetëruar! Lexoni dhomën dhe përdorni gjykimin tuaj më të mirë për të përcaktuar se çfarë do të fluturojë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Përkushtimi ndaj përgjegjësive tuaja duhet t’ju shërbejë mirë për momentin. Marsi i fuqishëm në sektorin tuaj të karrierës dhe Saturni i strukturuar në shtëpinë tuaj të 6-të të përgjegjshme po punojnë së bashku për t’ju treguar se sa puna e përditshme që bëni po ju afron me një qëllim më të madh. Megjithatë, mund t’ju duhet ende të dilni pak nga zona juaj e rehatisë për të shfaqur përfitimet më të plota të këtyre energjive. Shtimi i elementeve të rinj në rutinën tuaj mund ta shijojë atë me kuptim më të thellë!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Planifikimi i një udhëtimi të madh mund të shkojë mrekullisht për ju. Kur Marsi aktiv në shtëpinë tuaj të 9-të aventureske hyn me Saturnin realist në Shtëpinë tuaj të 5-të të Argëtimit, ju mund të kërceni rreth rrezikut të shtrëngimit në shumë aktivitete. Një listë e kuruar me kujdes do t’ju lejojë të shijoni më plotësisht çdo artikull. Flisni me këdo që është duke udhëtuar me ju për t’u siguruar që të mos lini një ndalesë që është vërtet e rëndësishme për ta, megjithëse – nuk ka të bëjë vetëm me prioritetet tuaja!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Të qenit realist për atë që keni mund të jetë hapi juaj më i rëndësishëm përpara në këtë kohë. Ndonëse mund të tundoheni ta bëni të duket sikur jeni më i pasur se sa jeni për t’i bërë përshtypje dikujt tjetër, kjo nuk ka gjasa të ketë sukses. Ndërsa Marsi i sigurt në Shtëpinë tuaj të 8-të të Burimeve të Përbashkëta krahason shënimet me Saturnin e sinqertë në shtëpinë tuaj të 4-të themelore, e vërteta me siguri do të shfaqet. Në anën pozitive, të tregoni se keni bërë shumë me pak mund të frymëzoni të tjerët rreth jush.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju jeni në gjendje të keni biseda të dobishme dhe të fokusuara me bashkëpunëtorë të besuar. Ky komunikim mund të marrë rezultate konkrete në lidhje me temat që kanë vërtet rëndësi, veçanërisht me Marsin e guximshëm në sektorin tuaj të partneritetit që fuqizon Saturnin e disiplinuar në zonën tuaj të komunikimit. Ndërsa mund të jeni të etur për të ndërmarrë veprime praktike për një problem me të cilin po përballeni sa më shpejt të jetë e mundur, strategjia më e dukshme mund të mos jetë më e mira. Pa u shpërqendruar tej mase apo të dalë nga binarët nga imtësirat, ju mund të investoni kohën që ju nevojitet për të marrë të gjitha faktet.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ndjenjat e mungesës financiare mund t’ju motivojnë të punoni më shumë. Ka të ngjarë të zhvilloni një qëndrim më optimist pasi të kuptoni se përpjekja juaj po ju jep një nivel kontrolli mbi mënyrën se si gjërat shkojnë për ju. Në atë pikë, rrethanat mund t’ju shtyjnë të përballeni me disa nga supozimet që ju pengojnë – pa marrë parasysh se sa e frikshme duket ta shihni veten si të aftë për të shfaqur bollëk. Ndërsa rezultatet nuk janë të garantuara, ndoshta është një rrezik që ia vlen të ndërmerret!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Njohja se si renditeni kundër bashkëmoshatarëve tuaj sot mund të jetë jetike për ju. Falë Saturnit të ndërgjegjshëm për statusin në shenjën tuaj që harmonizohet me Marsin agresiv në shtëpinë tuaj të 5-të konkurruese, ju keni një shans të fortë për të arritur majën e grumbullit. Thënë kështu, të drejtat e mburrjes nuk do të jenë domosdoshmërisht aq përmbushëse sa do të kishte qenë ndjenja e sigurisë që mund të kërkoni vërtet. Tregoni aftësitë tuaja për gëzimin që merrni në ushtrimin e tyre, por mbani mend se të qenit një sport i mirë ndërton komunitetin.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Bota juaj e brendshme mund të ketë nevojë për një strukturë për momentin. Për fat të mirë, ndërsa Marsi i orientuar drejt veprimit në zonën tuaj shtëpiake rrit Saturnin serioz në shtëpinë tuaj të 12-të, ju jeni të pajisur për të filluar punën duke ndërtuar hapësirën fizike ose metaforike që ju nevojitet për relaksim. Përparimi që bëni mund të jetë emocionues, potencialisht t’ju tundojë t’u tregoni të tjerëve për të. Sidoqoftë, reagimet e dikujt tjetër, pavarësisht sa me qëllim të mirë, ndoshta thjesht do t’ju shpërqendrojnë në këtë pikë. Përqendrohuni në dëgjimin e zërit tuaj të brendshëm për momentin.

Burimi: Tarot