Horoskopi ditor – 28 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Këshillat nga të tjerët mund t’ju çojnë në rrugën e gabuar tani, edhe nëse janë thënë për mirë. Fjalët e tyre mund të mos zbatohen plotësisht për çështjet tuaja, ose ndoshta nuk mund ta imagjinoni të veproni në atë mënyrë. Ju mund të vazhdoni të pyesni përreth derisa dikush të dalë me një ide të ndritshme që përshtatet si me dëshirat ashtu edhe me karakterin tuaj. Njerëzit janë ndoshta më shumë se të gatshëm për të ndihmuar – për sa kohë që ju jeni të përgatitur për të dëgjuar.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të ndiheni sikur keni ngecur në një gropë për disa kohë. Sot, ju mund të vini re çdo mundësi për të ndryshuar drejtimin. Të qenit më të hapur ndaj ndryshimeve personale mund të jetë pikërisht ajo që ju nevojitet për të ecur përpara! Për të përfituar plotësisht nga ajo që ofrohet, mund t’ju duhet të jeni gati për të dalë atje dhe për t’u vënë re. Njerëzit mund t’ju bëjnë një ofertë vetëm nëse janë të vetëdijshëm se ju po kërkoni një të tillë në radhë të parë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një ndryshim në pikëpamjet tuaja mund të jetë shqetësues për momentin. Është ndoshta pjesë e një procesi që ka vazhduar për disa kohë – thjesht nuk jeni ndalur së menduari për të. Ndoshta nuk po shkoni më në drejtimin që synonit, dhe kjo është në rregull. Megjithatë, nëse mendoni se nuk keni marrë parasysh gjithçka që duhet të keni, mund të jetë me vlerë të shkruani mendimet tuaja për t’ju ndihmuar t’i sqaroni ato dhe të gjeni se çfarë të bëni më pas.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mbështetja në marrjen e një fitimi të papritur mund të jetë e pamatur për momentin. Edhe nëse duket pothuajse e pashmangshme, ekziston rreziku që të mos ndodhë për shkak të diçkaje që nuk e keni marrë parasysh. Do të ishte më mirë t’i përmbaheshit asaj për të cilën jeni të sigurt. Nuk do t’ju dëmtojë të kontrolloni dhe të siguroheni që nuk po humbisni disa para që ju takojnë. Në fund të fundit, nuk keni asgjë për të humbur dhe potencialisht shumë për të fituar.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Nëse dikush me të cilin kaloni shumë kohë dëshiron të shkojë në aventurat e tij, kjo nuk do të thotë se ai është zhdukur përgjithmonë. Plus, ju ka të ngjarë të keni detyrat tuaja për të vazhduar. Marrëdhëniet me shokët/qet tuaj/a janë ndoshta më të rëndësishme se zakonisht. Nëse nuk mendoni se i keni dëgjuar siç duhet kohët e fundit, kjo është një kohë e mirë për ta korrigjuar atë. Mundohuni të keni ekuilibër në të gjitha lidhjet tuaja.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ndjenja sikur nuk mund të mbështeteni te kolegët tuaj mund të jetë shqetësuese për momentin. Mund të mos jetë një problem aq i madh sa mendoni, por mund të jetë e mençur të hartoni një plan rezervë. Mbani shqisat tuaja të mprehta për të kapur çdo thashethem që qarkullon që mund t’ju ndihmojë të kuptoni se çfarë po ndodh në të vërtetë. Nuk keni nevojë t’i futeni dramës, por vëmendja mund të jetë e paçmueshme.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ndërmarrja e një rreziku mund të jetë një tundim sot – për sa kohë që jeni të përgatitur për të humbur. Për sa kohë që nuk rrezikoni më shumë sesa mund të përballoni, nuk ka gjasa të hasni në telashe serioze. Problemi është se gjykimi juaj mund të mos jetë i madh, veçanërisht në lidhje me çështjet e parave. Megjithatë, nëse gjithçka që dëshironi është një emocion i vogël dhe mund të përballoni të rrezikoni pak para, ndoshta nuk do të ketë dëm të qëndrueshëm. Në fund të fundit, ka gjithmonë një shans të vogël për të fituar!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Të menduarit drejt mund të mos jetë aq e thjeshtë sa duket tani. T’i lejoni vetes disa kohë joproduktive për t’u fokusuar përpara se të merrni ndonjë vendim të madh, mund të jetë thelbësore pikërisht tani. Planifikimi i diçkaje relaksuese mund të bëjë ndryshimin! Nuk ka nevojë për përpjekje të mëdha – madje edhe një zhytje në një banjë të nxehtë ose duke pirë pak çokollatë ndërsa shikoni një nga filmat tuaj të preferuar mund të jetë e mjaftueshme për të hequr avantazhin e ditës suaj. Mund të jetë gjithashtu e dobishme t’i jepni vetes pak kohë për ëndërrim me sy të hapur.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Disa njerëz mund t’ju acarojnë keq sot. Nuk është domosdoshmërisht faji i tyre! Toleranca juaj ka të ngjarë të jetë e ulët, dhe gjërat e vogla që zakonisht i injoroni priren t’ju dëmtojnë nervat. Pasi të jeni të vetëdijshëm për këtë, mund të bëni një përpjekje për të qëndruar në nivel. Dhe nëse dikush rezulton të jetë shumë i bezdisshëm, ndoshta është më mirë t’i shmangni ato për një kohë të shkurtër. Nëse jeni të detyruar të kaloni kohë me ta, konsideroni të jeni të sjellshëm dhe të qartë për atë që ju shqetëson rreth tyre.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Përqendrimi në atë që keni dhe jo në atë që jeni mund t’ju pengojë tani. Natyrisht, të keni para pas vetes ka rëndësi, por nuk është konsiderata e vetme. Nëse jeni përmbajtur nga shpenzimet në mënyrë që të keni mjaftueshëm për një ditë të keqe, mund t’ju duhet të mendoni nëse ajo ditë ka ardhur më në fund – ose nëse do të ndodhë ndonjëherë. Edhe nëse nuk kishit planifikuar të blini asgjë sot, nëse kjo ju bën të lumtur dhe mund t’i përballoni shpenzimet, mos ngurroni ta bëni atë!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mund të jetë e qartë tani se personi tek i cili mund të mbështeteni më shumë jeni ju. Kjo nuk do të thotë se nuk mund t’i besoni askujt rreth jush, por se ndoshta do të bëni më mirë nëse ndonjë ndihmë është një bonus dhe jo një pjesë thelbësore e punës suaj. Nëse doni të ndryshoni jetën tuaj, ju takon juve të vendosni se cilat duhet të jenë ato ndryshime. Nuk duhet domosdoshmërisht të jetë diçka e madhe – edhe rregullimet e vogla mund të bëjnë ndryshime të mëdha në afat të gjatë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Lajmet e papritura mund t’ju hedhin jashtë kursit sot. Mund të ia vlente të përmbaheni dhe të mos reagoni menjëherë. Pasi t’i keni menduar gjërat, mund të vendosni për një kurs veprimi të ndryshëm nga ai që ju erdhi fillimisht në kokë. Nëse veproni me nxitim, bazuar në atë që ndjeni për të, ekziston rreziku për t’i bërë gjërat edhe më keq. Merrni kohë për të vendosur se çfarë të bëni, pastaj vazhdoni me të dhe mos e humbni kohën duke u shqetësuar! Ajo që është bërë është bërë.

Burimi: Tarot