Horoskopi ditor – 28 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ikja nga realiteti mund t’ju pengojë. Ju mund të mendoni se po e jetoni jetën në mënyrën e duhur, por sasia që jeni mendërisht, emocionalisht apo edhe fizikisht mund të mungojë. Duke mos parë rregullisht njerëz të tjerë, duke kaluar shumë kohë duke përdorur teknologjinë, apo edhe duke punuar shumë mund të sugjerojnë që ju duhet të jeni më të hapur dhe të pranishëm. Ndërkohë që të qetësoheni dhe të jeni në këtë moment mund të jetë sfiduese, jepni mundësinë tuaj më të mirë – mund të jetë më emocionuese nga sa prisnit.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Rruga juaj drejt së ardhmes mund të ketë nevojë për disa korrigjime. Ka qëllime për të cilat mund të punoni, ose të paktën prisni të realizohen, por ato përfundime të lumtura mund të kërkojnë më shumë punë dhe fokus sesa po përdorni. Frika mund t’ju pengojë dhe shërimi i këtyre shqetësimeve në lidhje me suksesin ose pasurinë mund të jetë hapi i parë për t’i arritur ato. Largimi nga rruga juaj mund të jetë gjëja më e mirë që mund të bëni aktualisht për veten tuaj të ardhshme.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Neglizhimi i autoritetit tuaj personal mund të bllokojë fuqinë tuaj. Aktualisht, ju mund të luani një rol më të vogël se zakonisht, por mund të zgjidhni të qëndroni në prapavijë për shkak të frikës se mos jeni në gjendje ta përballoni atë lloj pushteti – ndoshta të shkaktuar nga argumenti i Lunës së mjegullt dhe i Neptunit të mjegullt. Ndoshta ju vazhdimisht e krahasoni veten me njerëzit e tjerë, duke i zmadhuar dështimet dhe sukseset e tyre në mendjen tuaj. Mundohuni ta shikoni veten përmes një lente më realiste për të parë potencialin tuaj të vërtetë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Kutia në të cilën ndodheni mund të jetë bërë shumë e vogël për ju. Ju mund të jeni përpjekur të krijoni një rutinë të qetë për përgjegjësitë tuaja, por për fat të keq përfundoi duke boksuar veten në një listë shumë të rreptë të detyrave ose një orar tepër kërkues. Puna që ishte emocionuese tani mund të ndihej e përsëritur, duke ju shtyrë të kërkoni kullota më të gjelbra. Ndërsa mund të jetë e turpshme të filloni nga e para, kjo thjesht do të thotë që keni gjetur një orar që nuk funksionon më për ju.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të keni nevojë të rivlerësoni se sa të hapur jeni sot. Natyra juaj bujarisht dramatike mund t’i shtyjë të tjerët të mendojnë se ju njohin mirë, kur në realitet, ju mund t’i mbani letrat afër gjoksit tuaj. Ndërsa mund të jetë më e lehtë të besosh se të tjerëve nuk mund t’u besohet, mbajtja e të gjitha ndjenjave për vete mund të çojë në një shpërthim emocional. Mendoni të gjeni dikë të cilit mund t’i besoni në mënyrë që të hapeni dhe të lini një pjesë të peshës emocionale nga supet tuaja.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Idealizimi i dikujt në jetën tuaj mund të jetë duke krijuar një përçarje mes jush – veçanërisht nëse mendoni se ky person është plotësisht i përsosur. Ndërsa vendosja e tyre në një piedestal mund të ndihet si gjëja e duhur për t’u bërë, trajtimi i tyre sikur nuk mund të bëjnë asnjë gabim mund të dëmtojë në fakt lidhjen që keni të dy. Mund të ndihet çnjerëzore kur dikush pretendon se je perfekt dhe nuk të lë të kesh një ditë të keqe. Ata nuk janë të përsosur, sepse askush nuk është, por ju mund të keni një marrëdhënie të shkëlqyer.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të sakrifikoni shumë në këtë kohë. Të jesh atje për njerëzit e tjerë dhe të ndihmosh të tjerët është e admirueshme, por të bësh shumë gjëra njëkohësisht dhe të jesh aty për të gjithë mund të çojë në një peshë të pashëndetshme emocionale që vendoset mbi ty. Kënaqësia e njerëzve të tjerë mund të vijë natyrshëm për ju, por të bësh veten të lumtur mund të mos jetë aq e lehtë. Ju mund të dëshironi të filloni duke u kënaqur me diçka që do ta kënaqte fëmijën tuaj të brendshëm. Ju lejohet të merrni pak kohë për veten tuaj!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Të luash shumë sigurt mund të shkaktojë probleme për momentin. Ju mund të veproni me kujdes me inkurajimin e dikujt tjetër për t’ju ndihmuar të ndiheni më të sigurt, edhe nëse të dy e dini se dëshironi të rrezikoni. Të jetosh përgjithmonë në zonën tënde të rehatisë mund të çojë në disa mundësi të humbura dhe keqardhje – veçanërisht nëse thjesht ke frikë se çfarë do të mendojnë të tjerët për ty. Mos jetoni për të tjerët! Dëgjimi i asaj frike mund të bllokojë vetëm bekimet tuaja të mundshme nga universi.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Shikimi i vetvetes suaj të kaluar mund t’ju ndihmojë të shëroni veten tuaj të tanishme. Një çështje me të cilën po luftoni tani mund të jetë e rrënjosur në ngjarje të vjetra, ku diçka shkoi keq kur u përpoqët të bëni një përmirësim në jetën tuaj, dhe dështimi i asaj përpjekjeje më pas ju frikësoi të mos provoni përsëri. Emocionet tuaja mund të mos jenë veçanërisht të lehta për t’u kontaktuar, ose mund të keni frikë të rrezikoni për të përmirësuar jetën tuaj, por provoni gjithsesi! Është një përpjekje e denjë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Logjika nuk është gjithçka! Ju mund të besoni se jeni në gjendje të mendoni për të dalë nga një çështje e fundit, ndoshta ajo që përfshin veten ose ndjenjat tuaja të brendshme, por përfundoni duke kuptuar se sa e vështirë do të ishte ta bëni këtë për ju. Disa subjekte janë krejtësisht sentimentale ose emocionale në natyrë, dhe përpjekja për të përdorur argumente logjike për t’i lidhur ato në një kuti të rregullt thjesht nuk do të funksionojë. Ky realizim mund të jetë zhgënjyes, por më pas, ka të ngjarë të jetë i lirë të lejoni që emocionet tuaja t’ju ndihmojnë të vendosni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Talentet dhe aftësitë tuaja mund të kenë nevojë për një vështrim të dytë nga ju për momentin. Ju mund të jeni mjaft të përulur për atë që jeni në gjendje të bëni, duke lejuar të tjerët të marrin qendrën e vëmendjes dhe popullaritetin, ndërsa talentet tuaja mbeten në hije. Pavarësisht se sa fisnike ndihet të jesh në gjendje të kesh sukses pa pasur nevojë për njohje, kjo praktikë po fsheh dhuratat e tua nga bota. Nuk ka nevojë të hidheni drejt e në sy të publikut, por të paktën mendoni t’u tregoni njerëzve se çfarë jeni në gjendje të bëni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mund të gaboni se si ju shohin të tjerët aktualisht. Vetëvlerësimi juaj mund t’ju thotë të shkoni në ndenjësen e pasme, pasi ka njerëz më të nivelit të lartë përgjegjës, por megjithëse mund të jenë teknikisht të aftë, mund të jenë më pak të aftë për të ndihmuar të tjerët të ndihen të sigurt. Megjithatë, ju ka të ngjarë të keni një talent për t’i bërë të tjerët të ndihen më të qetë, veçanërisht kur gjërat janë të vështira. Njerëzit që mendonit se nuk ju respektonin mund ta kenë zili inteligjencën tuaj emocionale, ndaj lëreni dritën tuaj të shkëlqejë!

Burimi: Tarot