Horoskopi ditor – 29 maj 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Besimi juaj ka të ngjarë të jetë i lartë sot dhe mund të frymëzoheni për të ndërmarrë veprime që duken paksa të rrezikshme. Për fat të mirë, ju gjithashtu keni sensin për të kuptuar aspektet financiare dhe materiale të çdo gjëje që dëshironi të bëni. Edhe nëse dukeni impulsiv për të tjerët, ndoshta ka një logjikë delikate nën sipërfaqen e planeve tuaja. Ju mund të keni mjaft një ndjenjë të brendshme të autoritetit që nuk keni nevojë të merrni miratimin nga dikush tjetër. Gjithsesi, jini të vetëdijshëm për emocionet tuaja!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

T’u tregoni të tjerëve për diçka që zakonisht do ta mbanit për vete mund të duket urgjente sot. Kur Marsi i pasionuar takohet me Jupiterin më të madh se jeta në shtëpinë tuaj të 12-të të ëndrrave dhe sekreteve, bota juaj e brendshme nuk ka gjasa të qëndrojë brenda për një kohë të gjatë. Për fat të mirë, ju jeni gjithashtu të pajisur për të shpjeguar çështje të tilla në mënyrë më të artikuluar se zakonisht, pasi keni një sens të lindur për atë që njerëzit do t’i shohin të lidhura. Fillimisht përqendrohuni në pjesët më të rëndësishme të tregimit tuaj dhe më pas punoni në detaje shtesë kur ato shfaqen.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Krijimi i telasheve për të tërhequr vëmendjen në mediat sociale mund të jetë e vështirë t’i rezistosh sot. Me Marsin ambicioz dhe Jupiterin e shtrirë që bashkohen në Shtëpinë tuaj të 11-të të Rrjeteve, ju ndoshta jeni të gatshëm të bëni gjithçka që duhet për të bërë një zhurmë të madhe. Në dëshirën tuaj për të qenë në qendër të një bisede emocionuese, mund të jetë joshëse të përhapni një sekret që e dini se njerëzve do t’u duket interesante për ta dëgjuar. Vetëm sigurohuni që çdo histori që ndani është vërtet e juaja për të treguar!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të jeni gati për të bërë një shtytje të madhe drejt një qëllimi tuajin profesional tani. Megjithëse vetëbesimi juaj ndoshta do të jetë përbërësi më i madh në çfarëdo suksesi që përjetoni, mos hezitoni të kontaktoni rrjetin tuaj social. Biseda me miqtë ose kolegët mund t’ju ndihmojë të qartësoni strategjinë tuaj në mënyra të mahnitshme. Mbani një sy për zhvillimet në një marrëdhënie që do të jenë të rëndësishme për ju në të ardhmen, edhe nëse takimi nuk ju duket aq i rëndësishëm për momentin.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Mbështetja për besimet tuaja mund të jetë më e rëndësishme se ajo e zakonshme për ju sot. Ndërsa Marsi agresiv dhe Jupiteri kryelartë bashkohen në shtëpinë tuaj të 9-të ideologjike, ka të ngjarë të jeni të sigurt se jeni në të drejtën në çdo mosmarrëveshje. Megjithatë, argumenti juaj mund të bëhet më publik nga sa prisni. Megjithëse shfaqja e emocioneve kur jeni të pasionuar nuk është domosdoshmërisht e gabuar, sigurohuni që rezultatet e mundshme të nisjes së një sulmi me forcë të plotë ndaj kundërshtarit tuaj ia vlejnë gjykimin që mund të merrni për ta bërë këtë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një mundësi financiare mund t’ju shfaqet tani, por të kuptoni se çfarë të bëni për këtë mund të jetë pjesa e vështirë. Ndërsa Hëna e vëmendshme dhe Mërkuri analitik bashkohen në Shtëpinë tuaj të 9-të të Mësimit, të kesh guximin dhe qartësinë për të pranuar atë që nuk e dini është hapi i parë për të mbushur boshllëqet në njohuritë tuaja. Sapo të filloni të kërkoni, ka të ngjarë të gjeni informacionin që ju nevojitet – kështu që mos u përmbaheni, madje edhe nga temat që i keni parë frikësuese në të kaluarën.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Mund të jetë e qartë për ju për momentin se jeni në gjendje të bëni më shumë në bashkëpunim me dikë tjetër sesa mundeni vetë. Ndërsa mund të jeni entuziastë për të lëvizur me personin tjetër sa më shpejt të jetë e mundur, sigurohuni që të merrni kohën e nevojshme për të diskutuar qartë kufijtë e çdo gjëje që planifikoni të bëni së bashku. Çdo detaj apo formalitet burokratik që fshihet tani, mund t’ju rikthehet më vonë, ndaj shtyni veten të jeni të duruar.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Sot mund të flitet lehtësisht për diçka që lidhet me shëndetin. Ndërsa Hëna emocionale dhe Mërkuri bindës po koordinohen në shtëpinë tuaj të 7-të të të tjerëve, këdo me të cilin jeni në kontakt ka të ngjarë t’ju lexojë mjaft mirë për t’i përshtatur argumentet e tyre me ndjeshmëritë tuaja të veçanta. Megjithëse mund të jeni të interesuar të bëni ndryshime në dietën ose zakonet tuaja për arsyet tuaja, nuk keni pse të pranoni këshillën e parë që merrni. Vazhdoni të kërkoni derisa të gjeni një plan që të rezonon vërtet me ju!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Kënaqësia me veten mund të jetë një prioritet i lartë për ju sot. Sidoqoftë, mund të jetë e vështirë të mbyllni rrëmujën e vazhdueshme mendore të listës suaj të detyrave. Nëse keni plane të mëdha për argëtim që thjesht nuk mund të presin, kontraktimi i disa detyrave të vogla mund të vlejë çdo gjë që duhet të paguani për ta bërë këtë. Kjo duhet t’ju çlirojë që të zhyteni më thellë në kënaqësi pa u shpërqendruar! Megjithëse kursimi i parave është i rëndësishëm, kjo mund të jetë një kohë e mirë për t’i shpenzuar me kujdes.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Aktualisht mund të keni energjinë që ju nevojitet për të marrë përsipër një projekt të përmirësimit të shtëpisë që e keni shtyrë. Ndërsa Marsi ambicioz dhe Jupiteri i sigurt bashkohen në shtëpinë tuaj të 4-të shtëpiake, ju mund të keni edhe forcë shtesë fizike, nëse kjo është e rëndësishme për planet që keni në mendje. Thënë kështu, është ende e rëndësishme të siguroheni që mjedisi juaj të shpreh vërtet shijet tuaja personale. Përdorni trurin tuaj për të përmbushur gjërat e mëdha, por përdorni trurin tuaj për të rregulluar detajet e vogla.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një zhgënjim në lagje mund të marrë një nivel jonormalisht intensiv rëndësie për ju sot. Përpara se të ngarkoni bllokun për të trokitur në një derë dhe për t’u ankuar, tërhiquni për një moment për të kuptuar pse jeni kaq i mërzitur. Me Hënën e ndjeshme dhe Mërkurin e shqetësuar të bashkuar në Shtëpinë tuaj të 4-të të Shtëpisë, mund të jeni të plagosur paksa fort për ndërhyrjet e perceptuara në terrenin tuaj. Përqendrohuni në elementët e sigurisë suaj që janë më lehtë nën kontrollin tuaj së pari.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ndjenja e sigurt për financat tuaja mund t’ju ndihmojë të merrni vendime të mira tani, pasi mund të mos pengoheni nga frika të caktuara siç do të bënit ndryshe. Megjithatë, mund t’ju duhet të jeni të kujdesshëm se si diskutoni çështjet e parave me të tjerët, pasi një bisedë që mendoni se është private mund të rezultojë të jetë më publike sesa do të preferonit. Përqendrohuni në organizimin e mendimeve tuaja dhe në marrjen e veprimeve për të përfituar veten, në vend që t’u jepni njerëzve që nuk janë të përfshirë në situatë një lojë për lojë.

Burimi: Tarot