Horoskopi ditor – 29 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Rruga më pak e udhëtuar aktualisht është plot me potencial të jashtëzakonshëm. Ju mund të ndiheni më të kontrolluar se zakonisht me Hënën që rrëshqet nëpër sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm, por kjo është në rregull. Lëreni veten të ndiqni valën e universit. Hëna që përshkon Uranin transformues në sektorin tuaj të parave, do t’ju ndihmojë të shfrytëzoni ditën pa shumë përpjekje nga ana juaj. Nëse vjen mundësia për të pohuar veten, atëherë mos e refuzoni. Mund të lëvizni malet sikur të jenë molekodra!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Grupet e miqve tuaj mund të bëjnë më shumë sesa thjesht të ofrojnë argëtim ose shoqëri tani. Ato gjithashtu mund të ndihmojnë në zgjerimin e horizontit tuaj! Hëna po rrotullohet nëpër shtëpinë tuaj të 11 shoqërore, duke e bërë sot ditën e përsosur për t’u lidhur dhe për të bërë disa aventura, veçanërisht kur Hëna e shemb Uranin në shtëpinë tuaj të parë të veprimit. Merrrni në konsideratë vizitën në një muze ose një galeri për një ekspozim stimulues ndaj mënyrave të reja të shikimit të botës. Ju mund të frymëzoheni për të vlerësuar atë që shihni më shumë se zakonisht.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Nuk do të keni frikë të bëheni seriozë nëse është nevoja sot, Binjakët. Ju e keni vendosur shikimin tuaj lart ndërsa Hëna rrëshqet nëpër shtëpinë tuaj ambicioze të 10 dhe do të jeni në gjendje të thërrisni energji të mëdha në ndihmë kur ajo të formojë një kënd mbështetës me Uranin elektrizues në shtëpinë tuaj intuitive të 12. Nuk ka kufij për arritjet tuaja tani – vetëm kini kujdes që të shmangni ndjekjen e ndonjë lepuri të bardhë nëpër vrima në kërkim të frymëzimit. Mos u humbni shumë në punën tuaj!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dy koka janë më të mira se një, dhe më shumë se dy mund të jenë edhe më mirë. Ju mund ta provoni këtë të vërtetë pasi Hëna në shtëpinë tuaj të 9 me mendje të lartë lidhet me Uranin gjenial në sektorin tuaj të miqësisë, duke ju ndihmuar të krijoni një grup mbështetës që mund t’ju nxisë në botë. Bashkëmoshatarët tuaj ndoshta kanë shumë për të ofruar, por mbani mend se ju po sillni aftësitë dhe talentet tuaja edhe në këtë! Sigurohuni që të bëni pjesën tuaj për të ndihmuar ekipin.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të jeni gati të lini gjurmën tuaj sot, Leo! Falë Hënës ekspresive që lëviz nëpër shtëpinë tuaj të 8 me para të mëdha, ju jeni të interesuar të kapni peshq të mëdhenj në vend që të ndiqni minnocat. Kjo temë frymëzuese do të përforcohet kur Hëna të rrëshqasë në një sekstil të dobishëm për Uranin në sektorin tuaj të karrierës, duke hapur një hapësirë për ju që ta pretendoni si tuajën. Ju mund t’u tregoni njerëzve se sa të aftë jeni – dhe ndoshta të fitoni një shpërblim të mirë në këtë proces.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ndjekja e zemrës suaj mund t’ju çojë në vende të mahnitshme në këtë kohë – ndoshta nuk do të dëshironi të bëni shumë më tepër. Hëna në sektorin tuaj të marrëdhënieve po krijon një rreshtim mbështetës me Uranin në shtëpinë tuaj të 5 të romancës dhe kreativitetit, e cila ka të bëjë me vendosjen e dëshirave tuaja në radhë të parë. Urani nuk bën asgjë nga gjysma dhe është i vendosur të sigurohet që të pranoni dëshirat tuaja. Sa më shumë të përpiqeni t’i shmangni këto çështje, aq më shumë do të kërkojnë vëmendjen tuaj.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Efikasiteti dhe stabiliteti nuk janë gjëra që ndodhin thjesht! Sot ju keni mundësinë për të ndërtuar një themel të fortë që mund ta përdorni për të filluar punën drejt tyre. Sigurohuni që blloqet tuaja të ndërtimit të jenë sa më të qëndrueshme të jetë e mundur, veçanërisht kur Hëna në shtëpinë tuaj të 6 përgjegjëse përputhet me Uranin në Shtëpinë tuaj të 8 të Sigurisë. Bëjeni zakon të mendoni përpara! Nëse mund të përdorni pak qartësi shtesë në këtë cep, pyesni dikë të besueshëm për këshilla se ku të filloni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Skena është vendosur për ju që t’i lejoni njerëzit të dëgjojnë se për çfarë jeni, Akrep! Ka të ngjarë të jeni gati për të kërcyer në qendër të vëmendjes, ashtu si kërcen Hëna në shtëpinë tuaj të 5 ekspresive. Ju mund ta kanalizoni këtë energji në diçka frymëzuese dhe të fuqishme si hëna sekstil Urani në sektorin tuaj të partneritetit, duke i dhënë lidhjeve tuaja një nxitje të mahnitshme. Nëse keni diçka për të thënë, atëherë thuajeni, pavarësisht nëse është për një audiencë të madhe apo vetëm një ose dy njerëz të rëndësishëm të zgjedhur. Mos u përkulni shumë herët!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të grumbulloni mbështetje sot nëse lejoni që ndjenjat tuaja të jenë udhërrëfyesi juaj. Hëna është e zhytur në shtëpinë tuaj të katërt emocionale, duke ju ndihmuar të vini në kontakt me nevojat tuaja. Ju duhet të dini se si t’i kanalizoni ato kur ajo e bën Uranin sextil në sektorin tuaj të produktivitetit. Një mentor i afërm ose femër mund të jetë lidhja mes jush dhe një mundësie të re, ose ndoshta të shërbejë si katalizator për momentin tuaj eureka. Vendosni paratë tuaja aty ku është zemra juaj!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Idetë tuaja mund t’ju çojnë në vende të shkëlqyera tani. Me Hënën që lëviz nëpër shtëpinë tuaj të tretë, ndoshta jeni në disponim për të dalë jashtë – ose të paktën të shihni se çfarë po bëjnë të gjithë të tjerët. Thënë kështu, kur hëna e shemb Uranin në sektorin tuaj të pasionit, fokusi juaj mund të zhvendoset në mënyrë drastike për të nxjerrë në pah planet tuaja. Ju madje mund të dëshironi të përpiqeni të bindni disa njerëz që të bashkohen me ju në bandën tuaj, sido që të jetë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mund të duket sikur një problem aktual po tërheq vëmendjen tuaj në krahët ku nuk mund të shihni plotësisht detajet ose të dalloni qendrën e gjithë bujës. Jeni në gjendje të bëni më të mirën përpara ndërsa Luna rrëshqet nëpër shtëpinë tuaj të dytë efikase, por ky qëndrim i mundshëm mund të mbretërojë nga sekstili i saj me Uranin në sferën tuaj emocionale. Mos harroni për asgjë tjetër që mund të ndodhë – ju ka të ngjarë të ndjeni çfarëdo që të jetë thellë!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Lojërat e pushtetit mund të ndikojnë në miqësitë tuaja ose në një përpjekje të komunitetit sot. Hëna hyn në shenjën tuaj, duke ju bërë veçanërisht të ndërgjegjshëm për dridhjet energjike që përshkojnë botën tani. Ato do të rriten veçanërisht kur hëna do të bëjë sekstil Uranin në sektorin tuaj të komunikimit, duke krijuar disa dete të stuhishme ku të gjithë të tjerët janë të shqetësuar. Mos u tronditni nëse njerëzit sillen pak më lart – ju mund t’u ktheheni atyre pasi gjërat të jenë qetësuar dhe qiejt të jenë pastruar.

Burimi: Tarot