Horoskopi ditor – 29 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Debatet filozofike mund të nxehen shpejt për ju. Ju mund të takoni dikë që nuk respekton bindjet tuaja, ose ata mund të mendojnë se ju nuk keni respektuar të tyret – sido që të jetë, ky dallim mendimi mund të ngjallë emocione të forta tek të gjithë të përfshirët. Jeni gjithashtu më të prirur të thoni gjëra për të cilat do të pendoheni më vonë, veçanërisht nëse zhyteni në debate me ata që nuk pajtohen me bindjet tuaja. Është në rregull të mbroni moralin tuaj, për sa kohë që jeni gati për reagime nëse shkoni shumë larg.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Mund të jeni shumë të shpejtë për të liruar dikë sot. Një mik apo i dashur që e njihni prej kohësh mund t’ju zhgënjejë, dhe me Merkurin që hyn në Akrepin e nxehtë dhe të ftohtë, ju mund ta ekzagjeroni efektin e gabimit të tyre në marrëdhënien tuaj. Nëse kjo do të kishte ndodhur në një ditë tjetër, ju mund të mos jeni aq gati për ta shkarkuar këtë person, por universi po nxit ashpërsinë në këtë moment. Mundohuni të mos i jepni fund marrëdhënies ende! Të gjithë bëjnë gabime, dhe shërimi është i mundur këtu.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Durimi – ose mungesa e tij – mund të ndikojë shumë në ditën tuaj. Ju mund të dëshironi t’u tregoni të tjerëve një version të qetë dhe të grumbulluar të vetes tuaj, por çështjet frustruese ose zakonet e bezdisshme të sjella në vëmendjen tuaj nga njerëzit e tjerë mund t’ju shkaktojnë stres. Kjo ka të ngjarë të shfaqet në fytyrën tuaj, dhe fshehja e përkeqësimit tuaj ndoshta do të jetë gjithashtu më e vështirë. Armiqtë tuaj mund t’ju ndjekin në të njëjtën kohë, duke u përpjekur t’ju pengojnë. Mbani kokën lart dhe ruani qetësinë!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mungesa e energjisë mund t’ju bëjë të jeni të shkurtër me të tjerët. Mund t’ju duhet të filloni të flini, ose ndoshta e djeshmja ishte më rraskapitëse nga sa prisnit dhe punët dhe detyrat që duhet të vazhdoni sot mund t’ju rëndojnë më shumë se zakonisht. Dikush në jetën tuaj mund t’ju ndihmojë t’ju qëndrojë duke dëgjuar përpjekjet tuaja dhe duke ju lejuar të shfryheni. Qëndroni të fortë dhe qëndroni në rrugën e duhur – shtyni punën tuaj deri nesër ndoshta nuk do të shkojë mirë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Pasionet mund të ndizen me dikë në grupin tuaj të miqve. Midis problemeve të Mërkurit me mbizotërimin e Jupiterit dhe hyrjes së Mërkurit në Akrepin emocional, tensioni mund të tendosë lidhjen tuaj me dikë me të cilin jeni miq ose me një të njohur që shkon në rrethin tuaj. Këto pasione mund të keqdrejtohen në zemërim ose agresion ndaj njëri-tjetrit, duke shkaktuar një dinamikë të pakëndshme mes jush dhe grupit në përgjithësi. Jini të vetëdijshëm se si po e mbani veten publikisht, përveç çdo gjëje që ndiheni vërtet brenda.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mundësia për t’u përplasur me familjen tuaj është shumë e fortë. Prindërit tuaj ose figura të tjera të autoritetit në familjen tuaj mund të mos pajtohen me zgjedhjet që keni bërë, pasi ju mund të jeni duke ndjekur pasionin ose krijimtarinë tuaj në vend të diçkaje që ata mendojnë se është më e qëndrueshme. Ju duhet të jeni në gjendje të zgjidhni rrugën tuaj, edhe nëse prindërit tuaj janë të motivuar nga dashuria dhe thjesht duan që ju të jeni sa më të sigurt që të jetë e mundur. Mos harroni se është më e rëndësishme për ju të ndiheni të lumtur dhe të përmbushur.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Mësimi i informacionit të ri mund të jetë stresues për ju. Ju mund të keni pritur që të vijnë ndonjë lajm të mirë në çdo moment, por për fat të keq, vonesat ose ndryshimet e planeve mund të jenë në horizont për ju. Kjo situatë e ndryshme nuk ka gjasa të jetë ajo që ju prisnit dhe kalimi në një plan tjetër veprimi mund të jetë konfuze ose shqetësuese. Mbani mend se ajo që është menduar të jetë për ju, do të jetë – koha thjesht mund të mos jetë ende e duhur.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Blerjet e mëdha, impulsive mund të vënë në rrezik llogarinë tuaj bankare. Mund të ketë një investim që nuk po e studioni mjaft mirë përpara se të hidheni me të dyja këmbët, ose një kënaqësi luksoze për të cilën nuk keni vend në buxhetin tuaj. Kjo mund t’ju lërë prapa kur bëhet fjalë për qëllimet dhe dëshirat tuaja për të ardhmen, dhe mund të pendoheni që keni shpenzuar kaq shumë para pa e konsideruar më parë. Pavarësisht se sa të forta janë tundimet, ju mund të jeni më të fortë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ndryshimet emocionale në pamjen tuaj janë të mundshme. Ndërkohë që ka të ngjarë të ndiheni më të sigurt në veten tuaj në këtë kohë, ju jeni gjithashtu më mbresëlënës kozmikisht. Plus, të tjerët mund t’ju shtyjnë të ndryshoni flokët ose atmosferën e përgjithshme në një mënyrë që jo domosdoshmërisht të rezonon me ju. Megjithatë, ndjenja juaj e stilit aktualisht mund të jetë e anuar, duke ju bërë potencialisht të merrni një vendim për pamjen tuaj që nuk ka efektin që keni shpresuar. Sa më pak ndryshime të përhershme të bëni në pamjen tuaj, aq më mirë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Shqetësimi i tepërt mund të errësojë detaje të vogla të ditës suaj. Ju mund të keni një situatë hipotetike të së ardhmes që të shqetëson mendjen, dhe ndërkohë që po përpiqeni për diçka që mund ose nuk mund të ndodhë, ju po humbisni momentin e tanishëm! Kjo mund të çojë lehtësisht në më shumë probleme, duke komplikuar stresin që po ndjenit tashmë dhe duke ju kthyer prapa. Në vend që të shpenzoni energji mendore për një frikë të ardhshme, potencialisht të pabazë, kushtojini vëmendje asaj që po ndodh rreth jush në të tashmen.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një grup njerëzish mund të jetë duke ju bezdisur shumë. Ju mund të ndiheni të grupuar nga disa njerëz dhe ata mund t’ju pyesin ose ju fyejnë në një mënyrë që ngjall shpirtin tuaj unik dhe të vendosur. Në vend që të përballeni me sfidën e tyre, do të ishte më e mençur të bazoheni duke mbajtur parasysh se edhe kjo do të kalojë dhe ata ka të ngjarë të duan të marrin një reagim nga ju. Qëndroni në pozicionin tuaj, por nuk keni nevojë t’i luftoni ata për të fituar.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Përgjegjësitë tuaja mund të jenë më frustruese se zakonisht. Ngarkesa juaj e punës mund të jetë rënduar gjithashtu, ndoshta për shkak të marrjes së detyrave të njerëzve të tjerë ose nga dikush tjetër që ju shton barrën që duhet të mbani. Ndërkohë që mund të keni kërkuar punë shtesë për të fituar pak më shumë para, gjithashtu mund të keni qenë thjesht aty kur dikush tjetër vendosi të lirohej. Përpiquni të qëndroni të fortë, por nëse është e tepërt për të duruar, tregojeni dikë që jeni të dërrmuar.

Burimi: Tarot