Horoskopi ditor – 3 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Çështjet e parave mund të kenë qenë të komplikuara kohët e fundit, por kjo merr fund sot. Mërkuri po kthehet drejtpërdrejt në sektorin tuaj të të ardhurave, duke ju dhënë një shans të ri për të fituar shpërblimet tuaja të drejta dhe për të marrë vendime më të mençura financiare. Filloni të mendoni për investime të reja ose mënyra të ndryshme për të fituar, sepse ato me siguri do të fillojnë të shfaqen – veçanërisht nëse keni ndjerë se asgjë nuk ka qenë e disponueshme kohët e fundit. Për sa kohë që nuk i kushtoni plotësisht kujdes erës, mund të përfitoni duke eksploruar opsione të panjohura.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Përpjekja për të kuptuar pikën tuaj të idesë do të bëhet shumë më e lehtë. Mërkuri Loquacious po kthehet drejtpërdrejt në shenjën tuaj sot, duke ju lejuar edhe një herë të thoni mendimin tuaj pa hezitim. Nëse keni përshkuar ndonjë ide të re, kjo është koha e përkryer për t’i zbuluar ato – veçanërisht nëse keni qëndruar ulur mbi to për një kohë. Mos lejoni që gabimet e së kaluarës t’ju mbajnë prapa!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Jeta merr një ndjenjë të re qartësie sot. Mërkuri i zgjuar po kthehet drejtpërdrejt në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm pas një faze të vështirë retrograde, kështu që më në fund mund të hapni veten ndaj mesazheve të mundshme që universi dëshiron që ju të merrni. Kjo është gjithashtu një kohë e shkëlqyeshme për të përballuar çdo ndjenjë të jashtëzakonshme humbjeje ose bagazh emocional nga e kaluara juaj, veçanërisht nëse i keni shtyrë ato për një kohë. Shërimi duhet të fillojë dhe duhet të jetë më shpejt.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ndërveprimet tuaja shoqërore mund të bëhen shumë më të lehta – hallelujah! Mërkuri, komunikuesi kozmik, po kthehet drejtpërdrejt në sektorin tuaj të miqësisë sot, duke e bërë sërish të lehtë lidhjen me njerëzit. Lejojini vetes të ndërtoni ura të reja nëpër çdo luginë sociale, potencialisht duke thirrur disa miq për një takim argëtues. Ju madje mund të dëshironi t’i prisni të gjithë në vendin tuaj për një natë argëtimi dhe lojërash. Një shoqërim i vogël do t’ju sjellë një botë të mirë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Do të jeni të lumtur të dëgjoni se arritja e qëllimeve tuaja duhet të bëhet shumë më e lehtë sot. Mërkuri po kthehet drejtpërdrejt në Shtëpinë tuaj të 10-të të Arritjeve Afatgjata dhe Ambicieve Profesionale, duke ju ndihmuar të deshifroni se në cilin drejtim po fryn era. Mendja juaj mund të ecë përpara në mënyra që mund t’u lërë shumë përshtypje kolegëve, klientëve dhe shefave, ndaj mos kini frikë të thoni mendimin tuaj. Ka një vend përpara duke pritur vetëm për ju! Filloni të vraponi drejt tij – duhet të arrini atje brenda një kohe të shkurtër.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Bota do të hapet për ju, duke ju dhënë mundësinë të merrni frymë thellë dhe të fluturoni lart. Merkuri i mprehtë tani rrotullohet drejtpërdrejt në shtëpinë tuaj të shtrirë të 9-të pas një cikli të vështirë retrograde, kështu që mos u tronditni nëse duket se kufizimet fillojnë të avullojnë me goditjen më të lehtë. Merrni kohën tuaj për të hartuar hapat tuaj të ardhshëm, sepse nuk dëshironi të nxitoni për asgjë verbërisht. Thënë kështu, mos lejoni që frika t’ju ndalojë të shijoni aventurat e reja në majë të gishtave!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Lidhjet e thella do të bëhen një burim përparimi, dhe jo burim stresi. Arsyeja për këtë është e thjeshtë – Mërkuri më në fund po kthehet drejtpërdrejt në shtëpinë tuaj të 8-të intensivisht intime sot, duke sqaruar çdo keqkomunikim që rrotullohet rreth burimeve të përbashkëta ose angazhimeve emocionale. Nëse jeni frenuar të zhyteni në çështje më të thella, konsiderojeni këtë dritën tuaj jeshile për t’u ulur më në fund dhe për t’u marrë me to! Pavarësisht nëse ndiheni gati apo jo, koha e pritjes ka marrë fund.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju dhe një partner mund të shkoni më në fund në të njëjtën faqe duke filluar nga sot. Mërkuri po kthehet drejtpërdrejt në shtëpinë tuaj të 7-të të marrëdhënieve dhe kontratave, duke ju dhënë juve dhe një shoku të veçantë një lehtësim. Lidhje të reja janë të mundshme nën këtë energji, duke e bërë atë një kohë të mirë për të kërkuar kontakte të reja, por ju gjithashtu mund të mbështesni çdo partneritet aktual që mund të jetë vënë në vështirësi kohët e fundit. Mundohuni të jeni personi më i madh dhe të filloni procesin e shërimit pa pritur më gjatë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Mërkuri Retrogradë merr fund sot, duke shtuar një shpërthim të ri energjie në shtëpinë tuaj të 6-të të shëndetit dhe punës së përditshme. Nëse jeni ndjerë më pak se perfekt, tani është momenti për t’u marrë me çdo ndjenjë dobësie dhe për të kuptuar se si mund ta kapërceni më mirë atë, qoftë kjo me një rutinë të re stërvitjeje, dietë më të shëndetshme ose orar më të mirë të gjumit. Versioni më i mirë i vetes suaj është duke pritur përpara, kështu që mos e mbani më të presë!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të gjeni një dozë argëtimi shumë të nevojshme sot, veçanërisht nëse mendoni se kjo ka munguar seriozisht kohët e fundit. Mërkuri po rifillon lëvizjen përpara në shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive, duke ju lejuar të gjeni edhe një herë gëzimin në jetë. Bëni diçka për të lënë anën tuaj krijuese të luajë pa u shqetësuar për rezultatin përfundimtar! E sotmja ka të bëjë me shijimin e procesit dhe shmangien e presionit ndaj vetes për të prodhuar diçka kuptimplotë. Jo çdo gjë duhet marrë kaq seriozisht.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Gjetja e paqes nën çatinë tuaj po bëhet shumë më e lehtë duke filluar nga sot. Mërkuri po zgjohet dhe po ecën përpara në shtëpinë tuaj të katërt të shtëpisë dhe familjes, duke lënë çdo dilemë irrituese në të kaluarën. Është një kohë e shkëlqyer për të bërë përmirësime të reja në shtëpinë tuaj, ndoshta duke bërë pak ridekorim ose rimodelim. Thënë kjo, nëse doni diçka më të madhe, atëherë mund të filloni të kërkoni për një vend të ri për të varur kapelën tuaj. Vendbanimi juaj i ëndrrave mund të jetë më afër se sa mendoni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mbajtja e gjurmëve të të gjitha gjërave të vogla në jetën tuaj duhet të bëhet shumë, shumë më e lehtë sot. Mërkuri Retrogradë merr fund pasi planeti komunikues fillon të ecë përpara në shtëpinë tuaj të tretë të zënë, duke bërë edhe një herë të mundur që t’i përmbaheni një orari. Ky është gjithashtu një sektor shumë i gjallë i grafikut tuaj, kështu që merrni pak kohë për të dalë nga shtëpia sot dhe për të parë se çfarë po ndodh në lagjen tuaj. Një vend i ri mund të bëhet streha juaj e preferuar!

Burimi: Tarot