Horoskopi ditor – 3 shtator 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund ta keni syrin të kthyer drejt horizontit, por diçka pak më lokale mund të kërkojë vëmendjen tuaj përpara se të arrini atje. Fluturimi pa pagesë mund të duket si argëtim ndërsa Hëna eksploron Shtëpinë tuaj të 9-të të Aventurës, por ndoshta do t’ju duhet të merreni me çështje të menjëhershme kur Hëna kundërshton Marsin në Shtëpinë tuaj të tretë të Komunitetit dhe Lidhjeve. Një mik ose vëlla mund të kërkojë ndihmë, ose të shkaktojë një pluhur që pengon planet tuaja. Prisni pengesa në rrugë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Kërkesat e dikujt mund t’ju bëjnë të ndiheni sikur po cenohet siguria juaj sot. Hëna është në shtëpinë tuaj intensive të 8-të, duke sjellë në plan të parë çështjet kryesore të ndarjes dhe lidhjes, veçanërisht ato që kanë të bëjnë me njerëzit më të rëndësishëm në jetën tuaj. Një ose më shumë nga këta njerëz mund t’ju fërkojnë në mënyrë të gabuar kur Hëna kundërshton Marsin në sektorin tuaj të parave, duke ju shtyrë të ndjeni nevojën për të mbrojtur atë që është e juaja. Mundohuni të mos e ngatërroni shqetësimin e askujt për ndërhyrje.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju do të nervozoheni më lehtë se normalisht. Hëna po kalon nëpër sektorin tuaj të marrëdhënieve, duke u dhënë njerëzve të tjerë shumë interes për t’ju treguar se si ndihen dhe cilat janë opinionet e tyre. Fatkeqësisht, Hëna do të kundërshtojë gjithashtu Marsin e nxehtë, aktualisht në shenjën tuaj, kështu që ndoshta nuk jeni në humor për të dëgjuar. Nëse të gjithë duket se ju acarojnë, përpiquni të merrni pak hapësirë për veten tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Diçka mund të harrohet në përpjekjet tuaja për të përfunduar të gjitha punët tuaja në kohë. Ju ndoshta jeni të lumtur që jeni më efikas, ndërsa Hëna e dobishme kalon nëpër Shtëpinë tuaj të 6-të të Punës dhe Rutinës, duke treguar aftësitë tuaja organizative. Fatkeqësisht, diçka mund të dalë nga hijet për t’ju hedhur jashtë kursit kur Hëna kundërshton Marsin në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm, duke ndriçuar diçka që ju e keni zbrazur plotësisht. Trajtoni çdo gabim me hir dhe do të jeni mirë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të bëni si të doni, por të tjerëve nuk kanë pse ta pëlqejnë atë. Edhe pse jeni gati të ndiqni dëshirat tuaja ndërsa Hëna kërcen nëpër Shtëpinë tuaj të 5-të të Pasionit, njerëzit përreth jush mund t’ju detyrojnë të ndryshoni programin kur Hëna kundërshton Marsin në sektorin e grupeve tuaja. Kërkesat e miqve tuaj ose ndoshta të një organizate ku i përkisni ndoshta do të marrin faturimin më të lartë për ditën, që do të thotë se preferencat tuaja mund të duhet të jenë të dyta për momentin.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mund të mos ketë orë të mjaftueshme në ditë për ju tani, Virgjëresha. Ju mund të jeni në disponim për t’i marrë gjërat me një ritëm të rehatshëm me Hënën në shtëpinë tuaj të 4-të të ndjenjave. Kjo është normalisht mirë, por në këtë kohë ju mund të detyroheni të shpejtoni kur Luna kundërshton Marsin në shtëpinë tuaj të 10-të të fokusuar në karrierë, duke ju shtyrë në hiperaktivitet. Përgjegjësitë tuaja ndoshta do t’ju kërkojnë t’ju zgjojnë nga energjia juaj e butë, kështu që përgatituni të përgjigjeni në telefon.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ka njëqind gjëra në të cilat duhet të përqendroheni këtu dhe tani, por diçka nga larg po thërret gjithashtu emrin tuaj. Hëna në sektorin tuaj të komunitetit po nxit energjinë lokale, duke ju dhënë shumë për të bërë, por një kundërshtim hënor ndaj Marsit në sektorin tuaj të zgjerimit është një kujtesë se ka edhe më shumë ngjarje dhe aktivitete që ndodhin në botën e madhe të gjerë. Bëni diçka për të shuar dëshirën për të humbur, përndryshe nuk ka gjasa të jeni fare produktiv.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Diçka që duket relativisht e thjeshtë për momentin mund të rezultojë të jetë shumë më e ndërlikuar nga sa e keni kuptuar fillimisht. Hëna është në sektorin tuaj të parave, duke e kthyer vëmendjen tuaj në çështjet më të zakonshme të jetës – domethënë, derisa Luna të kundërshtojë Marsin në shtëpinë tuaj ekstreme të 8-të. Një person i dashur ose bashkëmoshatar mund të vendosë që ju duhet të bëni më shumë në emër të tyre, ose ndoshta diçka që mendonit se ishte gjithçka për ju, duhet të ndahet për të gjithë. Ndarja është kujdes tani!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Emocionet mund të duken të trajtueshme lehtësisht aktualisht, deri sa dikush tjetër të vendosë të gjuajë disa shigjeta flakëruese në drejtimin tuaj. Ju jeni ndezur nga brenda ndërsa Hëna rrëshqet nëpër shenjën tuaj, por ajo dritë shkëlqen në diçka paksa shumë intensive kur ajo shkëmben goditje me Marsin e egër në Shtëpinë tuaj të 7-të të Kontratave. Dikush mund të lëshojë një tirade që në fakt nuk ka të bëjë me ju, kështu që mbani mend se nëse dikush vepron, ndoshta nuk është faji juaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Lundrimi përgjatë si një re mund të tingëllojë si një plan i mirë për momentin, por ndoshta do të ketë çështje më të ngutshme që do t’ju sjellin përsëri në tokë. Përpiquni t’i filloni gjërat me një notë të butë ndërsa Hëna kalon nëpër shtëpinë tuaj të përgjumur të 12-të – të paktën derisa ajo të kundërshtojë Marsin në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse, duke ju kujtuar se nuk mund të rrini përgjithmonë. Puna po thërret! Nëse nuk mund ta shtyni më, përveshni mëngët dhe shkoni tek ajo.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Njerëzit mund të kenë ide të caktuara se si duhet ta kaloni ditën tuaj, por dëshirat tuaja mund të kenë përparësi – pavarësisht nëse u pëlqen apo jo. Gjithkush mund të duket se dëshiron një pjesë prej jush ndërsa Hëna lëviz nëpër Shtëpinë tuaj të 11-të të Grupeve, megjithatë ju do të dëshironi të dilni vetë kur Hëna të kundërshtojë Marsin në shtëpinë tuaj të 5-të që e do kënaqësinë. Ndjekja e zemrës suaj inkurajohet nga universi dhe ju jeni të gatshëm të luftoni për të drejtën tuaj për ta bërë këtë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Drama mund të trokasë në derën tuaj të përparme sot, Peshqit, dhe ju ndoshta nuk do të jeni në gjendje ta shmangni atë. Jeni të përgatitur për të performuar në kapacitetin më të lartë me Lunën e hirshme në Shtëpinë tuaj të 10-të të Reputacionit dhe Qëllimeve, por edhe qëllimet më të mira mund të prishen kur ajo përplaset me luftëtarin Mars në sektorin tuaj të shtëpisë. Planeti i kuq impulsiv po shkakton telashe nën çatinë tuaj, ndaj përgatituni që një shoku i dhomës ose një anëtar i familjes të kërkojë vëmendjen dhe kohën tuaj.

Burimi: Tarot