Horoskopi ditor – 3 tetor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Ju mund të dëshironi të takoheni me miqtë që nuk i keni takuar për një kohë të gjatë, dhe yjet tregojnë se do të argëtoheni shumë. Entuziazmi juaj do t’i japë shkëlqim çdo gjëje që bëni. Sinqeriteti juaj është ajo që e bën atë të veçantë.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Do të përqendroheni në ushqimin e aspekteve pozitive të jetës suaj sot. Ju mund ta lodhni veten mendërisht duke u përpjekur t’i rregulloni gjërat. Do të ishte më mirë të krijoni ide me dikë pranë jush ose t’i afroheni njerëzve me të cilët keni dallime. Thërrmija është e mirë, por mos harroni fotografinë më të madhe.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Sot do të lejoni që pëlqimet dhe mospëlqimet tuaja personale të turbullojnë gjykimin tuaj. Mos lejoni që kjo të ndodhë, përndryshe ju mund të humbni një mik të denjë. Ka të ngjarë të keni një takim të rastësishëm me shokun tuaj të shpirtit ose ndoshta edhe ish-të dashurin tuaj. Një mbrëmje romantike është në karta. Por mbetet për t’u parë nëse do të jetë i dashuri juaj i së shkuarës, i të tashmes apo i të ardhmes.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Sot mund të mos jetë një ditë produktive për ju. Megjithëse mund të mos ketë ndonjë humbje të madhe, ju mund të ndiheni pak të humbur dhe do të dëshironi të liheni vetëm.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Ju mund të vishni kostumin më të modës, të vozisni makinën më luksoze dhe të darkoni në restorantin më të kushtueshëm, por nëse fati nuk është në anën tuaj, ju mund të harroni të bëheni një manjati i biznesit. Për fat të mirë, kjo nuk ndodh me ju sot. Me një shtrirje të favorshme të kozmosit, ju jeni caktuar për një ditë ku propozimet tuaja të biznesit do të jenë gjëja më e vështirë për t’u anashkaluar. Merrni hapa të guximshëm dhe të kujdesshëm ndërsa filloni ndërmarrjen tuaj. Vetëm mbani mend, fitimet afatshkurtra janë të mira, por ajo në të cilën dëshironi të përqendroheni është vullneti i mirë afatgjatë i njerëzve përreth jush.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Familja është e rëndësishme. Dhe çështjet e familjes kanë më shumë rëndësi. Aftësitë tuaja negociuese janë supreme dhe do i sillni përfundimet harmonike mosmarrëveshjeve sot. Jeta ju ka mësuar të jeni të balancuar dhe me nivel të lartë, dhe ju besoni fuqimisht se ka përparim në kundërshtim.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Dita e sotme premton të jetë një udhëtim gëzimi për anën tuaj të fshehur të gustatorit. Kënaquni me atë që hani dhe falënderoni Zotin për fatin e mirë. Sidoqoftë, nga ana e karrierës, mund ta gjeni veten duke qëndruar në një udhëkryq. Por, pjesa e mirë për këtë është se do të ketë shumë rrugë për të zgjedhur. Dhe, kush e njeh artin e balancimit më mirë se ju. Gjysma e fundit e ditës premton të sjellë disa përfitime monetare.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Me shumë mundësi, ju do të shkëlqeni si një njeri me kujdes dhe mirësi. Mbyllni dyert për shqetësimet dhe hapni dritaret për të lejuar që argëtimi dhe lumturia të vijnë sot. Gabimi social do t’ju kafshojë fort.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Providenca ju buzëqesh sot. Të shohësh një film me të dashurin tënd sot është një ide shumë e mirë. Ka shumë mundësi që të keni një shëtitje të këndshme së bashku me miqtë ose familjen tuaj. Në secilin rast, ngarkesa në portofolin tuaj ka të ngjarë të ulet, në mënyrë të qëndrueshme nëse jo në mënyrë dramatike.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Jo shumë mund t’ju përshtaten kur bëhet fjalë për të jetuar një mënyrë jetese të shëndetshme, dhe shëndeti nuk do të jetë një çështje as sot. Në planin e punës, ka të ngjarë të përfundoni me sukses projektet në pritje dhe shefi juaj, i cili mund të jetë i zemëruar për shkak të vonesës së shkaktuar, do të pranojë me dëshirë se keni bërë drejtësi në punë dhe se ia vlen të prisni. Ndërsa çështjet e parave mund të zënë vendin e dytë më vonë gjatë ditës, çështjet e vogla do të ndikojnë tek ju në një mënyrë të madhe.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Është koha e familjes, dhe të afërmit dhe të dashurit tuaj do të jenë shumë të kënaqur. Ju do t’i përkëdhelni ata, madje do të bëni fytyra qesharake për t’i bërë ata të buzëqeshin. Dashuria juaj pa dyshim do të paguhen dhe do të kthehen tek ju në më shumë mënyra se një. Ju meritoni një goditje në kurriz sepse jeni kaq të përkushtuar ndaj familjes.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Keni qenë duke lënë pas dore shëndetin tuaj kohët e fundit, një fakt i cili goditet nga pantallonat tuaja të papërshtatshme sot! Shkoni në palestër dhe shikoni ato kalori.

Burimi: Ganesha Speaks