Horoskopi ditor – 30 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Të qëndrosh në një kornizë profesionale mendore, edhe nëse nuk ke ndonjë punë të vërtetë përpara, është një ide e mirë sot. Mërkuri po vjen së bashku me Plutonin alkimik për një lidhje të rrallë në Shtëpinë tuaj të 10-të të Arritjeve dhe Qëllimeve të Karrierës, duke e bërë më të lehtë për ju që të zgjidhni rrugën e duhur dhe ta ndiqni atë. Plutoni mund të inkurajojë sjellje të nxituar, prandaj jini të vëmendshëm.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një mesazh shumë prekës ose i fuqishëm mund të vijë në rrugën tuaj – kjo mund të ndryshojë plotësisht mënyrën se si ju e perceptoni botën përreth jush. Shenja juaj dihet se është disi kokëfortë, por përpiquni t’u jepni opinioneve tuaja hapësirë për të evoluar ndërsa universi i çon ato në fazën tjetër.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Sot mund të ndiheni si një detektiv që përpiqet të zgjidhë një rrjetë të ngatërruar. Sundimtari juaj, Merkuri i zgjuar, lidh Plutonin e fuqishëm në Shtëpinë tuaj të 8-të të Sekreteve dhe Burimeve të Përbashkëta, kështu që nëse ka ndonjë çështje të ndërlikuar në jetën tuaj, kjo mund të jetë dita e përsosur për t’i trajtuar ato. Ju ka të ngjarë të jeni më të aftë se zakonisht në trajtimin e temave të tilla.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mos u tronditni nëse dikush thotë ose bën diçka që ka një ndikim të madh në ditën tuaj sot. Dikush që e konsideroni të barabartë ose partner mund të vendosë të tundë varkën. Duhet të jetë mirë nëse jeni në të njëjtën faqe për këtë çështje, por nëse jo, mund të krijojë disa fërkime për ju. Flisni nëse po trajtoheni në mënyrë të padrejtë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Është një ditë e mirë për t’u marrë seriozisht me jetën dhe mënyrën se si e jetoni atë. Mërkuri, komunikuesi kozmik, po bën lidhjen e tij një herë në vit me Plutonin serioz në shtëpinë tuaj të 6-të të shëndetit dhe rutinës ditore. Nëse e keni vënë mirëqenien tuaj në prapavijë, mund të merrni një kujtesë të mprehtë se kjo lloj gjëje ka pasoja – nuk mund t’i lini gjërat të rrëshqasin pafundësisht! Për ata që tashmë janë në formë të mirë, mund të filloni të planifikoni se si dëshironi të përmirësoheni edhe më shumë në vitin 2022.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Planetët po ju ofrojnë mundësinë për t’u dukur sot, por është e rëndësishme që të mos tërhiqeni në këtë proces. Ju mund të ndjeni nevojën për ta vendosur veten përpara dhe në qendër, edhe nëse njerëzit e tjerë nuk ju japin hapësirën për ta bërë këtë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Marrëdhëniet familjare mund të jenë paksa ekstreme për momentin, falë një aspekti të djegshëm që ndodh në sektorin tuaj të shtëpisë. Një lidhje e rrallë midis Mërkurit të zhurmshëm dhe Plutonit të veçantë në sektorin tuaj themelor mund ta bëjë të pamundur që ju të shihni sy më sy me dikë që ndan hapësirën tuaj të jetesës – ose ndoshta ADN-në tuaj. Diçka e thënë tani mund të ketë pasoja mjaft të gjata, pra kini kujdes që të mos humbni durimin gjatë procesit.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Bisedat marrin një ton shumë serioz nën planetët e sotëm. Ky aspekt mund ta bëjë gjuhën tuaj brisk të mprehtë! Ndërsa është mirë të thuash fjalën tënde dhe të qëndrosh në këmbë, kini kujdes që të mos jeni aq të fortë sa të lëndoni ndjenjat e dikujt. Po kështu, dikush mund t’ju afrohet me armë verbale që flakërojnë, prandaj përgatituni të mbroheni sipas nevojës nga çdo akuzë e padrejtë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Çështjet e parave mund të jenë në mendjen tuaj. Merkuri i zgjuar po krijon një lidhje me Plutonin e thellë në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave të fituara dhe pasurive materiale, dhe ata mund t’ju bëjnë të mbroni me padurim atë që e shihni me të drejtë tuajën. Nëse mendoni se ju është mohuar shpërblimi juaj, ajo energji mund të flluskojë sot, por kini kujdes që të mos kërkoni më shumë sesa meritoni vërtet.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të thoni diçka që ju duket e mirë, por e fërkon plotësisht dikë tjetër në mënyrën e gabuar në këtë moment. Komunikuesi Mërkuri aktualisht po rrotullohet nëpër shenjën tuaj dhe ju jep shumë për të thënë, por sot ai do të lidhë Plutonin me mendime. Këta dy planetë nuk shqetësohen shumë për t’i grirë fjalët apo për të kursyer ndjenjat! Është në rregull të jesh i sinqertë, por jo nëse do të thotë të jesh i pasjellshëm ose i ashpër. Nëse dikush nuk ka kërkuar kritika konstruktive, atëherë ndoshta nuk keni nevojë t’i jepni ato.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Është e rëndësishme të mos e detyroni veten në ndonjë drejtim të caktuar sot, sepse ka një shans të mirë që nuk do të keni një kuptim të përsosur të asaj që po ndodh në të vërtetë. Mërkuri fluturues dhe Plutoni i errët po bashkohen në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm – edhe nëse duan të ndihmojnë, ata thjesht do ta bëjnë të vështirë të dinë se për çfarë po flisni. Rezervoni çdo gjykim për një ditë tjetër me yje më pak konfuze, pasi është shumë e lehtë të humbisni shenjën tani.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Çështjet në dinamikën e grupit mund të dalin jashtë çdo kuptimi të proporcionit sot, falë një këndi të ashpër midis Mërkurit të paqëndrueshëm dhe Plutonit të ashpër në Shtëpinë tuaj të 11-të të Rrjeteve Sociale dhe Komunikimeve Globale. Dikush, ose ndoshta shumë njerëz, mund të vendosin të pohojnë pozicionin e tyre – gjë që mund t’ju bëjë ju dhe të gjithë të tjerët të ndiheni sikur askush nuk mund të kuptojë një fjalë të thellë. Përpiquni të siguroheni që nuk jeni ky person dhe se po ndihmoni të krijoni hapësirë të barabartë për të gjithë.

Burimi: Tarot