Horoskopi ditor – 30 maj 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Njerëzit përreth jush mund t’ju shqetësojnë nervat sot. Ata thjesht mund të jenë paksa shumë energjikë kur ju jeni më shumë në disponim për të menduar. Përgjigja nuk është një ekstrem apo një tjetër – është gjetja e një terreni të mesëm ku të dyja palët ndihen rehat duke u lidhur. Nëse sjellni një version të menaxhueshëm të asaj që keni në mendje, ata mund të jenë më të gatshëm se sa mendoni të angazhohen në nivelin tuaj. Merrni një rrezik nëse mendoni se ia vlen mundimi!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Rifreskimi i qasjes suaj ndaj çështjeve të parave mund të jetë i nevojshëm në këtë moment. Ju mund të jeni më të aftë se zakonisht për të parë se si blloqet dhe frenimet tuaja mendore po ju pengojnë të merrni vendimet më të mira të mundshme. Ju duhet të përpiqeni për një pikëpamje realiste – e cila nuk është e njëjtë me atë pesimiste, megjithëse të dyja ndonjëherë mund të ngatërrohen. Punoni brenda kufizimeve që ekzistojnë në mënyrë legjitime në botën tuaj aktuale, por shmangni shtyrjen ndaj pengesave që nuk janë vërtet aty.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Të dukesh bukur mund të vijë natyrshëm për ju sot! Me Hënën e Re në shenjën tuaj, ju mund ta ndjeni vërtet atë energji të fillimit të ri. Nëse jeni ndjerë të keqkuptuar nga miqtë tuaj ose të tjerët në komunitetin tuaj kohët e fundit, kjo është një mundësi e mirë për një rivendosje. Mendoni nëse është apo jo e rëndësishme të siguroheni që më në fund të dëgjojnë dhe të kuptojnë anën tuaj të një incidenti. Ata mund të preferojnë thjesht të ecin përpara, dhe ju mund t’i pranoni me ofertën e pashprehur.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një figurë autoriteti mund t’ju befasojë këndshëm sot dhe trajtimi i tyre me më shumë dashamirësi sesa prisni, mund t’ju bëjë të mendoni vërtet. Me Hënën e Re në Shtëpinë tuaj të 12-të të Nënndërgjegjes, mund të habiteni kur zbuloni se sa të rrënjosura janë disa frikëra tuajat. Ndërsa ndoshta keni mësuar mësime të rëndësishme nga përvojat e vështira formuese që mund të keni pasur, duke i parë ato përsëri nga këndvështrimi juaj aktual mund t’ju ndihmojë të përafroni modelet tuaja të mendimit me kushtet aktuale.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Jeta shoqërore mund të jetë e frytshme për ju tani sapo të kaloni disa shqetësime. Megjithëse mund të shqetësoheni se të tjerët në komunitetin tuaj ose grupin e bashkëmoshatarëve ju shikojnë me përçmim sepse nuk jeni aq të arsimuar ose të udhëtuar mirë sa ata, njerëzit mund të jenë më se të gatshëm t’ju takojnë aty ku jeni. Ju ndoshta keni mësuar diçka nga përvojat tuaja, edhe nëse nuk keni ndjekur të njëjtën rrugë si gjithë të tjerët. Besimi juaj në atë që dini mund të ndihmojë në barazimin e fushës së lojës.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Rruga juaj përpara në jetë mund të jetë qartë e dukshme sot, ndoshta duke treguar hapat e ardhshëm që përfshijnë bashkëpunimin me të tjerët më ngushtë sesa e konsideroni ideale. Ju mund të dëshironi të ruani pavarësinë tuaj për shkak të përvojave të këqija të së kaluarës me ndarjen e burimeve, por një mundësi e re mund t’ju shtyjë ta rishikoni atë vendim. Duke analizuar me kujdes ndryshimet midis situatës aktuale dhe asaj që shkoi keq për ju më parë, mund të sigurojë njohuri shëruese. Nëse asgjë tjetër, ndoshta do të shihni se sa larg keni arritur!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Interesat tuaja intelektuale mund t’ju thërrasin tani, por mund të shqetësoheni se ndjekja e tyre me entuziazëm do ta bënte dikë të afërt të mendojë më pak për ju ose edhe thjesht t’ju keqkuptojë në mënyrë frustruese. Megjithëse mund t’ju duhet të pranoni kufizimet praktike të një marrëdhënieje të caktuar, kontrolloni dy herë që të mos e nënvlerësoni personin tjetër në mënyrë të padrejtë përpara se të hiqni dorë për ta bërë këtë. Nëse jeni duke punuar nga njohuritë e vjetra, ose nga njohuritë që kanë të bëjnë me dikë tjetër, ndoshta ka vend për të provuar diçka të re.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Rikonfigurimi i një marrëveshjeje për ndarjen e përgjegjësive mund të jetë shpërblyese për ju sot. Ju mund të ndiheni sikur puna është mbi ju dhe ka qenë për një kohë, por ndoshta do t’ju duhet gjithashtu të pranoni se çfarë keni marrë prej saj në njëfarë niveli. Nëse mund të hiqni dorë nga fuqia që ju jep shpesh të bësh gjithçka vetë, ka të ngjarë të përfitoni nga relaksimi që rezulton edhe pse mund t’ju duhet pak kohë që ta shijoni plotësisht.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të kaloni kohë me dikë që duket se nxjerr sekretet tuaja direkt nga ju sot. Ndërsa Hëna e Re ndriçon Shtëpinë tuaj të 7-të të të Tjerëve, ju ndoshta nuk jeni të prirur të mbani veten. Megjithatë, një bisedë hetuese mund të zbulojë se sa shumë mbani në mënyrë rutinore brenda ndoshta edhe pa e kuptuar atë. Ndërsa plagët tuaja rreth vetë-shprehjes shërohen, mund të bëheni më pak të interesuar për të kërkuar vëmendjen për hir të saj, kur e dini se të ndani atë që ka më shumë rëndësi për ju është një opsion.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Efikasiteti mund të jetë një prioritet për ju tani. Me Hënën e Re të sotme në shtëpinë tuaj të 6-të produktive, mund të shqetësoheni për të bërë shumë dhe për të parë rezultate të menjëhershme. Megjithatë, kini kujdes për një marrëdhënie të ndërlikuar midis arritjes dhe asaj se si ndiheni për veten tuaj. Të krenohesh për atë që bën është një gjë dhe të ndihesh sikur justifikon ekzistencën tënde është një tjetër. Pasiguria emocionale mund t’ju pengojë nga një rrjedhë e qetë e aktivitetit, ndaj lini vend për të ushqyer kujdesin për veten në listën tuaj të detyrave.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Të folurit nga zemra mund t’ju shkojë mirë sot. Megjithëse mund të shqetësoheni për keqkuptimin kur përpiqeni të komunikoni, Hëna e Re në shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive ju jep një mundësi për të provuar një qasje të ndryshme. Përshkrimi i një çështjeje të ndërlikuar në mënyrë abstrakte ose jopersonale mund të çojë në konfuzion. Për fat të mirë, nëse thjesht u tregoni njerëzve se çfarë ju ka ndodhur personalisht, duhet të ketë më pak për të diskutuar. Përvojat tuaja janë informacione të rëndësishme, edhe nëse janë edhe gjëra të tjera.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Shtëpia mund të jetë një vend aktiviteti i zënë për momentin. Hëna e Re e sotme në shtëpinë tuaj të 4-të shtëpiake mund t’ju inkurajojë të rregulloni mjedisin tuaj pikërisht ashtu siç dëshironi. Megjithëse mund t’ju duhet të pranoni se ju mungojnë fondet për të bërë çdo përmirësim në listën tuaj të dëshirave, të qenit kreativ me burimet që keni mund të prodhojë rezultate më të mira sesa mund të prisni. Kufizimet shpesh janë zhgënjyese, por ato gjithashtu mund t’ju japin një vend për të filluar.

Burimi: Tarot