Horoskopi ditor – 30 tetor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Pjesëmarrja në një klasë joga do të jetë një vendim i mirë. Mund të prisni që shumë gjëra të reja të ndodhin sot. Mos u shqetësoni pasi do të keni një shumë të mirë parash.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Problemet tuaja monetare do të vazhdojnë t’ju shqetësojnë. Nuk do lejoni që shpenzimet e vogla t’i pengojnë gjërat. Ju mund të fitoni para nga burime të ndryshme. Nëse qëndroni të pavarur, atëherë mund të keni rezultate të mrekullueshme në vendin e punës.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Sot do të jeni emocional dhe praktik në të njëjtën kohë. Akademikisht, ju do të jeni në krye të lojës. Njerëzit përreth jush do të përfshihen nga mënyrat tuaja simpatike dhe inteligjente. Nga mbrëmja do ta ktheni mendjen drejt zbukurimit të shtëpisë suaj.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Do të keni një ndikim të fortë me çdo gjë që bëni sot. Do të ndjeni gëzim në një interludë romantike. Lidhjet me partnerin e jetës do të jenë më të forta dhe do të shijoni lumturinë në familje. Mund të lindë një situatë ku ju duhet të vizatoni linja dhe të mbani anën e një rrethi miqsh. Kjo do të jetë një kohë për kujdes.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Me shtrirjen e sotme të planetëve tuaj, ju po shkoni drejt një fitimi. Jini të përgatitur të ktheheni në shtëpi të rënduar me të mira, pasi ka të ngjarë të shpenzoni një sasi të konsiderueshme për to. Në frontin e punës, është një histori krejtësisht e ndryshme ndërsa shfaqni pjekurinë dhe butësinë tuaj. Prisni me padurim mbrëmjen, pasi jeni në pritje të një trajtimi të ëmbël nga zemra juaj.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Malli për shtëpinë do t’ju bëjë të etur dhe do t’ju lërë të mendoni gjatë ditës. Nivelet e energjisë do të shkojnë në maksimum sot.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Do të mendoni të rimodeloni apo rinovoni shtëpinë tuaj sot. Ju do të jeni në gjendje të stiloni shtëpinë tuaj me objekte ose piktura të bukura. Do t’i ftoni miqtë tuaj në shtëpi në mbrëmje dhe do të kënaqeni duke kaluar kohë me ta. Ju mund të provoni fatin tuaj sot në tregun e aksioneve dhe mund të shpresoni të bëni fitime të konsiderueshme.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Ju jeni në një mision për të zgjidhur të gjitha problemet në pritje. Qëndrimi juaj optimist dhe këndvështrimi krijues do t’ju shpëtonin në momente të vështira. Në këtë moment ju mbështesin edhe kolegët dhe eprorët.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dita fillon me shumë sfida. Të izoluar, mund t’ju duhet të zgjidhni problemet dhe të kaloni pengesat vetë. Aftësitë dhe shkathtësia juaj do të kalojnë një lustrim rigoroz sot, mund të jetë në një stil jo shumë të rastësishëm. Leximi i një libri për vetëndihmë mund t’ju ndriçojë për nesër.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Do të jeni tepër emocional gjatë gjysmës së parë të ditës. Ju keni qenë të qetë për një periudhë të gjatë, dhe do të jetë rraskapitëse emocionalisht dhe fizikisht për ju të shprehni tensionet, frikën, ëndrrat, keqardhjet dhe pikëllimet tuaja. Gjysma tjetër do të jetë ndryshe pasi ju do të ndiheni energjikë dhe do të largoheni nga rruga për të qenë me të tjerët në kohët e tyre të vështira.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Pastrimi i rrëmujës, qoftë në shtëpinë apo zyrën tuaj, do të jetë prioriteti numër një. Shfrytëzojeni këtë mundësi për t’i bërë përshtypje shefit ose bashkëshortit tuaj dhe ta bëni hapësirën tuaj personale të pastër. Një darkë nën dritën e qirinjve me të dashurin tuaj do të lehtësojë muskujt tuaj të lodhur.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Sot do ta gjeni veten në një mendje nostalgjike dhe do të përpiqeni të kontaktoni miqtë dhe të afërmit e humbur prej kohësh. Është gjithashtu një ditë e mirë për aktivitete shoqërore dhe fetare. Do të lidheni edhe me punën tuaj mjaft emocionalisht. Megjithatë, kur bëhet fjalë për biznesin, maturia praktike duhet të drejtojë vendimet tuaja dhe jo lidhjet emocionale.

Burimi: Ganesha Speaks