Zayn Malik dhe Gigi Hadid janë ndarë pas akuzave se këngëtari ka goditur nënën e Gigi

Zayn Malik dhe Gigi Hadid thuhet se janë ndarë pasi ish-këngëtari i One Direction u akuzua se kishte goditur nënën e modeles.

Yolanda Hadid, 57 vjeç, pohoi të enjten se i dashuri i vajzës së saj e goditi atë – një pretendim që muzikanti e mohon me ngulm.

Zayn dhe Gigi kanë një fëmijë së bashku, Khai-n 13-muajshe dhe për herë të parë u përfol se ishin në lidhje në vitin 2015.

Pas akuzave, Zayn mohoi se kishte goditur nënën e të dashurës së tij pas një debati.

Ai lëshoi një deklaratë duke thënë: “Unë e mohoj me vendosmëri sulmin ndaj Yolanda Hadid dhe për hir të vajzës sime nuk pranoj të jap asnjë detaj të mëtejshëm dhe shpresoj që Yolanda do të rishqyrtojë akuzat e saj të rreme dhe do të shkojë drejt shërimit të këtyre çështjeve familjare në mënyrë private”.

Yolanda Hadid shares family pic with Zayn Malik

Tani, PEOPLE po raporton se Zayn dhe Gigi kanë ndarë rrugët e tyre.

Gazeta raporton se burime të shumta kanë konfirmuar se supermodelja 26-vjeçare dhe këngëtarja 28-vjeçare janë ndarë.

Një burim tha: “Ata nuk janë bashkë tani. Megjithatë, të dy janë prindër të mirë.

“Yolanda sigurisht që është shumë mbrojtëse ndaj Gigi. Ajo dëshiron më të mirën për vajzën dhe mbesën e saj.”

Përfaqësuesi i Gigi tha: “Gigi është e fokusuar vetëm në më të mirën për Khai. Ajo kërkon privatësi gjatë kësaj kohe.”

Gigi Hadid and Zayn Malik with daughter Khai

Burimi: Mirror