Horoskopi ditor – 30 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Shpërqëndrimet dhe zhgënjimet mund të lindin nga reputacioni juaj në këtë kohë. Njerëzit përreth jush mund t’ju trajtojnë ndryshe për shkak të diçkaje që kanë mësuar për ju kohët e fundit – diçka që mund të mos jetë as e saktë pasi ata e kanë marrë informacionin nga dora e dytë. Mund të jetë gjithashtu nga një komunikim i gabuar dhe ky keqinterpretim i asaj se kush jeni mund t’ju bëjë të dëshironi të kërkoni hakmarrje. Në vend të kësaj, kuptoni se nuk mund të ndryshoni mënyrën se si ju shohin, ju mund t’i tregoni vetëm se kush jeni në të vërtetë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Njohuritë e reja mund të zgjerojnë vetëdijen tuaj të tanishme. Ju mund të keni mbajtur një lloj besimi për një periudhë të gjatë kohore, por informacioni që kundërshton atë që keni besuar gjithmonë mund t’ju sjellë për herë të parë. Ndoshta keni vënë re sugjerime të këtij informacioni në të kaluarën, por mund të keni zgjedhur ta shpërfillni ose shmangni atë në mënyrë që të mbani mendësinë tuaj të vjetër. Të bësh më të mirën për të pranuar këtë informacion të ri duhet t’ju çojë në rrugën tuaj më të mirë përpara.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Obsesioni mund të bllokojë fokusin tuaj në këtë kohë. Një person ose një ndjekje e caktuar mund të jetë duke konsumuar mendimet tuaja — dhe potencialisht ka qenë kështu për një kohë të gjatë, por efektet kanë filluar të shfaqen vetëm tani. Kjo mund të ndikojë në jetën tuaj më shumë sesa keni qenë të vetëdijshëm më parë! Të duash dikë në jetën tënde, të jesh i interesuar për një temë specifike dhe të kesh një hobi janë të gjitha opsione të shkëlqyera, por t’i kushtosh shumë vëmendje ndonjërit prej tyre ndoshta nuk ia vlen.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dikush mund t’ju largojë nga qëllimet tuaja të karrierës. Ju mund të keni ëndrra që dëshironi t’i përmbushni për veten tuaj, por një person tjetër aktualisht mund të marrë shumicën e kohës dhe vëmendjes suaj. Ky mund të jetë një partner romantik, dikush për të cilin po kujdeseni profesionalisht, apo edhe një mik i ngushtë. Edhe pse t’u jepni të tjerëve kohën tuaj mund të jetë e vlefshme dhe e këndshme, ky është një moment i mirë për t’i lënë vetes pak kohë për të punuar në atë që do të jenë arritjet tuaja në të ardhmen.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Njerëzit që duan t’ju shohin të dështoni mund të punojnë jashtë orarit tani. Ju mund të keni tërhequr vëmendjen e tyre në një mënyrë që rriti xhelozinë e tyre konkurruese, dhe edhe nëse mendoni se ata nuk kanë arsye për t’ju mos pëlqyer ose për t’ju zhgënjyer, axhenda e tyre e brendshme mund të thotë ndryshe. Vetëdisiplina dhe përkushtimi juaj mund t’i bëjnë ata të ndihen inferiorë dhe kështu ata mund të ndihen sikur duhet t’ju kthejnë prapa për t’i bërë gjërat të barabarta. Çështjet e tyre nuk janë tuajat – shkëlqeni pavarësisht tyre!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Drama mund të vijë menjëherë pas një ndryshimi. Njerëzit që ju njohin për një kohë mund të jenë të mërzitur pasi reputacioni juaj mund të zhvendoset para syve të tyre. Ata mund të duan që ju të ktheheni të vjetrit, pavarësisht se sa rehat ndiheni me personin që jeni. Nuk ke pse të kthehesh prapa për askënd! Mund të ngeceni në biseda zhgënjyese se pse jeni ndryshe tani, por bëni çmos që zhgënjimi t’ju rrëshqasë nga shpina. Nëse ata refuzojnë t’ju pranojnë, kjo është në dorën e tyre.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Konflikti me familjen mund të jetë mjaft irritues për ju. Të afërmit ose të tjerët me të cilët jetoni mund të shkaktojnë probleme të shumta për ju, ndoshta të përqendruara rreth besimeve ose idealeve tuaja. Kur morali juaj thelbësor vihet në dyshim, ose kur të tjerët përpiqen t’ju imponojnë filozofitë e tyre personale, mund të jetë e vështirë të dini se si të përgjigjeni – veçanërisht kur përfshin dikë që ju intereson. Njoftojini me mirësjellje nëse nuk jeni dakord me këndvështrimin e tyre dhe përpiquni të vazhdoni me dashuri.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Komunikimi i gabuar dhe ndjenjat e lënduara shkojnë dorë për dore sot. Thënia e diçkaje që është marrë në mënyrë fyese ose humbja e një teksti të rëndësishëm mund të shkaktojë ose të zgjerojë një përçarje mes jush dhe dikujt në jetën tuaj. Është jashtëzakonisht e lehtë të nxitosh në përfundime negative! Shmangia e çdo komunikimi mund të duket si opsioni juaj më i mirë – vetëm sigurohuni që të mbetet një masë e përkohshme. Ndaloni dhe kaloni pak kohë duke menduar për atë që u tha. Pastaj mund të mblidheni sërish më vonë, gati për të biseduar me një këndvështrim të ri.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një rrezik mund të mos shpërblehet ashtu siç shpresoni. Edhe nëse e keni marrë tashmë këtë kumar dhe keni menduar se keni pasur sukses, pasojat mund të kthehen përsëri për t’ju kafshuar. Kjo mund të ndikojë në vetëvlerësimin tuaj – veçanërisht nëse përfshihet edhe një aspekt financiar – por mos u shqetësoni. Pavarësisht nëse ky shans specifik që keni shfrytëzuar ose planifikoni të merrni do të shpërblehet, mundësi të tjera do të vijnë. Jini të sigurt në njohurinë se universi do të krijojë atë që është menduar për ju.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Sjellja juaj mund t’ju izolojë. Nëse keni dëshirë të ankoheni për mungesën e ndërveprimit social ose duhet të kaloni më shumë kohë për veten tuaj sesa do të dëshironit, përpiquni të mendoni për shkaqet e mundshme. A po e mbani veten apo po dilni atje në një përpjekje për të takuar njerëz të rinj? Ndonëse është e kuptueshme që të mos kesh gjithmonë dikë me të cilin të shoqërohesh, veprimet e tua mund të jenë gjëja kryesore që të mban të fshehur dhe përkeqëson vetminë tënde. Kontaktoni dikë!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ikja mund të jetë duke krijuar probleme në lidhjet tuaja. Në vend që të merreni me problemet tuaja, mund t’u ikni atyre për shkak të shpërqendrimeve si festimet ose shikimi i tepërt i TV. Kjo është e kuptueshme, por nuk është një mekanizëm i shëndetshëm përballimi në planin afatgjatë – veçanërisht nëse po i neglizhoni të dashurit tuaj ndërsa përpiqeni t’i shpëtoni frikës. Ndërsa përballja me demonët tuaj mund të jetë e vështirë, shpesh është shumë më mirë nga ana tjetër. Mund të çliroheni duke ecur përpara!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të menduarit për të ardhmen tuaj mund t’ju largojë nga e tashmja. Ju mund të jetoni në kohën e ardhshme, duke ëndërruar se çfarë do të bëni vite pas kësaj kohe, ndërsa ngjarjet e këtij momenti po ju kalojnë. Koka juaj mund të qëndrojë në re, por njerëzit përreth jush dhe përvojat në të cilat ju duhet të përfshiheni plotësisht po ndodhin ende! Mundohuni të riktheheni në tokë dhe të kaloni pak kohë me njerëzit dhe vendet që janë atje.

Burimi: Tarot