Horoskopi ditor – 31 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mendja juaj mund të jetë duke punuar jashtë orarit sot. Mund t’ju caktohet një ngarkesë mendore më intensive se zakonisht, qoftë në formën e lajmeve të rënda, detyrave komplekse ose ngarkesës me ritme të shpejta. Ndërsa Hëna dhe Plutoni përplasen, mund t’ju duhet të kuptoni se si të bëni diçka të re duke u hedhur në pishinë dhe duke mësuar se si të notoni prej andej! Ndërsa marrja përsipër e detyrave kaotike mund të jetë intensive dhe nervozuese, ju mund të shkoni me rrjedhën dhe të mos mendoni paraprakisht.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një aventurë intensive ju pret! Ka të ngjarë të largoheni nga rruga juaj e zakonshme dhe megjithëse mund të keni pasur plane për të punuar ose për të qenë produktiv, do të ishte e drejtë të bëni një pushim ndërsa jeni në këtë rrugë. Udhëtimi juaj mund të jetë pak i shtrenjtë edhe në mënyra të papritura, duke bërë që të shpenzoni më shumë se normalisht. Ju mund të tundoheni të blini gjëra për t’u bërë përshtypje të tjerëve, por nuk ka nevojë të kapeni nga opinionet e tyre. Në vend të kësaj, thjesht shijoni aventurat tuaja për atë që janë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ndarja me dikë nuk do të jetë e lehtë sot – por me siguri do t’ju kërkohet ta bëni gjithsesi. Ndërsa Hëna ndërvepron me Marsin xheloz dhe fluturimin e Mërkurit, kjo mund të marrë formën e dikujt që përpiqet të ndjekë mikun tuaj të ngushtë ose një tjetër të rëndësishëm, duke u përpjekur të marrë një pjesë të lidhjeve tuaja pa lejen tuaj. Në çdo rast, ka të ngjarë të vështirë të ndash ndonjë gjë të rëndësishme pa ndjerë emocione të forta, prandaj kushtojini vëmendje mënyrës se si po silleni.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dikush i rëndësishëm për ju mund të shkaktojë disa shqetësime. Ata mund të përfshihen në mjedise të rrezikshme ose të zhyten në kushte që ju mendoni se janë të rrezikshme. Ju nuk mund t’i kontrolloni veprimet e të tjerëve, por veprimet e tyre mund t’ju stresojnë dhe t’ju bëjnë të dëshironi të kishit më shumë autoritet. Duke folur ashpër ndaj tyre, edhe nëse thjesht po përpiqeni t’i ndihmoni, nuk ka gjasa t’ua ndryshojë mendjen. Lërini me kujdes të kuptojnë se sa kujdeseni për ta, ndërsa lini të marrin vendimet e tyre.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Zakonet mund të krijohen për shkak të njerëzve me të cilët po kaloni kohë. Fatkeqësisht, këto zakone ndoshta nuk janë të mira – ose mund të humbisni zakonet pozitive në mënyrë që të shoqëroheni me miqtë tuaj ose me një grup tjetër njerëzish që ju inkurajojnë të braktisni rutinat produktive. Nuk është e lehtë të rikthehet një zakon pasi ta keni vendosur atë, por lejimi i qëllimeve tuaja personale të rrëshqasin për shkak të njerëzve të tjerë mund t’ju dëmtojë në planin afatgjatë. Jini të disiplinuar dhe gjeni sukses.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Argëtimi mund të bëhet i ethshëm në çdo moment. Ju mund të jeni duke luajtur një lojë me disa miq ose familjarë dhe gjendja shpirtërore intensifikohet para se ta kuptoni – qëndrimet konkurruese dhe zhvillimet e egra mund të duken të paqarta. Pavarësisht nëse thjesht bëni shaka ose luani një sport apo lojë të vërtetë, argëtimi mund të kthehet në debate nëse goditet një nerv ose dikush humbet paksa shpesh. Mundohuni të ruani qetësinë gjatë çdo mosmarrëveshjeje dhe mbani mend, është menduar të jetë argëtuese!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Sot mund të jeni të dëbuar nga zona juaj e rehatisë. Përveç largimit thjesht nga shtëpia juaj, mund t’ju duhet të hyni në një mjedis krejtësisht të panjohur, ose ndoshta do ta gjeni veten duke përjetuar një ditë shumë të pazakontë në shtëpi. Ka të ngjarë të ketë riparime që duhet të përfundojnë ose shokët e dhomës që duhet të kujtohen për punët. Prisni një kërdi të vogël aty ku normalisht gjeni vetminë – por mos u shqetësoni, së shpejti duhet të kalojë. Jini të sigurt në aftësinë tuaj për të përballuar stuhinë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të jeni disa momente nga thënia e diçkaje që nuk e kishit menduar. Potencialisht keni qenë në një bisedë të shpejtë dhe është bërë e vështirë të mbash gjurmët e tonit të përgjithshëm të ndërveprimit. Në nxitimin tuaj për të thënë atë që keni në mendje, mund të mos merrni parasysh se si do të ndihet personi tjetër për fjalët tuaja. Komenti juaj mund të jetë, sado pa dashje, tepër i ashpër. Fjalët prekin të gjithë, madje edhe ju, kështu që përpiquni të mendoni se si do të ndiheshit nëse do të ishit në fund.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dikush mund të dëmtojë vetëvlerësimin tuaj në këtë kohë. Mund ta keni krijuar vetëbesimin tuaj me kalimin e kohës, Shigjetar, por edhe lëkura juaj e trashë mund të mos jetë në gjendje të heqë dorë nga një koment nga dikush që do të takoni. Përvetësimi i fjalëve të tyre mund të duket si një ide e mirë, por gjasat janë të larta që ata të kenë një motiv të fshehtë negativ ndaj asaj që po thonë, ndoshta do të thotë t’ju lëndojnë ose të ngatërrojnë. Për sa kohë që nuk po lëndoni dikë tjetër, mund t’i shpërfillni kritikat e tyre.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të jeni ai që krijon kërdi për momentin! Një mentalitet i përqendruar intensivisht mund të sjellë vendime ekstreme, të cilat mund të ngatërrojnë njerëzit e tjerë nëse bëhen ashtu siç po planifikoni t’i bëni. Edhe nëse jeni të sigurt se jeni qesharak ose mbresëlënës, mund të mos rezultojë në të qeshura. Jini të vetëdijshëm për audiencën eventuale kur planifikoni për gjëra të tilla si një shaka ose një projekt, dhe jini të kujdesshëm që të dukeni të diskutueshme ose të pasjellshme. Niveli juaj aktual i intensitetit mund t’i çojë gjërat shumë larg.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të mos jeni në gjendje t’i shpëtoni një realiteti të pakëndshëm. Pavarësisht nëse jeni apo jo fjalë për fjalë të ngecur diku, një bisedë e vështirë me kolegët ose një studim i një teme të mërzitshme mund t’ju bëjë të ndiheni plotësisht të bllokuar. Ju mund të ndjeni keqardhje për veten tuaj që duhet të bëni diçka kaq të lodhshme, por në vend që t’i dorëzoheni kësaj ndjenje, kujtojini vetes sa larg keni arritur në jetë dhe aftësi! Pasi të keni punuar me këto gjëra të mërzitshme, do të jeni edhe më afër arritjes së qëllimeve tuaja të ardhshme.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Bashkëmoshatarët mund t’ju inkurajojnë të bëni diçka kundër bindjeve tuaja morale. Pavarësisht se sa të dashur janë miqtë tuaj, ata nuk duhet të kenë një leje të lirë për të shtyrë veset e tyre mbi ju ose për të nënshkruar një ide me të cilën nuk jeni dakord. Ju ndoshta e dini në zemrën tuaj se çfarë doni të bëni, por presioni i bashkëmoshatarëve mund të jetë i fshehtë për t’ju bërë të dyshoni për veten tuaj. Qëndroni besnikë ndaj vetes dhe moralit tuaj dhe mbani në mend se është më mirë të jeni të sigurt sesa të pendoheni.

Burimi: Tarot