Horoskopi ditor – 31 janar 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Miqtë tuaj mund t’ju shohin më mirë sesa e shihni veten në këtë kohë. Edhe pse mund të jeni të përqendruar në të metat tuaja, ata mund të shohin tek ju gjëra që ju i keni harruar. Le t’ju kujtojnë këtë, edhe nëse nuk e thonë me zë të lartë! Vetëm mënyra se si ata ndërveprojnë me ju mund të tregojë se keni vlerë. Mbajtja në mendje e kësaj perspektive mund t’ju ndihmojë të merrni vendime më të menduara, pasi mund t’u bëni përshtypje të tjerëve pa marrë rreziqe të çmendura.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një figurë autoriteti, si një shef ose një i afërm më i vjetër, mund të përdorë kërcënimin e emocioneve të tyre për t’ju mbajtur në linjë. Ju mund të keni frikë se shprehja e vetes në mënyrën që ju duket më e natyrshme ose e rëndësishme do t’i shtyjë ata në një avari. Të kuptuarit se dikush tjetër ndoshta i ka manipuluar ata në të njëjtën mënyrë që po manipulojnë tani, mund t’ju ndihmojë të keni ndjeshmëri për ta. Siç mund ta keni zbuluar, të kesh guximin për të thyer ciklin është më e vështirë sesa tingëllon.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të jeni në gjendje të ngushëlloni një mik që po kalon një problem të vështirë duke marrë një këndvështrim filozofik në këtë kohë. Megjithëse kjo qasje nuk mund të qetësojë çdo lloj vuajtjeje, një situatë ku funksionon mjaft mirë mund t’ju japë një paraqitje të shkurtër të kufizimeve të saj. Një përvojë e pazakontë ndonjëherë mund të bëjë më shumë për të kuptuarit tuaj të botës sesa vitet e punës intelektuale. Mendimet tuaja mund të jenë për diçka, por mund të kenë nevojë ende punë për të barazuar të gjitha përvojat tuaja.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një problem i rëndë mund të jetë në mendjen tuaj tani, por mendimi për ta transmetuar atë me miqtë mund të jetë jo tërheqës. Ata mund të mos i kuptojnë të gjitha nuancat e një situate të ndërlikuar. Mund të jetë më mirë të flisni me një figurë autoriteti që lidhet më drejtpërdrejt me dilemën tuaj. Megjithëse përvojat e kaluara me njerëzit përgjegjës mund të kenë qenë zhgënjyese për ju, të provoni përsëri dhe të merrni një rezultat më të mirë mund t’ju ndihmojë të shëroni plagët e vjetra si dhe të bëni përparim në problemin tuaj aktual.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të dini se çfarë duhet të bëni për të bërë përparim në qëllimet tuaja kryesore të jetës, por ndjenjat e sigurisë që merrni nga mbajtja e marrëdhënieve tuaja ashtu siç janë për momentin mund të pengojnë. Biseda drejtpërdrejt me njerëzit për të cilët shqetësoheni mund të jetë më e dobishme sesa prisni – edhe nëse është gjithashtu mjaft frikësuese. Nëse ata janë vërtet në favor që ju të bëni atë që keni frikë të bëni, nuk mund të fshiheni më pas tyre si një justifikim.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Marrja e veprimeve për të trajtuar një situatë ku përgjegjësitë nuk ndahen në mënyrë të drejtë mund të shkojë çuditërisht mirë për ju në këtë moment. Megjithatë, festimi juaj i fitores mund të dëmtohet nga keqardhja për të gjitha rastet në të kaluarën kur nuk keni folur dhe thjesht e keni lënë padrejtësinë të kalojë pa sfidë. Njohja e asaj që është e mundur tani mund t’ju ndihmojë të riformësoni pikëpamjet tuaja për atë për të cilën jeni në të vërtetë përgjegjës. Braktisja e një supozimi që prej kohësh e keni marrë si të mirëqenë mund të shkaktojë një efekt domino të pyetjes edhe të të tjerëve.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të keni nevojë të pyesni veten se si do t’i ndanit burimet ndryshe nëse do ta dinit se një marrëdhënie e caktuar ishte një vend i sigurt ku natyra juaj e mirë nuk do të shfrytëzohej. Megjithëse të kesh hapësirën dhe zotërimet e tua sigurisht që mund të jetë e rëndësishme, bashkëpunimi me të tjerët në disa mënyra mund të lirojë para për të shpenzuar për gjëra të ndryshme. Një bisedë e mirë në një marrëdhënie përkatëse mund t’ju ndihmojë të zbuloni disa opsione. Sa më i lirë të ndiheni për të refuzuar një ofertë, aq më mirë ka të ngjarë të jetë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Çdo përpjekje për të gjetur paqen dhe qetësinë në shtëpi mund të bllokohet nga trazirat aktuale të dikujt tjetër. Ndërsa mund të jeni të frustruar që nuk mund ta zgjidhni plotësisht problemin e personit tjetër, mund të jeni ende në gjendje t’i ndihmoni ata në disa mënyra praktike. Kjo mund të lehtësojë ndjenjat tuaja të pafuqisë ndaj krizës së menjëhershme, dhe gjithashtu mund t’ju lërë të pyesni se cilat janë detyrimet tuaja ndaj të tjerëve. Mund të mos ketë një përgjigje të lehtë, por bërja e pyetjes mund të jetë e mirë për ju.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Detyrat mund të kenë disa surpriza argëtuese për ju sot. Nëse kohët e fundit jeni mërzitur me rutinën tuaj, të dilni jashtë dhe të shihni qoftë edhe pak nga bota mund t’ju ndihmojë të shpëtoni nga rrëmuja juaj. Kjo lloj kënaqësie e vogël mund t’ju japë një gjë për të sjellë në bisedë me të tjerët më vonë, gjë që mund t’ju gëzojë edhe më shumë. Ju keni nevojë për njerëz – veçanërisht për ata që i merrni si të mirëqenë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Të menduarit për betejat e viteve tuaja të hershme mund t’ju motivojë të përqendroheni në sigurinë financiare sot. Megjithatë, mund të jetë e vështirë për ju të vlerësoni shkallën në të cilën jeta juaj ka ndryshuar që atëherë. Ndërsa ju nuk dëshironi të merrni një shans me fondet tuaja për arsye të gabuara, shmangia e rrezikut për arsye të gabuara mund të mos jetë shumë më mirë. Bërja e listave të aseteve dhe detyrimeve tuaja specifike mund t’ju ndihmojë të merrni një pamje të saktë të situatës suaj aktuale.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Arritja e sigurisë mund të jetë e vështirë për ju tani. Ju mund të urreni të pranoni se madje e dëshironi atë stabilitet, por është mirë ta kërkoni atë në mjedisin tuaj. Në fund të fundit, edhe ju jeni njerëzor dhe ajo pjesë e jetës suaj mund të ketë nevojë për vëmendje. Një bisedë e mirë me dikë të cilit i besoni mund t’ju ndihmojë të gjeni një rrugë për të balancuar nevojat konkurruese të intelektit tuaj vizionar dhe trupit tuaj primar. Zgjidhja juaj ndoshta do të jetë po aq unike sa ju!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të thuash diçka tronditëse për të tërhequr vëmendjen mund t’ju tundojë shumë tani. Mbani mend se të veproni në një mënyrë që nuk përputhet me vlerat tuaja thjesht mund t’ju bëjë të ndiheni më të vetmuar se më parë, pasi edhe ju mund të mos jeni rehat me veten në atë moment. Nëse nuk shihni një mënyrë të mirë për të marrë lidhjen që ju nevojitet nga të tjerët për momentin, mund të dëshironi të kuptoni se si ta bëni kompaninë tuaj më emocionuese dhe përmbushëse.

Burimi: Tarot