Horoskopi ditor – 31 maj 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Të thuash atë që ke në mendje mund të jetë e ngarkuar sot, pasi mund të ndihesh sikur është e vështirë të thuash disa gjëra me fjalë. Shpjegimi i një miku mbështetës mund t’ju ndihmojë të kuptoni se cilat janë pjesët më të rëndësishme të historisë suaj. Ndoshta rrjedha do të vijë natyrshëm sapo të filloni të flisni ose dëgjuesi juaj mund t’ju tregojë kur të hutohen. Edhe nëse nuk jeni në gjendje të thoni gjithçka, ndoshta duhet të filloni diku për të ecur përpara.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Nuk duhet t’i besoni të gjitha këshillave financiare që merrni nga bashkëmoshatarët tuaj për momentin. Edhe nëse përvojat e tyre personale funksionuan mirë për ta, mund të jetë më mirë të konsultoheni me një figurë autoriteti që mund të identifikojë qartë se si situata juaj specifike individuale përshtatet në pamjen e madhe. Disa avokatë të të provuarit dhe të vërtetës nuk kërkojnë t’u imponojnë të tjerëve një vizion të ngurtë, ata thjesht kanë parë një sërë rrethanash dhe janë në gjendje të këshillojnë nga ky këndvështrim gjithëpërfshirës.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Menaxhimi i mënyrës se si ju sheh bota mund të jetë rraskapitës tani. Ndërsa Hëna në shenjën tuaj sheshon Neptunin konfuz në shtëpinë tuaj të 10-të publike, ju mund të jeni në gjendje të portretizoni një imazh të veçantë të vetes që të tjerët në dukje duan. Nga ana tjetër, kostoja e të ndjerit sikur askush nuk e kupton të vërtetën mund të mos ia vlen. Përkundrazi, fokusimi në të jetuarit në përputhje me besimet tuaja mund të jetë më pak emocionues, por duhet të prodhojë besim afatgjatë shumë më të qëndrueshëm.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Tani mund të jetë e vështirë të merreni me atë që besoni për botën. Megjithëse mund të ndjeni presion për të mbështetur një vizion që është i popullarizuar në mesin e të tjerëve në rrethin tuaj, mund të shihni gjithashtu se ai nuk përputhet me disa nga përvojat tuaja më personale. Besimi i ngushtë me dikë të cilit i besoni mund t’ju japë hapësirë për të renditur pretendimet konkurruese për të vërtetën. Ju nuk jeni të detyruar t’i bëni publike të gjitha pikëpamjet tuaja, por arritja e qartësisë private duhet t’ju ndihmojë të kuptoni më mirë filozofitë tuaja të brendshme.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ndërtimi i marrëdhënieve më të ngushta me ata në rrjetin tuaj më të gjerë social mund të jetë shpërblyese për ju në këtë kohë. Megjithatë, bëni një qasje të kujdesshme ndaj kufijve ndërsa filloni të hapeni. Mund të jetë e lehtë të ndash shumë shpejt në një mënyrë që e bën personin tjetër të pakëndshëm. Mbajini gjërat të lehta tani për tani! Ndërsa i njihni, jini të vëmendshëm ndaj detajeve të vogla që mund të japin njohuri për personalitetin e tyre. Ajo që shihni mund t’ju japë të dhëna nëse duhet të vazhdoni më tej.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një marrëdhënie e ngushtë mund të duket se do t’ju pengojë të ndiqni synimet tuaja sot. Megjithatë, mund të jetë e vështirë të zgjidhësh atë që personi tjetër ka bërë në të vërtetë kundrejt asaj për të cilën e ke fajësuar (ndoshta padrejtësisht). Rruga më e lehtë përpara mund të jetë vënia në punë praktike, sado e vogël qoftë, drejt arritjes së qëllimeve tuaja. Nëse kjo shkon mjaft mirë, atëherë mund të jetë koha për të parë rolin tuaj në frenimet tuaja dhe çfarë saktësisht po merrni nga situata aktuale.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Puna e tepërt është një mundësi për ju në këtë kohë, por ideja juaj për atë që kërkohet prej jush mund të jetë gjithçka që ju mban hundën në gur bluarje. Këto pikëpamje mund të jenë të rrënjosura thellë në edukimin tuaj dhe vështirë të ndryshohen. Megjithatë, vendosja e çdo kufiri sado të vogël qoftë për atë që jeni në gjendje të bëni, mund të fillojë të rivendosë ekuilibrin në jetën tuaj. Vlerësoni të gjithë situatën për të gjetur vendin më të lehtë për të skalitur pak hapësirë për veten tuaj dhe filloni atje.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ndarja pa kufij mund të jetë shumë e lehtë për ju sot. Ndërsa Hëna emocionale në shtëpinë tuaj të 8-të të intimitetit sheshon Neptunin e pakufishëm në shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive, ju mund të mos dini kur të ndaloni së treguari një histori shumë personale. Marrja në konsideratë e motivimit tuaj për t’u hapur mund t’ju ndihmojë ta bëni këtë me më shumë vetëdije. Ndoshta ndiheni sikur ju mungon siguria themelore emocionale, por keni më shumë gjasa ta arrini atë duke ndërtuar një marrëdhënie me një qasje të ngadaltë dhe të qëndrueshme. Kini durim me nivelet e rehatisë së të tjerëve.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ndarja e hapësirës fizike mund të tensionojë një marrëdhënie tani, pasi kufijtë e paqartë mund të çojnë shpejt në konflikt. Për fat të mirë, të folurit e gjërave duhet të jetë e dobishme, falë Hënës në shtëpinë tuaj të 7-të të lidhur, duke trilluar Saturnin logjik në Shtëpinë tuaj të Tretë të Komunikimit. Është më mirë që ju të jeni sa më të sinqertë në këtë diskutim. Nëse dëshironi që të tjerët të qëndrojnë larg zotërimeve tuaja fizike, ju duhet ta thoni këtë hapur në vend që të shpresoni se ata do të marrin aludimin.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Qëndrimi i përqendruar në çështje praktike mund t’ju mbajë në tokë sot. Megjithatë, shpjegimi i planeve tuaja për të tjerët mund të jetë zhgënjyese, pasi mund të keqkuptoheni kur Hëna në shtëpinë tuaj të 6-të të orientuar drejt detajeve sheshon Neptunin konfuz në shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit. Edhe pse mund të tundoheni të manipuloni njerëzit nëse mendoni se ata nuk po vijnë pranë jush mjaft shpejt, ndoshta është më mirë të punoni në mënyrë të pavarur tani për tani. Kur jeni në rrugën e duhur, veprimet tuaja përfundimisht duhet të flasin vetë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një rrezik financiar mund të jetë tërheqës për ju për momentin. Megjithëse mund të jetë thjesht një impuls i momentit, çdo tension i pazgjidhur psikologjik ose paqartësi në qasjen tuaj ndaj parave mund ta bëjë provokimin më bindës sesa do të ishte ndryshe. Marrja në kontakt me anën tuaj të ashpër është ndoshta e nevojshme për të marrë një vendim përfundimtar mbi prioritetet tuaja por mos pretendoni se pjesët tuaja më të ndërlikuara nuk janë fare aty. Kur dëshirat tuaja marrin një dëgjim të drejtë, ato mund të bëhen më pak dërrmuese.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund t’u jepni të tjerëve çfarëdo përshtypjeje që mendoni se ata duan tani, por ju gjithsesi meritoni një vend të sigurt për t’u tërhequr nga çdo presion i atij lloji real ose i perceptuar. Ju mund të merrni sinjale delikate nga grupi juaj i bashkëmoshatarëve për atë që ata bëjnë dhe nuk pranojnë, por ndoshta është e vështirë të kuptosh dallimin midis kësaj dhe frenimeve tuaja. Marrja e një hapësire nga situata mund t’ju ndihmojë të zbuloni se kush jeni pa kufizimet e opinionit publik.

Burimi: Tarot