Horoskopi ditor – 31 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Sot mund të ndiheni më të hapur ndaj ideve të reja se zakonisht. Hëna po rrëshqet nëpër shenjën tuaj dhe ndërkohë që ajo ju ndriçon, ajo do të rrëshqasë edhe në një lidhje me lajmëtarin Mërkur në të njëjtën shkallë, duke ndezur një shkëndijë komunikimi që mund t’ju djegë mendjen me potencial të ndritshëm. Kushtojini vëmendje çdo ideje që mund t’ju vijë në rrugën tuaj – ka të ngjarë se pas fshihet një arsye shumë e mirë pse ju kanë ndodhur, kështu që mos e humbisni këtë mundësi!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Idetë mund të duken se vijnë nga askund sot – ose ndoshta diku edhe më fantastike se kaq. Hëna dhe Mërkuri po bashkohen për një lidhje të fuqishme në shtëpinë tuaj të 12 ëndërrimtare, duke ju ndihmuar të lundroni nëpër jetë me një qasje të hapur, në vend që të bëni përpjekje të drejtpërdrejta. Sa më pak të përpiqeni dhe të udhëhiqni, aq më shumë ka të ngjarë që të imagjinoni diçka vërtet të veçantë. Hiqni këmbën nga gazi dhe shikoni ku ju çon! Sido që të jetë, me siguri do t’ju pëlqejnë rezultatet.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Kjo ditë do të jetë çdo gjë tjetër përveçse e qetë, Binjakë! Hëna po rrëshqet nëpër Shtëpinë tuaj të 11 të Grupeve Sociale dhe Teknologjisë Globale, duke ju inkurajuar të dilni dhe të lidheni me njerëzit. Mundohuni të largoheni pak kohë nga përgjegjësitë tuaja për t’u kënaqur. Një ftesë ose mundësi argëtuese mund t’ju vijë kur Hëna bashkohet me Mërkurin në të njëjtin territor, prandaj sigurohuni që ta mbani telefonin afër – nuk do të dëshironi të humbisni asnjë festë!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Biseda të rëndësishme mund të zhvillohen sot – dhe ju mund të keni nevojë të jeni pjesë e tyre. Hëna po takohet me Mërkurin logjik në shtëpinë tuaj të 10 profesionale, duke ju ndihmuar të organizoni qëllimet tuaja dhe të shprehni nevojat tuaja kur bëhet fjalë për përmbushjen e tyre. Një diskutim me një shef ose një person tjetër të rëndësishëm mund të bëjë mrekulli për ju, kështu që nëse ju vjen rasti, duhet ta merrni patjetër takimin. Mos hezitoni të kërkoni atë që meritoni!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Mesazhet mund të vijnë nga larg, shumë larg sot. Hëna po fluturon nëpër Shtëpinë tuaj të 9 të Kulturës dhe Arsimit të Lartë, duke e kthyer vëmendjen tuaj nga jashtë. Kjo temë do të forcohet pasi Hëna bashkon Mërkurin e zgjuar në të njëjtin sektor. Ju mund të tërhiqeni papritur në një aventurë të re ose të josheni për të kërkuar informacione ose përvoja shumë të ndryshme nga aktivitetet tuaja të zakonshme. Kjo është një ditë për eksplorim, ndaj përgatituni me mendje të hapur dhe shikoni se çfarë ju del përpara.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Çdo bisedë mund të marrë një notë mjaft serioze sot. Hëna dhe Mërkuri po takohen për një lidhje të madhe në Shtëpinë tuaj të 8 intensive të financave të përbashkëta dhe lidhjes intime, kështu që nëse do të shpresonit për një ditë të lehtë dhe të freskët, kjo mund të jetë e vështirë për t’u gjetur. Thënë kjo, shpërblime të mëdha mund të vijnë nga ky sektor – për sa kohë që jeni të sigurt për të diskutuar hapur nevojat tuaja. Kjo është mënyra më e mirë për t’u siguruar që ato të përmbushen.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Dita e sotme ofron mundësinë për të pasur qartësi qëndrimin tuaj me një person apo situatë të rëndësishme. Hëna po lidhet me Mërkurin për lidhjen e tyre një herë në muaj dhe këtë herë ata do të rreshtohen në Shtëpinë tuaj të 7 të Partneriteteve dhe Kontratave për të theksuar lidhjet tuaja me të tjerët. Pavarësisht nëse jeni duke u përpjekur të arrini një nivel më të mirë të të kuptuarit në një marrëdhënie ose të zgjidhni një çështje të rëndësishme biznesi, është një kohë e mirë për të nënshkruar në vijën me pika. Yjet po ju mbështesin!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Aty ku ka një vullnet ka një rrugë, dhe ju keni mjaft vullnet tani. Hëna dhe Mërkuri po formojnë një lidhje të fuqishme në shtëpinë tuaj të 6 efikase, kështu që ju mund të jeni në humor për të arritur, si dhe të keni fuqinë e trurit për t’ju mbështetur dhe të siguroheni që jeni duke performuar në kapacitetin maksimal. Përfitoni nga çdo mundësi e re në frontin e punës, si për shembull një klient i ri ose bashkëpunëtor i dobishëm, dhe prisni disa rezultate të dobishme!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Mendja juaj ka të ngjarë të përqendrohet në argëtimin sot – dhe jo shumë më tepër. Hëna emocionale që rrotullohet nëpër shtëpinë tuaj të 5 të lumtur tashmë ju ka përgatitur për argëtim, por kjo temë përforcohet edhe më shumë kur ajo bashkon Mërkurin në të njëjtin sektor. Ju keni shumë opsione për të punuar! Pavarësisht nëse zgjidhni t’i merrni gjërat vetë ose lidheni me miqtë ose një person tjetër të dashur, bëni diçka që e bën zemrën tuaj të këndojë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mund t’ju duhet të merreni me disa gjëra në shtëpi përpara se të niseni për të bërë çdo gjë tjetër që keni planifikuar për ditën. Hëna dhe Mërkuri po takohen në shtëpinë tuaj të 4 të familjes dhe themeleve, duke nxitur energjitë dhe duke krijuar një ose dy çështje të mundshme që do të kërkojnë vëmendjen tuaj. Këto shpërqendrime mund të jenë mjaft të mirëseardhura, si organizimi i një mbledhjeje, ose mund të jenë më pak argëtuese, si një debat me një shokun e dhomës, por ju mund ta përballoni lehtësisht njërën ose tjetrën.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Biznesi është rend i ditës, por biznesi nuk do të thotë “punë e zënë”. Hëna dhe Mërkuri po formojnë një lidhje që merr zjarr në shtëpinë tuaj të tretë të komunitetit lokal, duke e bërë të duket sikur të gjithë duan një pjesë prej jush. Kjo mund t’ju bëjë të ndiheni sikur po tërhiqeni në disa drejtime të ndryshme, prandaj sigurohuni që të jeni të qartë për atë që dëshironi të arrini personalisht! Mos lejoni që e gjithë koha juaj të shkojë për të kujdesur nevojat e të tjerëve. Mbajtja e një liste kontrolli mund të ndihmojë që gjithçka të qëndrojë në rrugën e duhur.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Me siguri e keni mendjen te paratë tuaja sot, Peshqit. Hëna po zhytet në shtëpinë tuaj të dytë të shqetësimeve materiale dhe sigurisë, duke ju bërë të sinkronizuar me nevojat tuaja dhe mënyrën se si i përmbushni ato. Ju do të jeni në gjendje t’i eksploroni ato edhe më tej kur Hëna të bashkohet me Mërkurin, i cili së fundmi mbërriti në këtë sektor. Është një ide e mirë të planifikoni financat tuaja dhe të siguroheni që llogaritë tuaja të jenë të gjitha të përditësuara. Mund të ketë disa tarifa mujore që mund t’i anuloni për të ulur kostot.

Burimi: Tarot