Horoskopi ditor – 4 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Sot mund të jeni pak të vështirë me veten. Ju mund të thoni diçka në një bisedë dhe më pas menjëherë të pyesni veten pse e thatë këtë dhe të kaloni pjesën tjetër të ditës duke analizuar atë që mund të kishit bërë ndryshe. Në vend që ta rijetoni vazhdimisht këtë moment, kuptoni se edhe nëse mund ta kishit bërë më mirë ose ndryshe, kjo është diçka për t’u zbatuar herës tjetër – ajo kohë është tashmë në të kaluarën. Mos e humbni gjumin për këtë!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Sasia juaj e parave të lëna menjanë mund të mos ndihet mjaft e madhe. Ju mund të dëshironi të holla për diçka, por ju i keni përdorur ato fonde kohët e fundit, ose ndoshta zakonet tuaja të shpenzimeve thjesht nuk janë duke shtuar deri në një kursim mjaft të madh në sytë tuaj. Në vend që të rrihni veten se nuk keni mjaftueshëm, dijeni se po bëni më të mirën dhe kuptoni se mund të duhet kohë për të kursyer para. Ju nuk jeni një person i keq apo dembel që nuk i keni kuptuar ende të gjitha.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Mbajtja e paraqitjes mund të duket më pak e rëndësishme sesa të qenit autentik tani. Ju mund të përpiqeni të bëni diçka të duket mirë kur me të vërtetë, situata është më pak se ideale. Ndërsa përpjekja për të veshur një fytyrë të guximshme është e kuptueshme, mbajtja e fshehtë e së vërtetës dhe përpjekja për ta bërë atë të duket mirë mund të sugjerojë një problem më të thellë. Në vend që të buzëqeshni dhe të tregoni gëzim të rremë, më në fund është koha për të bërë një zgjedhje që do t’ju çojë drejt lumturisë së vërtetë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ankthi mund t’ju pengojë të komunikoni ndjenjat tuaja më të thella. Mund të ndikojë edhe në aftësinë tuaj për të arritur qëllimet tuaja aktuale. Për shembull, mund të ëndërroni të aktroni, por keni frikë të qëndroni përpara njerëzve, ose keni dëshirë të keni një person të besuar, por keni frikë nga mundësia që dikush t’ju afrohet dhe ta përdorë atë afërsi për t’ju lënduar. Mos lejoni që frika të fitojë! Në vend të kësaj, tregojini vetes se jeni në gjendje të lëvizni drejt të ardhmes suaj ideale me një hap të vogël.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Dëshira për të kënaqur të tjerët mund t’ju lodhë. Ju mund të jeni duke u përpjekur të bëni gjithçka për të gjithë sa herë që ju kërkojnë, ndoshta vetëm sepse jeni një person bujar dhe ju pëlqen të mbështesni miqtë dhe familjen tuaj. Sidoqoftë, kjo mund t’ju pengojë të merrni pushimin dhe qetësinë mendore që ju nevojitet po aq sa të gjithë të tjerët. Mund të jetë koha për të bërë një hap prapa nga pranimi i çdo kërkese për ndihmë që merrni!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Kritikat mund t’ju godasin fort për momentin. Ju mund të keni komente për të bërë mbi mënyrën se si njerëzit e tjerë jetojnë jetën e tyre. Edhe nëse jeni të saktë në perceptimet tuaja, mund të jetë një ide më e mirë t’i mbani mendimet tuaja për veten tuaj kur bëhet fjalë për përmirësimet që të tjerët mund të bëjnë në jetën e tyre në vend që të ftoni potencialisht kritika ndaj jush. Ndërsa normalisht mund të jeni në gjendje të kritikoni, sot mund të lëndoheni më lehtë nga fjalët e mprehta.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të keni nevojë të hidhni një hap në qendër të vëmendjes. Pa marrë parasysh se sa joshëse është të shmangni njohjen dhe lavdërimin nga frika se ato do të ftojnë më shumë përgjegjësi, ju duhet të hyni në fuqinë tuaj! Ju nuk mund ta bëni këtë nëse energjia juaj është e shpërndarë. Përpiquni të përqendroni forcën tuaj në një projekt të madh dhe lejoni vetes të merrni një rol udhëheqës nëse ju prezantohet, edhe nëse zakonisht jeni më të rehatshëm në sfond. Kush e di, mund t’ju pëlqejë!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ëndrrat tuaja mund të bien ndesh me besimet tuaja – njëra ka të ngjarë të duhet të ndryshojë. Ju mund të besoni se gjërat negative ju ndodhin më shumë sesa të tjerëve dhe mund të shqetësoheni se gjërat e mira të mëdha nuk ju ndodhin. Ky besim negativ mund t’ju pengojë të realizoni ëndrrat tuaja dhe të kuptoni se si ta bëni rrugën tuaj përpara. Nëse besoni se do të shkojë keq, ka shumë më tepër gjasa të shkojë keq. Mos lejoni që frika e të zhgënjyerit t’ju vrasë shpresën!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Cenueshmëria përballë botës mund të ndihet nervoze tani. Për të mbrojtur veten, mund të vishni një front të ashpërsisë ose perfeksionizmit. Megjithatë, duke u mbrojtur në këtë mënyrë, mund të ngrini një mur që i pengon njerëzit e tjerë të lidhen me ju. Lejojeni veten të jeni të papërsosur, edhe kur jeni duke u parë nga të tjerët – sepse në fund të fundit, askush nuk është i përsosur. Do të jetë më e lehtë të lidhesh me një njeri të papërsosur sesa me dikë që pretendon se i di të gjitha.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Duke u kapur nga detajet mund të rezultojë që të humbisni pamjen aktuale të madhe. Ju mund të përpiqeni të siguroheni që gjithçka të shkojë siç duhet në një situatë veçanërisht stresuese. Sidoqoftë, përqendrimi juaj në detajet e vogla mund t’ju bëjë të humbisni një çështje të madhe që keni përpara. Ju mund të dëshironi të konsultoheni me dikë që ju njeh mirë në mënyrë që të merrni perspektivën e tyre, pasi mund të jetë e vështirë të ndryshoni tuajën pa një ekspertizë të vogël të jashtme.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Të shpërqendrosh veten për të shmangur përballjen me një situatë të vështirë mund të tingëllojë joshëse. Ju mund të mos e keni shkaktuar këtë situatë, por ka të ngjarë të kërkojë kontributin tuaj dhe vendimmarrjen. Ndërsa kjo mund të funksionojë në një afat të shkurtër, përfundimisht kjo çështje do të duhet të trajtohet! Nëse e zvarritni, ka të ngjarë që vetëm të përkeqësohet ndërsa fokusi juaj është diku tjetër. Në vend që ta lini të arrijë në atë pikë, kapeni atë në syth dhe shpëtojeni veten nga dhimbja e kokës në të ardhmen.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Dikush mund t’ju inkurajojë ta lini veten të lirë, por ju mund të keni frikë të hapeni. Mund të mos ndiheni sikur mund të veproni lirshëm në marrëdhëniet tuaja për shkak të lëndimit nga të tjerët në të kaluarën, dhe kjo është e kuptueshme. Ju ende mund të humbisni lidhjet ndërpersonale dhe pavarësinë emocionale që do të ishte një përfitim për ju dhe jo një mënyrë për t’u lënduar përsëri. Shihni nëse mund të relaksoheni – të paktën pak – dhe argëtohuni.

Burimi: Tarot