Horoskopi ditor – 4 shtator 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Toni i ditës ndryshon nga aventureske në të organizuar me kalimin e orëve. Hëna i nis gjërat në shtëpinë tuaj të gjerë të 9-të, por do të zhvendoset në shtëpinë tuaj të 10-të të fokusuar në karrierë, duke ju inkurajuar të shkoni në punë. Nën këtë tranzit, ju mund ta gjeni veten duke i shtyrë kufijtë një minutë, vetëm për t’u kthyer dhe për të marrë një qasje të provuar dhe të vërtetë në tjetrën. Përpiquni të përdorni zbulimet që bëni herët për të ndërtuar diçka mbresëlënëse që mund t’ju ndihmojë këtu dhe në të ardhmen.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Temperatura mund të fillojë mjaft e lartë! Për fat të mirë, nxehtësia nuk duhet të zgjasë shumë. Dita fillon me Hënën në shtëpinë tuaj ekstreme të 8-të, e cila mund t’ju paraqesë disa çështje mjaft të vështira ose thjesht t’ju lërë të ndiheni sikur gjithçka është pak më e rëndë se sa është në të vërtetë. Thënë kështu, ju mund ta largoni këtë dridhje kur Hëna fluturon në shtëpinë tuaj të 9-të të pakufishme, duke ju ndihmuar të hapni krahët dhe të shihni mundësitë ku më parë keni parë vetëm kufizime.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Njerëzit që doni dhe lidhjet mes jush mund të pësojnë një transformim të vogël sot, Binjakët. Hëna është në shtëpinë tuaj të 7-të të ekuilibrit, duke sjellë në vëmendje çështjet e barazisë dhe ekuilibrit, por ju do të jeni gati të lexoni midis rreshtave kur Luna kërcen në Shtëpinë tuaj të 8-të të Burimeve të Përbashkëta dhe Intimitetit më vonë. Kjo arenë mbulon lidhjet që krijoni me njerëz të rëndësishëm, ndaj përgatituni të shqyrtoni aspektet më delikate të atyre marrëdhënieve.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund ta gjeni veten gati duke u larguar nga këmbët tuaja në këtë moment, por kjo nuk do të thotë që nuk keni njerëz pranë për t’ju mbështetur. Hëna e kalon ditën duke fluturuar nëpër shkallët e fundit të Shtëpisë tuaj të 6-të të Rutinës dhe Përgjegjësive, duke ju ndihmuar të kontrolloni çdo punë të minutës së fundit. Pas kësaj, ajo do të rrëshqasë në shtëpinë tuaj të 7-të të orientuar drejt marrëdhënies, duke ju kujtuar se ka shumë bashkëmoshatarë që janë të gatshëm t’ju ofrojnë një dorë ndihme. Do të arrini më shumë duke punuar së bashku sesa të ndarë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Argëtimi dhe liria mund të thërrasin emrin tuaj në një moment, pastaj përgjegjësitë dhe punët tuaja mund të vijnë në tjetrin. Hëna fillon të rrotullohet nëpër shtëpinë tuaj të 5-të të kënaqësisë, duke ju dhënë pak interes për asgjë përveçse të ndiqni kënaqësitë tuaja. Humori ndryshon më vonë kur Hëna kalon në shtëpinë tuaj të 6-të, duke ju kujtuar ndonjë detyrë të jashtëzakonshme që keni ende për të përmbushur. Mendoni se fillimisht keni ëmbëlsirën tuaj, pastaj hani perime në fund të vaktit.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Dita bëhet më e mirë për ju ndërsa shkon! Ju mund ta gjeni veten duke preferuar një mjedis të qetë ndërsa Hëna lëviz nëpër Shtëpinë tuaj të 4-të të Shtëpisë dhe Familjes që ju pëlqen rehati, por mund të dëshironi të kërkoni situata më emocionuese kur Hëna kalon në shtëpinë tuaj të 5-të argëtuese. Bëni diçka që sjell një buzëqeshje në fytyrën tuaj dhe mos u shqetësoni shumë për asgjë tjetër! Ju meritoni të liroheni herë pas here, kështu që shkoni shijoni jetën.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ajo që fillon si një ditë e të shkuarit mund të shndërrohet në diçka shumë më të butë me kalimin e kohës. Hëna e fillon ditën në shtëpinë tuaj të tretë të turpshme, duke e bërë kohën e përsosur për t’u zgjuar herët dhe për të parë se çfarë po bëjnë të gjithë. Kryeni detyrat tuaja, mbajini ato takime, bëni ato telefonata – më pas përgatituni për një mbrëmje të qetë ndërsa Hëna rrëshqet në shtëpinë tuaj të 4-të shtëpiake. Një natë në divan me ushqim dhe TV mund të jetë pikërisht ajo që urdhëroi mjeku.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Shtëpia juaj e 11-të shoqërore po shkëlqen ndërsa Afërdita, planeti i kënaqësisë, hyn në këtë sektor për katër javët e ardhshme, duke nisur një nga kohët më të mira për ju që të kërceni dhe të zhyteni në kënaqësinë tuaj. Ndoshta do të gjeni më shumë kënaqësi me të tjerët sesa me veten tuaj, por gjithashtu do të jeni aq të kërkuar saqë gjetja e kohës vetëm mund të jetë e vështirë. Përpiquni t’i përgjigjeni thirrjes kur të vijë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Mos u tronditni nëse e gjeni veten duke kaluar nga kënaqësia te vetja në të mbështetur te vetja. Ju e filloni ditën me Hënën në shenjën tuaj, duke i vendosur emocionet dhe dëshirat tuaja përpara dhe në qendër, por ka të ngjarë të gjeni më shumë kënaqësi duke bërë më të mirën përpara pasi Luna të rrëshqasë në shtëpinë tuaj të dytë të sigurisë më vonë, duke ju kujtuar se si kënaqja e një pune të bërë mirë mund të jetë. Ju mund të punoni vonë – ka të ngjarë të ofrohen disa shpërblime të shkëlqyera.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Një re mund të ngatërrojë fillimin e ditës, por gjërat duhet të sqarohen herët a vonë. Ju mund ta gjeni veten duke kaluar nëpër një moçal mendor me Hënën në shtëpinë tuaj të 12-të të përgjumur, duke e bërë të lehtë shtypjen e butonit të gjumit shumë herë. Megjithatë, ju mund të dilni prej saj kur Hëna të hyjë në shenjën tuaj, duke ju dhënë një shpërthim të vonë energjie për të dalë atje dhe për t’u lidhur. Është një mbrëmje e mirë për t’u kënaqur!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Nivelet e energjisë sociale mund të ndryshojnë shumë gjatë ditës. Njerëzit me siguri po kërkojnë vëmendjen tuaj ndërsa Hëna po kalon në fund të Shtëpisë tuaj të 11-të të Rrjeteve Kolektive, duke ju vënë në kontakt me të gjithë në komunitetin tuaj më të gjerë. Është e mrekullueshme të kërcesh dhe të arrish, por mund ta gjesh veten duke u larguar nga bashkëmoshatarët më energjikë kur Hëna rrëshqet në nënndërgjegjen dhe shtëpinë tuaj të 12-të shpirtërore. Është mirë nëse një natë vetëm ju duket më tërheqëse.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund ta arrini dhe ta shijoni jetën në masë të barabartë tani. Hëna po fluturon nëpër Shtëpinë tuaj të 10-të të Autoritetit me fillimin e ditës, duke ju vendosur për sukses, por ky humor merr një kthesë për shoqërinë kur hëna kalon në shtëpinë tuaj të 11-të të rrjeteve, duke ju kujtuar se jeta ka më shumë sesa thjesht përveshni mëngët dhe përkuluni poshtë. Jepini përparësi shoqërimit me njerëzit tuaj të preferuar këtë mbrëmje, por merrni parasysh edhe krijimin e disa njohjeve të reja.

Burimi: Tarot