Horoskopi ditor – 5 gusht 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Përdorimi i parave tuaja për të hedhur peshën tuaj mund të jetë joshëse tani, pasi mund të mendoni se dëshira juaj për të pohuar veten nuk do të merret seriozisht pa prova materiale. Ndërsa mund të keni sukses të provokoni reagimin emocional që dëshironi nga një person tjetër, ndoshta do të mbeteni me pasojat e çdo kursi veprimi që ndiqni shumë kohë pasi drama aktuale të ketë kaluar. Sigurohuni që çdo gjë që bëni është e vlefshme për ju, pavarësisht se ku qëndron dikush tjetër.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Vendosja kundër kujt po rebeloheni mund të jetë sfida juaj më e vështirë në këtë kohë. Dikush me të cilin bashkëveproni ngushtë aktualisht mund t’ju çmendë dhe ndoshta jeni tunduar t’i tregoni. Para se të filloni me ta, merrni parasysh mundësinë që të jeni të provokuar sepse ju kujtojnë një çështje familjare të hershme në jetën tuaj. Në vend që të krijoni probleme të reja për veten tuaj, shfrytëzojeni këtë rast për të hedhur dritë qëllimisht mbi çdo pjesë të sfondit tuaj që nuk e keni zgjidhur ende.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një bisedë rreth detyrave rutinë mund të shpërthejë në një konflikt me sa duket nga askund. Ndërsa Hëna në shtëpinë tuaj të 6-të praktike kundërshton çiftin e paqëndrueshëm të Marsit dhe Uranit në shtëpinë tuaj të 12-të të sekreteve, gjërat mund të përshkallëzohen shpejt. Ndoshta ju keni qëndruar në tension për një kohë të gjatë! Edhe nëse mënyra se si fillon biseda është e vështirë, ndoshta është më mirë ta bëni gjithsesi. Përpiquni të mos i merrni personalisht fjalët e thënëa në momentin e nxehtë, por merrni ato seriozisht.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Përgatitja e vetes për të shfrytëzuar një shans që po shqyrton mund të jetë e vështirë për momentin. Kërkimi i inkurajimit nga miqtë tuaj mund të duket tërheqës, por jini të kujdesshëm në lidhje me pyetjet për të cilat nuk dëshironi t’i dëgjoni përgjigjet. Pasi të përfshini të tjerët në situatën tuaj, mund të jetë e vështirë të rikthehet përfshirja e tyre, sepse ata mund të ndihen sikur kanë një interes në rezultatin. Hapni derën e privatësisë suaj vetëm nëse jeni gati ta humbni atë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ndjenja e sigurisë aktuale mund të jetë vetëm shtytja që ju nevojitet për të marrë një lojë të madhe. Ndërsa Hëna e kujdesshme në shtëpinë tuaj komode të 4-të kundërshton Uranin përçarës në shtëpinë tuaj të 10-të të karrierës, ju mund të jeni pak të frikësuar për të ndjekur një perspektivë profesionale premtuese, por sfiduese. Megjithatë, identifikimi i mbështetjes që keni në fusha të tjera të jetës suaj mund të qetësojë frikën tuaj. Kur është e qartë se të paktën disa gjëra do të mbeten të njëjta, perspektiva e këtij ndryshimi mund të duket më pak e frikshme.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Diskutimi i çështjeve të fshehura me dikë tjetër mund t’ju duket tërheqës për momentin. Nga ana tjetër, mund t’ju duhet të jeni të sinqertë me veten se pse tema që ju intereson mbahet sekret. Ndërsa disa ide tronditëse janë ato premtuese që thjesht nuk janë përhapur ende gjerësisht, të tjerat kanë një reputacion të dyshimtë për arsye të vlefshme — dhe çdo emocion që merrni nga autoriteti shpërfillës nuk do ta ndryshojë këtë! Bëni një përpjekje të kujdesshme për të dalluar se në cilën anë të skajit prerës dëshironi të jeni.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Kërkimi i këshillave nga miqtë për një çështje parash mund të duket si një ide e mirë sot. Sidoqoftë, diçka në lidhje me situatën tuaj mund të jetë pak jashtë normës, duke e bërë të vështirë për bashkëmoshatarët tuaj t’ju japin udhëzime të sakta. Edhe pse është në rregull të duash t’i dëgjosh, mos u dekurajoni nëse ajo që ata përshkruajnë tingëllon sikur nuk do të funksionojë për ju. Ju mund të keni nevojë të filloni të kërkoni diku, ndoshta ata e dinë se kush mund t’ju ndihmojë, edhe nëse nuk janë të kualifikuar vetë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Njerëzit e tjerë në jetën tuaj tani mund të kenë shumë energji. Ju mund të ndjeni presion për të dalë dhe për t’u shoqëruar me ta në një mënyrë të zhurmshme dhe publike, por është më mirë të jeni të sinqertë për nevojat tuaja të vërteta. Me Hënën frymëzuese në shenjën tuaj të ndjeshme, ka një shans që dikush të jetë i interesuar të ketë llojin e bisedave të thella që ju preferoni. Ata madje mund të vazhdojnë me ju në nivelin tuaj, ndaj mos llogarisni të jeni personi më i thellë në dhomë!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Hedhja e vetes në punët dhe detyrat e tjera rutinë mund të duket si një mënyrë efektive për të shpërqendruar veten nga shqetësimet tuaja në këtë kohë. Ndërsa mund të keni sasinë e madhe të energjisë së nevojshme për të punuar në çdo çështje, nuk mund t’i fshehni përgjithmonë zhgënjimet tuaja. Mënjanë këtë, gjetja e një mënyre për të parë pamjen e madhe në lidhje me çdo gjë që ju shqetëson vërtet duhet t’i bëjë gjërat më pak dërrmuese. Nëse mund të përballeni me frikën tuaj, ju jeni në gjendje të gjeni një zgjidhje inovative por praktike!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ndjekja e kënaqësisë suaj mund të jetë një prioritet për ju tani. Megjithatë, gjykimi i bashkëmoshatarëve tuaj mund të fillojë të bjerë shi mbi paradën tuaj. Në vend që të nënkuptojë se ajo që po bëni është e gabuar, kjo më shumë ka të ngjarë të tregojë se ju duhet të punoni në kufijtë tuaj. Nëse çdo gjë që po bëni nuk prek këdo që ka bërë një koment të poshtër për të, nuk ka asnjë arsye që ata të përfshihen, dhe ndoshta do të kalojnë në interesa të tjera më shpejt nga sa prisni!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të dëshironi aktualisht një imazh publik të respektueshëm, por ndoshta realiteti i situatës suaj të brendshme është mjaft më i ndërlikuar në këtë pikë. Hapja me dikë me të cilin jeni të afërt për jetën tuaj personale mund të jetë papritur qetësuese për ju. Ka shumë mundësi që askush tjetër të mos ju gjykojë aq sa ju gjykoni veten! Të mësosh se çdo gjë me të cilën po merresh nuk është aq e pazakontë sa mendoni, mund të ndryshojë mjaft perspektivën tuaj për t’ju ndihmuar të punoni me të në mënyrë produktive.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të largosh gojën për një ide të madhe mund të jetë e vështirë t’i rezistosh sot, por mund t’ju duhet të shikoni se çfarë realisht shpresoni të përfitoni nga ndarja e saj përpara se të shkarkoni atë që keni në mendje te të tjerët. Nëse mendoni se ky diskutim, sado i pakëndshëm, mund të çojë në një rezultat produktiv, ndoshta ia vlen mundimi. Thënë kështu, jini të vetëdijshëm nëse po përdorni mundësinë për të krijuar një dramë të vogël për të shmangur çdo punë që vërtet duhet të bëni.

Burimi: Tarot