Horoskopi ditor – 5 janar 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Kush jeni mësuar të jeni mund të mbysë veten tuaj të vërtetë aktuale. Një ndikim i fortë familjar ose kulturor mund të ketë ndikim tek ju, dhe pavarësisht dëshirës tuaj për të kaluar nga ajo që të tjerët duan për ju, mendimet e tyre mund të qëndrojnë ende në mendjen tuaj, duke ndikuar në vendimet tuaja. Është e mundur që këto zëra të brendshëm po ju këshillojnë për veshjet që dëshironi të vishni ose aktivitetet që dëshironi të provoni. Bëhu vetvetja pa lejuar që paragjykimet e tyre të të rrëzojnë!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ana juaj logjike mund të jetë duke u drejtuar rreth zemrës suaj. Ju mund të keni një dëshirë të fshehtë që keni dashur ta kënaqni, por pjesa logjike e trurit tuaj ju thotë se nuk keni nevojë për të – ndoshta edhe se nuk e dëshironi. Ka të ngjarë t’i ktheheni kësaj dëshire përsëri dhe përsëri, por përpjekja për të qenë përgjegjës ose për t’u përshtatur në një formë po ju pengon të ecni përpara me të. Të qenit gjithmonë i përgjegjshëm nuk është kënaqësi, ndaj mendoni ta lini pak.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Pasiguria mund t’ju pengojë nga miqësia. Mund të ketë një shok të ri apo edhe një grup të tërë njerëzish që jeni të interesuar t’i bëni përshtypje dhe të afroheni, por frika dhe dyshimet tuaja të brendshme mund të sabotojnë procesin e njohjes së tyre. Mund të ndodhë që po i kushtoni shumë rëndësi bërjes së gjërave “të drejta”, gjë që më pas ju pengon të keni besim në procesin e thellimit të miqësive tuaja. Kini besim se personi që jeni brenda është i mjaftueshëm.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ka të ngjarë që njerëz të përpiqen t’ju bëjnë të ndiqni dikë ose diçka që keni dëshiruar për një kohë, por ju po i refuzoni sepse mendësia juaj po ju thotë se nuk jeni mjaftueshëm të mirë ose nuk jeni gati për atë që bëni. po deshiron. Pyete veten nëse vërtet nuk je gati apo në gjendje, por nëse ke frikë të marrësh përgjegjësinë që mund të vijë me të. Ju mund të gjeni se jeni më të përgatitur nga sa mendoni.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Pikat e verbëra mund t’ju pengojnë të bëni ndryshimet e nevojshme. Mund të ketë disa aspekte të imazhit tuaj që mendoni se nuk rezonojnë më me atë që jeni, por e gjeni veten duke shmangur ndryshimet që duhet të bëni për të ndryshuar imazhin tuaj. Mund të jetë kompania që mbani ose zakonet që vazhdoni që po e mbajnë këtë version publik tuajin në vend. Shikoni mirë veten dhe kuptoni se çfarë duhet të vendosni në të kaluarën.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Turma në të cilën jeni mund të mos jetë mirënjohëse për ëndrrat tuaja aktuale. Ju mund të përfytyroni një të ardhme ideale që dëshironi ta bëni realitet, por njerëzit përreth jush mund të sillen vazhdimisht të lodhur ose negativë për atë që dëshironi të krijoni për veten tuaj. Ata mund të mendojnë se po ju ndihmojnë duke ofruar pikëpamjet e tyre, por e vërteta është se ajo që është e drejtë për ta nuk është domosdoshmërisht më e mira për ju. Nëse ëndrra juaj specifike ende ju mbush zemrën me emocione, atëherë shkoni për të!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Përgjegjësia mund të pengojë dëshirat tuaja. Pavarësisht se sa shumë dëshironi të jeni me një mik apo me familjen tuaj sot, detyra mund t’ju largojë nga qendrat emocionale të jetës suaj. Është joshëse të shmangni përgjegjësitë tuaja në mënyrë që të ndihmoni dikë të ushqejë një zemër të thyer ose të ngushëllojë dikë që po lufton – dhe nëse përgjegjësitë nuk janë shumë të ngutshme, atëherë mund të jetë në rregull vetëm këtë herë. Kalimi i kohës me njerëzit që doni është një prioritet.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Rregullat që i keni vendosur vetes mund të kenë nevojë për përkulje. Mund të ketë një filozofi personale që ju e përdorni për të sjellë veten në një mënyrë të justifikuar dhe duke përdorur këtë kod sjelljeje, ju shmangni problemet në jetë. Megjithatë, mund të lindë një situatë që ju bën të dyshoni në ideologjitë tuaja të brendshme. Ajo që ka funksionuar për ju në të kaluarën mund të ketë ndryshuar, ose kjo mund të jetë thjesht një thyerje e rregullave një herë. Mos u futni me dorën tuaj.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Kontrolli nuk krijon gjithmonë siguri. Mund të jetë joshëse të përpiqeni dhe të jeni kontrollues ose posesiv sot, dhe mund të ketë edhe një arsye legjitime për të besuar se dikush tjetër po përpiqet t’jua heqë kontrollin – por kjo nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe. Gjërat sipas mënyrës suaj mund të krijojnë ndjenja të lënduara dhe t’i pengojnë njerëzit të lidhen me ju. Në vend që të ndiheni sikur duhet të jeni ai që udhëheq, shikoni nëse mund të arrini një kompromis.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Dikush në jetën tuaj mund të mos besojë se ju keni atë që duhet për të pasur sukses. Ju mund të mendoni se jeni gati të dilni për të marrë botën, ose të paktën të ndiqni një interes apo talent, por një i njohur tjetër mund t’ju thotë se nuk ka arsye për të provuar. Ndërsa ata mund të mendojnë se po bëjnë atë që është më e mira për ju, kjo në fakt mund t’ju pengojë të shkoni pas ëndrrave tuaja. Shikoni një të dashur të besueshëm për t’ju nxitur drejt ëndrrave tuaja.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Zakonet e këqija mund t’ju pengojnë të arrini atje ku dëshironi. Mund të shfaqet një mundësi për ju, por nëse vazhdoni ta lini veten të zvarriteni ose të jeni të çorganizuar, mund të humbisni. Mos lejoni që një model i padobishëm t’ju zërë në kurth – shfrytëzojeni këtë moment për t’u çliruar! Ndërsa disa zakone janë më të vështira për t’u hequr se të tjerat, ju jeni në gjendje t’i zëvendësoni këto tendenca negative me rutina pozitive, në mënyrë që të mos pengoheni prej tyre në të ardhmen.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Nevoja juaj për arratisje mund të cenojë fusha të tjera të jetës suaj. Potencialisht, rrugët krijuese janë shndërruar në një formë të pashëndetshme arratisjeje dhe ato kanë përfunduar duke ju penguar të bëni një detyrë të rëndësishme që keni shmangur. Mos e lini të duket mbi ju! Nëse keni nevojë të kërkoni ndihmë nga dikush tjetër, atëherë merrni kohë dhe vizitoni një person të cilit e dini se mund t’i besoni. Argëtimi është i madh dhe një pjesë përmbushëse e jetës, por jo të gjitha gjërat përmbushëse janë argëtuese.

Burimi: Tarot