Horoskopi ditor – 5 maj 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një ide e çuditshme për të fituar para mund të rezultojë çuditërisht fitimprurëse sot. Ndërsa Dielli takohet me Uranin në rrugën e dytë në Shtëpinë tuaj të Dytë të Burimeve, ju mund të përfitoni duke provuar diçka ndryshe nga ajo që ju kanë mësuar. Thënë kështu, duhet të zgjidhni me kujdes se cilat rregulla të thyeni. Ju ndoshta keni një sens për atë që duket e lehtë, por do t’ju duhet të bëni dallimin me kujdes midis rrjedhës dhe fantazisë. Gjërat nuk janë domosdoshmërisht të vërteta vetëm sepse ju dëshironi që të jenë, ndaj përqendrohuni në atë që jep rezultate!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Leximi i dhomës dhe tregimi i njerëzve atë që duan të dëgjojnë mund të jetë e lehtë tani. Megjithatë, ndërsa Afërdita në shtëpinë tuaj të 12-të të sekreteve sheshon Hënën e ndjeshme në Shtëpinë tuaj të tretë të Bisedës, ndoshta keni frikë të thoni atë që është me të vërtetë e rëndësishme për ju, sepse mendoni se njerëzit do t’ju pëlqejnë më pak. Ju ndoshta zbuloni më shumë nga axhenda juaj e fshehur sesa mendoni se bëni vetëm nga mënyra se si e mbani veten! Ndershmëria mund të jetë çliruese, prandaj shtyjeni veten ta provoni.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një pasqyrë e papritur që keni sot mund të mos jetë vërtet aq e papritur, nëse jeni të sinqertë me veten. Ju me siguri keni përtypur disa mendime nervoze për më shumë sesa do të donit të pranonit. Ajo që mund të jetë një zhvillim më i fundit, megjithatë, është të keni një mik ose faqe interneti që mund ta fajësoni për vendosjen e një ideje kaq të çuditshme në kokën tuaj. Preferimi i sigurisë së opsioneve të provuara dhe të vërteta është i kuptueshëm, por sigurohuni që të jepni meritat aty ku duhet nëse një propozim i diskutueshëm funksionon vërtet.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Të shiheni, qoftë edhe në një mënyrë të mirë, mund t’ju duket dërrmuese tani. Ndërsa mund të jeni krenarë për një arritje për të cilën po tërhiqni vëmendjen, t’u përgjigjeni pyetjeve në dukje të pafundme për të mund të duket si një barrë. Për fat të mirë, ju nuk keni pse të shkoni vetëm! Miqtë tuaj mund të jenë më të lumtur nga sa prisni t’ju ndihmojnë me çdo sfidë me të cilën po përballeni, ndaj provoni të delegoni disa nga punët tuaja të komunikimit. Thuajini kujt ju pëlqen të flasë dhe le të përhapin lajmet e tua!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Marrja e pushimit që dëshironi mund të jetë e vështirë për ju për momentin. Ndërsa Afërdita në shtëpinë tuaj të 9-të të udhëtimit sheshon hënën në shtëpinë tuaj të 12-të, mund të ndiheni të detyruar të ruani imazhin tuaj si dikush që është gjithmonë gati për çdo gjë të re dhe emocionuese, edhe nëse sinqerisht ndiheni më shumë si një person që dëshiron të qëndrojë në shtëpi në këtë moment. Megjithatë, bërja e asaj që ju duket më e vërtetë mund të jetë një mësim transformues për autoritetin – si për ju ashtu edhe për këdo që po përpiqeni t’i bëni përshtypje.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mund të bëhet më e qartë se sa preferoni fakti që besimet tuaja kanë ndryshuar kohët e fundit. Ndërsa Dielli takohet me Uranin rebel në shtëpinë tuaj të 9-të filozofike, çdo gjë që keni mbajtur mbrapa ka të ngjarë të shfaqet në një farë mënyre. Megjithëse mund të keni frikë të humbni rehatinë e përshtatjes me komunitetin tuaj, mbani mend se mund të jeni të matur për miqtë tuaj më të afërt. Ndarja e vetvetes suaj të vërtetë në një mënyrë të kontrolluar për të kuptuar bashkëmoshatarët duhet të parandalojë çdo problem me ata që e dini se nuk do ta kuptojnë atë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Bota mund të mos e shohë një nga marrëdhëniet tuaja në mënyrën se si do të preferonit sot. Pavarësisht nëse lidhja është biznesi apo personale, ju mund të dëshironi që situata të shihet në një mënyrë të pranueshme shoqërore, edhe nëse realiteti është në të vërtetë më revolucionar. Pa marrë parasysh se sa kontroll keni mbi mënyrën se si e prezantoni veten, mbani mend se nuk po zgjidhni midis rehatisë dhe shqetësimit – ju po zgjidhni midis dhimbjes së të gjykuarit dhe dhimbjes së të mos qenit të parë realisht.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të dëshironi të jeni kudo, përveçse të lidheni me të tjerët tani. Pavarësisht nëse shpërqendrimi juaj i preferuar përfshin varrosjen e vetes në punën tuaj ose në një libër argëtues, me siguri po dëshironi diçka pak të larguar nga ndërveprimi i drejtpërdrejtë njerëzor. Megjithatë, përballja me atë që keni frikë mund të jetë e mirë për ju! Ju mund të ndiheni sikur nuk ka asnjë mënyrë për të mbajtur një marrëdhënie të ngushtë pa pushtuar kufijtë tuaj, por të kërkoni drejtpërdrejt atë që dëshironi mund të shkojë më mirë nga sa prisni në këtë moment.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Hapja juaj ndaj rrezikut mund t’ju ndihmojë të shihni një mundësi potencialisht shpërblyese për përditësimin e rutinave tuaja aktuale. Nga ana tjetër, të tjerët që kryqëzohen me ju mund të mos jenë të interesuar të bëjnë ndonjë ndryshim. Mund t’ju duhet të përcaktoni me kujdes kufijtë, në mënyrë që të mund të ndiqni atë që ju thërret me ndikim minimal mbi këdo tjetër. Nëse dieta ose orari juaj i ri rezulton të ketë një efekt dukshëm pozitiv mbi ju, problemi juaj i ardhshëm mund të jetë përgjigjja e të gjitha pyetjeve të të tjerëve në lidhje me të!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Një situatë komode mund të ndihet më shumë si një rrëmujë frustruese sot. Pavarësisht nëse është një marrëdhënie familjare, një lidhje biznesi ose një miqësi që është bërë shumë e rehatshme, ju mund të keni fituar të gjithë sigurinë që keni menduar se keni dashur ndonjëherë – me koston e autonomisë suaj. Ndërsa Dielli takohet me Uranin e pavarur në shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive, ndoshta duhet të sqaroni se ku jeni me gjithë këtë. Megjithëse ndryshimi i një dinamike të vendosur është shpesh i vështirë, mund të jetë mirë për të gjithë të përfshirët.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mënyra se si merret një ndryshim i madh në shtëpi mund të varet nga mënyra se si i trajtoni detajet e menjëhershme. Bëni një përpjekje për të diskutuar çdo ndërprerje të brendshme sa më mirë që të jetë e mundur. Thënë kështu, jini mjaft të butë me veten për të pranuar se ndonjëherë, asnjë qasje nuk do të jetë aq e butë për t’i bërë disa njerëz të lumtur për një përditësim që nuk e dëshironin. Kur e dini se çfarë NUK MUND të bëni, mund të jeni në gjendje të identifikoni disa mënyra të vogla se si MUND të filloni të rivendosni një ndjenjë sigurie.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të thoni diçka befasuese sot, për sa kohë që e keni të qartë se çfarë rezultati shpresoni të arrini. Nëse jeni ndier të injoruar ose të braktisur kohët e fundit, thjesht tronditja e njerëzve për hir të një trazire sigurisht që mund t’ju tërheqë një moment vëmendjeje. Megjithatë, arritja e një lidhjeje të qëndrueshme ka më shumë gjasa kur veproni në harmoni me vlerat tuaja. Mbani një qëndrim mjaft bujar ndaj të tjerëve për të thënë diçka që i sjell dobi të gjithëve dhe do të keni shumë më shumë gjasa të merrni vërtetimin që kërkoni.

Burimi: Tarot