Horoskopi ditor – 5 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Energjia shëruese mund t’ju mbushë sot. Dielli i Peshqve është duke formuar një lidhje të bukur me Jupiterin e shtrirë, me të dy planetët që takohen në Shtëpinë tuaj të 12-të të Fantazisë dhe Forcave të Padukshme. Një engjëll mbrojtës mund të dalë nga krahët për t’ju ndihmuar t’ju shtyjë përpara, qoftë në formën e një personi tjetër ose thjesht një frymëzim personal kuptimplotë. Nëse diçka ju ka penguar, përpiquni ta lini këtë energji pozitive t’ju ndihmojë ta çlironi atë. Të bësh këtë nuk duhet të jetë aspak e vështirë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një komunitet mund të sjellë disa mundësi të papritura në rrugën tuaj tani. Dielli te Peshqit po sinkronizohet në të njëjtën shkallë si Jupiteri bujar në Shtëpinë tuaj të 11-të të Humanizmit, duke e bërë atë kohën e përsosur për t’u kontrolluar me të tjerët dhe për të parë se çfarë po bëjnë të gjithë. Qoftë ballë për ballë apo online, kjo është një ditë e mrekullueshme për t’u socializuar! Në vend që të fshiheni larg, përpiquni të filloni pak argëtim – qoftë edhe me diçka kaq të thjeshtë si një përditësim i ri i statusit.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një grusht shteti në karrierë mund t’ju ofrohet sot! Kujdes për lidhjen e fuqishme midis Diellit dhe Jupiterit, të dy në Shtëpinë tuaj të 10-të të Ambicieve. Kjo do t’ju njoftojë se kur të goditni. Nëse jeni larguar nga një projekt, atëherë më në fund mund të merrni njohjen e duhur dhe madje një shpërblim të mirë për gjithë punën tuaj të palodhur, kështu që mos kini turp kur bëhet fjalë për t’i fryrë borisë tuaj. Ju e meritoni mundësinë për të bërë pak zhurmë në emrin tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të vendosni pamjet tuaja më larg se normalja në këtë moment. Dielli po takohet me Jupiterin në shtëpinë tuaj të 9-të të ideve të freskëta për një lidhje të rrallë dhe të bukur, duke i shtuar një prekje fatit të mirë ditës suaj. Bëni diçka për të zgjeruar botën tuaj, qoftë kjo duke hapur një libër me një temë të re ose duke provuar diçka të freskët me pak dhunti kulturore, si një restorant tjetër me kuzhinë që nuk e keni provuar kurrë. Mund të përfundojë duke ndryshuar jetën tuaj!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Jeta mund të ofrojë disa momente mjaft intensive sot, por kjo nuk duhet të jetë patjetër një gjë e keqe. Për fat të mirë, lidhja aktuale e Diellit me Jupiterin me fat duhet t’ju ndihmojë të shihni anën pozitive të jetës. Mund të hasni në një humbje të mundshme financiare ose të afroheni shumë më tepër me dikë. Është e sigurt të thuhet se çfarëdo që të jetë do të jetë e vështirë të humbasë, kështu që përgatituni!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një person i caktuar mund të jetë gurthemeli i suksesit tuaj sot. Dielli primar në Shtëpinë tuaj të 7-të të Partneriteteve po bën lidhjen e tij vjetore me Jupiterin bujar. Ndërsa zakonisht mund të preferoni të mbani peshën tuaj dhe të besoni plotësisht në aftësitë tuaja, është në rregull ta ndani ngarkesën tani! Jupiteri dëshiron të dërgojë dikë në shpëtimin tuaj. Falë kësaj, një fytyrë e re mund të shfaqet për të ndryshuar plotësisht jetën tuaj. Mundohuni të mos jeni antisocial ose mund të humbisni.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ndryshimi i suksesshëm duhet të fillojë në mendjen tuaj – veçanërisht tani. Ju keni një shans të madh për t’u marrë seriozisht me shëndetin tuaj. Dielli dhe Jupiteri po formojnë një lidhje të madhe në shtëpinë tuaj të 6-të të mirëqenies, duke ju dhënë një dritare për të përmirësuar performancën tuaj të përgjithshme dhe për t’u siguruar që energjia dhe përpjekjet tuaja nuk do të humbasin. Mendoni të regjistroheni në një klasë stërvitjeje ose të vendosni një dietë më të pastër për veten tuaj – por sigurohuni që qëllimet tuaja të jenë vërtet të arritshme!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Kjo mund të rezultojë të jetë një nga ditët më të bukura që keni përjetuar në disa kohë. Ju keni lejen kozmike për të ndjekur çdo gjë që ju bën të lumtur! Mos rrini duarkryq dhe ta lini këtë shans të kalojë. Kjo mund të marrë formën e një takimi miqësor, ose ndoshta një shans në qendër të vëmendjes. Për sa kohë që bëni përpjekje, mund të merrni pikërisht atë që dëshironi.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Shtëpia është aty ku është zemra! Edhe nëse keni shpenzuar më shumë kohë nga sa do të kishit dashur kohët e fundit nën çatinë tuaj, duhet të jetë një përvojë më e këndshme se më parë. Përpiquni të sillni ndonjë flakërim, qoftë kjo një dekorim i ri ose organizimi i një takim të vogël me disa miq. Edhe vetëm shikimi i filmave në divan do të jetë më emocionues se normalja.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Bisedat e vogla mund të çojnë në rezultate të mëdha në këtë kohë. Dielli jetëdhënës po bashkohet me Jupiterin e rastësishëm në Shtëpinë tuaj të Tretë të Rrjetit, që do të thotë se ka një zhurmë të veçantë që ju rrethon – por mund t’ju duhet të largoheni nga shtëpia për ta gjetur atë. Bëni një përpjekje për të biseduar me njerëzit sot dhe shikoni se çfarë po ndodh në lagjen tuaj! Një mundësi e mrekullueshme mund të shfaqet nëse e bëni këtë. Edhe thjesht të shkoni për një shëtitje mund të frymëzojë ndryshime të mrekullueshme.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Është një ditë e mrekullueshme për të bërë disa shpenzime! Dielli në Peshqit po bën lidhjen e tij vjetore me Jupiterin bujar në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave të fituara dhe pasurive materiale. Një pagesë e vogël e bukur mund të vihet në dispozicion, ose ndoshta do të gjeni një marrëveshje që është e pamundur të injorohet. Nën këtë kënd, ju mund të shpenzoni pak më lirshëm, kështu që jepini vetes leje të hapni portofolin tuaj dhe të shpenzoni paratë tuaja rezervë siç e shihni të arsyeshme. Ndonjëherë ia vlen të mburresh!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Me shumë mundësi do të ecni lart sot, Peshq! Një numër planetësh po ju ndriçojnë nga brenda. Është gjithmonë një kohë e veçantë kur Dielli ju viziton, por sot ai do të rreshtohet gjithashtu me Jupiterin, duke ju ndihmuar të ndiheni si një milion dollarë dhe gati për të përballuar botën! Nëse kohët e fundit ju ka rënduar ndonjë problem, kjo është një kohë e mirë për të hapur lojën tuaj dhe për t’i hequr ato.

Burimi: Tarot