Horoskopi ditor – 6 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju keni shumë energji të papërpunuar në dispozicionin tuaj tani, kështu që vazhdoni dhe përdoreni atë! Ekziston një shans shumë i madh që të merrni në shtëpi ndonjë çmim të disponueshëm sot. Bëhuni gati të vraponi me më të mirët prej tyre! Diçka për të cilën keni punuar për një kohë të gjatë mund të jetë më në fund gati për t’u realizuar dhe mund të presë në fund të garës.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Gjërat mund të duken paksa të paqarta për momentin. Edhe pse zakonisht mund të preferoni të merreni me gjëra konkrete dhe faktike, sot ju keni leje kozmike për të hyrë në korsinë e ngadaltë. Ju nuk keni nevojë të bëni asgjë tjetër përveçse t’i pranoni të gjitha! Nëse dëshironi, mund të kaloni pak kohë në një aktivitet krijues argëtues. Çfarëdo që të përfundoni duke bërë, ta lini të shkojë mund të jetë e mrekullueshme për misionin tuaj në planin afatgjatë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Paratë nuk janë kurrë një entitet fiks, por financat tuaja mund të jenë veçanërisht të rrjedhshme sot. Po, ka gjëra më të thjeshta që mund të bëni, të tilla si të shpenzoni ose të kurseni çdo qindarkë që merrni. Megjithatë, paratë tuaja mund të bëjnë shumë më tepër për ju. Mund të investoni, mund të dhuroni, mund t’i fshihni nën dyshekun tuaj, por e rëndësishme është të mbani mend se keni shumë mundësi. Mund të rriten ose të shterohen në varësi të zgjedhjeve tuaja – prandaj jini të zgjuar kur i bëni ato!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Njerëzit mund të kenë shumë për t’ju ofruar për momentin! Edhe pse normalisht nuk duhet t’i peshoni ata që njihni sipas asaj që mund të bëjnë për ju, tani mund ta bëni këtë në shërbim të të kuptuarit se sa e përmirësojnë vërtet ata jetën tuaj. Ana e kundërt e kësaj është se ju mund të kuptoni se ka disa që me të vërtetë nuk e pasurojnë jetën tuaj. Mund të jetë koha për të lënë pas atë që nuk ju shërben më.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Yjet po nxjerrin në pah gratë në jetën tuaj këto kohë, kështu që nëse ka një figurë femërore të kalitur në jetën tuaj; nëse ajo ka qenë një model në të kaluarën tuaj ose ka një ide aktuale se ku doni të shkoni, përpiquni të arrini! Edhe nëse nuk jeni tipi që zakonisht dëshironi të kërkoni ndihmë, është një ditë e shkëlqyer për të kontaktuar dikë që respektoni për çdo këshillë. Bëni më të mirën tuaj për të dëgjuar vërtet atë që ata kanë për të thënë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Sot mund të bëni hapa të mëdhenj në frontin profesional. Nëse keni hasur në pengesa, kini besim se ato së shpejti mund të fillojnë të zhduken. Një epror më në fund mund të marrë parasysh të gjithë punën e vështirë që keni bërë – edhe nëse nuk jeni lodhur shumë nga një projekt i madh, nuk do të jetë befasuese nëse gjeni një moment për të shkëlqyer në qendër të vëmendjes pavarësisht nga kjo. Ju mund të dëshironi të siguroheni që po dukeni në më të mirën tuaj, për çdo rast!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Gjërat mund të ndihen pak të trazuara rreth shtëpisë sot, kështu që nëse keni nevojë të gjeni një moment për t’u larguar, nuk duhet të ndjeni asnjë faj për ta bërë këtë. Jeta ka të bëjë me ekuilibrin dhe kompromisin, shpesh më shumë sesa do të donim. Ndërsa është e rëndësishme të jesh i drejtë dhe i kuptueshëm, kjo nuk do të thotë se është gjithmonë e lehtë. Është në rregull të largoheni nga çdo bisedë e vështirë dhe të fokusohesh te vetja dhe nevojat e tua aktuale. Ju gjithmonë mund të ktheheni te njerëzit të nesërmen.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju ndoshta keni pasur shumë për të thënë në jetën tuaj, edhe nëse në fakt nuk shprehni çdo mendim që ju vjen në mendje. Ndërsa jo çdo mendim duhet të transmetohet, ju mund të gjeni disa xhevahire të vërteta kur ta bëni atë. Merreni këtë ditë për të marrë mendjen tuaj – mendoni se sa larg keni arritur dhe sa jeni zhvilluar me kalimin e kohës! Mundësia e një ose dy zbulimeve që ju presin pas një vetë-reflektimi është mjaft e lartë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të merrni një fitim të madh sot nëse luani letrat tuaja siç duhet. Kjo mund të tingëllojë si një përrallë apo fantazi e thjeshtë, por diçka që e keni pritur për një kohë shumë të gjatë mund të jetë më në fund gati për t’u dhënë dhe për t’u paguar. Ka të ngjarë të shijoni frytet e punës suaj shumë, shumë. Nëse keni bërë përpjekje, atëherë nuk keni asgjë për t’u frikësuar dhe gjithçka për të shpresuar. Dilni dhe shfaqni një mrekulli – është koha juaj!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Të jesh i pari në çdo gjë mund të jetë magjepsëse dhe emocionuese, por mund të mos jetë plotësisht e kënaqshme nëse, pas një kohe, jeni ende të vetëm. Sot koha juaj do të shpenzohej më së miri për njerëzit më të rëndësishëm në jetën tuaj, duke u kujtuar atyre se sa vlerë kanë për ju. Nëse ndiheni sikur nuk ka shumë njerëz të veçantë rreth jush, atëherë filloni të shikoni – dikush mund të shfaqet në horizont. Askush nuk do ta kalojë jetën vetëm.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mundësitë mund të vijnë kur nuk i prisni, kështu që nëse jeta ju duket paksa si një përrallë sot, mos e vini në dyshim. Një çështje pune ose një projekt tjetër për të cilin keni qenë duke u larguar për një kohë shumë të gjatë mund të marrë një nxitje të madhe nga e para – ndoshta nga dikush që ka mbajtur në heshtje progresin tuaj deri tani. Përpiquni të vazhdoni sepse mund të shkoni larg tani!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Shenja juaj nuk është e njohur për të qenë shumë konkurruese në rrugën tuaj drejt majës. Gjithsesi, nuk do të ishte keq t’i bini borisë sot dhe t’i bëni njerëzit të vetëdijshëm se sa i aftë jeni! Kjo nuk do të thotë se duhet të bëni një bujë të panevojshme, por nëse keni qenë duke qëndruar në krahë ose duke u përzier me peizazhin, mund të jetë koha që më në fund të dilni në skenë dhe të bëni një shfaqje.

Burimi: Tarot