Horoskopi ditor – 6 janar 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Paratë dhe vetëbesimi mund të duket se janë të lidhura për ju në këtë kohë – të pasurit e një përparimi me njërin mund t’ju bëjë të ndiheni më mirë edhe me tjetrin. Ndërsa paratë nuk janë gjithçka, ato mund t’ju ndihmojnë të ndërmerrni veprime që mbështesin vlerat tuaja në botë. Mund të jetë e vështirë për ju të dalloni midis krenarisë për arritjet tuaja dhe pranimit të së drejtës suaj për të ekzistuar pavarësisht nga arritjet tuaja, por vetëm mbani mend se ju keni vlerë si person, pavarësisht se çfarë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Diçka që postoni sot në rrjetet sociale mund të rezonojë vërtet me të tjerët dhe mund të habiteni nga përgjigja. Me natyrën praktike dhe të bazuar për të cilën njihet shenja juaj, mund të mendoni se thjesht po tregoni të dukshmen. Megjithatë, të thuash të dukshmen mund të jetë revolucionare në kohët kur idealet e mbipopulluara kanë shpërqendruar të gjithë të tjerët nga realiteti! Ndarja e përvojave tuaja personale mund të jetë vetëm kujtimi që të tjerët kanë nevojë që çdo plan i madh për grupe njerëzish duhet të funksionojë edhe për njerëzit specifikë të përfshirë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të tërhiqeni nga siguria e ndjekjes së një rruge të sigurt për momentin. Ju gjithashtu mund të keni ndjenja më të ndërlikuara për çdo gjë që po ndodh. Ju mund t’i respektoni ato ndjenja dhe të ruani paqen duke bërë disa rregullime në një mënyrë të butë dhe jo shkatërruese. Mund të rezultojë gjithashtu se edhe figurat e autoritetit i shohin gjërat me më shumë kompleksitet nga sa do të kishit menduar, prandaj provoni t’i pyesni se çfarë mendojnë në të vërtetë përpara se të ndërmerrni veprime bazuar në ndonjë supozim.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Miqtë mund të ndajnë disa ide interesante me ju tani. Ju mund të tundoheni të bini dakord, por gjithashtu mund të shqetësoheni se këto mendime të reja kundërshtojnë disa besime aktuale në të cilat jeni mbështetur për ndjenjën tuaj të sigurisë. Megjithatë, hendeku midis të resë dhe të vjetrës mund të jetë më i vogël nga sa mendoni! Ju nuk keni nevojë të bëni një angazhim të përhershëm për asgjë sot, por ndjekja e kuriozitetit tuaj me një ritëm të përshtatshëm për ju është ndoshta një përdorim i mirë i kohës suaj.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Dija e qetë se dikush tjetër ka kurrizin tuaj mund t’ju japë besimin për të ecur përpara drejt qëllimeve tuaja në këtë kohë. Sidoqoftë, mund të jetë më mirë të flisni me ta drejtpërdrejt në vend që të supozoni vetë se ata janë në anën tuaj. Ndërsa mendja juaj është ndoshta në rrugën e duhur, dëgjimi i një bisede të shpejtë prej tyre mund të jetë veçanërisht emocionuese. Mënyra se si ata e shprehin mbështetjen e tyre mund të përfshijë gjithashtu vëzhgime që nuk do t’i prisnit, të cilat mund të jenë informuese për ju.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Dikush që flet me ju një për një mund të sfidojë të menduarit tuaj në një mënyrë që nuk do të kishit gjasa ta dëgjonit ndryshe. Kur biseda është vetëm mes jush dhe një personi tjetër, ju jeni përgjegjës për pozicionin tuaj – nuk mund të fshiheni pas një posedimi të madh që pajtohet me ju. Pa forcë në numra, mund t’ju duhet të mbështeteni në rezultatet e mundshme reale të të dy këndvështrimeve. Jini të sinqertë se cili opinion merr rezultatet më të mira në realitet, edhe nëse nuk është i juaji.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Vëmendja ndaj detajeve mund t’ju ndihmojë të krijoni një bashkëpunim fitues. Puna së bashku në një mënyrë të ekuilibruar mund t’ju sjellë rezultate shumë më të mira sesa të punoni vetëm në këtë kohë. Për të filluar, lëreni bashkëpunëtorin tuaj të trajtojë pjesën e tij të detajeve. Ju mund të tundoheni të bëni gjithçka vetë për të garantuar se do të jetë në përputhje me standardet tuaja, por kjo mund t’ju bëjë të ngecni duke bërë gjithçka përpara. Besojini personit tjetër që të tërheqë peshën e tij tani dhe shikoni se çfarë ndodh! Ju mund të befasoheni këndshëm.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Angazhimi me dikë tjetër me të cilin nuk keni dhe aq kontakt mund t’ju ndihmojë të shprehni më mirë individualitetin tuaj. Ndërsa ajo që dëshironi të ndani mund të mos jetë identike me atë për të cilën po flet personi tjetër, mund të merrni disa këshilla të dobishme duke i kushtuar vëmendje stilit të tyre. Shikoni se si i trajtojnë gjërat që ju frikësojnë, si p.sh. reagimet mosmiratuese nga dëgjuesit. Edhe nëse qasja e tyre nuk është e përshtatshme për ju, mund t’ju japë ushqim të vlefshëm për të menduar.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Bërja e një ndryshimi të përhershëm në rutinën tuaj mund të jetë e vështirë, por ngritja e shtëpisë tuaj në një mënyrë që mbështet qëllimin tuaj mund të ndihmojë. Mund t’i vendosni në ruajtje artikujt që po përpiqeni të shmangni, nëse nuk jeni gati t’i hiqni plotësisht, ose mund të vendosni kujtues për një aktivitet që dëshironi të bëni më shpesh në një vend shumë të dukshëm. Jashtë syve është jashtë mendjes, dhe e kundërta është gjithashtu e vërtetë. Ndonjëherë një zgjidhje e thjeshtë e bën punën!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të keni zhvilluar një interes më të madh për të shprehur individualitetin tuaj kohët e fundit dhe sot mund të jetë një mundësi e mirë për ta ndarë atë me njerëzit përreth jush në një mënyrë që nuk i trondit shumë. Megjithatë, mos u habitni shumë nëse të tjerët tashmë i kanë kuptuar disa gjëra vetë përpara se ju t’i tregoni zyrtarisht. Fjalët nuk janë forma e vetme e komunikimit, kështu që aftësia juaj për të kontrolluar narrativën mund të mos jetë aq e plotë sa mendoni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Jeta në shtëpi mund të ketë disa surpriza për ju në këtë kohë, por ju mund të ndiheni krenarë për veten nëse ngriheni në këtë rast. Megjithëse mund të jeni mirënjohës kur zbuloni se financat tuaja janë tashmë mjaft fleksibël për të përballuar disa ndërprerje, ngjarjet e sotme mund t’ju japin disa ide se çfarë mund të bëni më mirë. Mos u ndjeni keq që nuk mendoni për diçka më herët! Ndonjëherë nuk mund ta dini se për çfarë ju nevojitet për të krijuar vend në buxhetin tuaj derisa të arrijë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Rastësitë mund të jenë veçanërisht emocionuese për ju tani dhe mund të pyesni veten nëse ato kanë një kuptim më të thellë. Me Hënën e ndjeshme në shenjën tuaj sot, ju gjithashtu mund të jeni më të përshtatur se zakonisht me çdo rrymë emocionale rreth jush. Edhe nëse nuk jeni të vetëdijshëm për këtë, kjo mund t’ju ndihmojë të gjeni vetëm kë duhet të hasni ose të merrni atë që ju nevojitet për të tërhequr si një magnet. Shijoni takimet tuaja spontane, pavarësisht nëse ka apo jo ndonjë kuptim të fshehur për to.

Burimi: Tarot