Horoskopi ditor – 6 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Të qenit objektiv mund të jetë e vështirë sot. Mund të jetë më mirë të shtyni vendimet aty ku mundeni. Kjo vlen veçanërisht nëse xhelozia po ju tundon të shtyni veten përpara. Kjo ndoshta nuk do t’ju fitojë respektin që dëshironi! Në vend që t’i dorëzoheni zilisë së të tjerëve, përpiquni të qetësoni veten me disa shpërblime të merituara. Të hani një vakt të këndshëm ose të bleni diçka të re për të veshur mund të sjellë një pranverë të vërtetë në hapin tuaj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Mendimet që gumëzhinin rreth kokës suaj mund t’ju vënë në teh për momentin. Bëni më të mirën për t’i mbajtur shqetësimet tuaja të organizuara, sepse ka të ngjarë që një shpërthim energjie t’ju ndihmojë t’i kryeni gjërat në vend që thjesht të thoni se do t’i bëni ato. Lëshojeni veten pak dhe kujtojini vetes se në të vërtetë nuk ia vlen të harxhoni energjinë tuaj për disa nga gjërat që kërkojnë krenarinë tuaj. Para se t’i përgjigjeni çdo komenti, pyesni veten nëse po reagoni tepër.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Shqetësimet e panumërta mund të duken sikur po ju konsumojnë mendjen tani. Njerëzit përreth jush mund të mos e kuptojnë pse jeni kaq të plagosur, gjë që mund të jetë zhgënjyese. Megjithatë, mbani në mend se ata ndoshta janë të zënë me telashet e tyre. Koha duke shijuar shoqërinë tuaj duhet t’ju ndihmojë të ndiheni të freskët dhe të përtërirë. Ju gjithashtu mund të përfshiheni në një lloj aktiviteti krijues – çlirimi i emocioneve tuaja në një mënyrë të shëndetshme, si nëpërmjet shkrimit ose artit, mund ta ndihmojë shpirtin tuaj të ngrihet lart!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dikush afër jush mund të sillet irracional sot, por vënia në dukje e kësaj nuk do t’i bëjë papritur më të ndjeshëm. Merrni parasysh mundësinë që arsyetimi i tyre të jetë i ndryshëm nga i juaji. Nuk ka asnjë të keqe të shohësh botën ndryshe, kështu që përpiquni të mos zhgënjeheni nëse nuk mund t’i bindni me këndvështrimin tënd. Bëni më të mirën që të keni durim ndërsa shoqëroheni – madje mund të filloni të kënaqeni duke parë sjellje e çudtishme të njerëzve. Të qenit pjesë e një grupi nuk do t’ju bëjë më pak personin tuaj.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një shqetësim i vogël shëndetësor mund t’ju shqetësojë tani. Nuk ka nevojë për panik. Ju thjesht mund të jeni duke i menduar shumë gjërat – megjithatë, është e mundur që ju duhet të rrethoheni me njerëz që janë më mbështetës në përgjithësi. Sot mund të keni një mundësi për ta bërë këtë! Pavarësisht se çfarë ndodh, të qenit i ndjeshëm ndaj asaj që njerëzit mendojnë nuk duhet të jetë një gjë e keqe. Të tjerët mund të jenë dhe një burim i mirë këshillash.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Të shkaktosh fërkime me fjalë të pamenduara është jashtëzakonisht e lehtë sot. Keqkuptimi i çuditshëm nuk do të dëmtojë, për sa kohë që nuk uleni dhe këmbëngulni me kokëfortësi që t’i përmbaheni asaj që keni thënë në fillim – edhe nëse jeni të sigurt se keni të drejtë. Lëreni Hënën t’ju ndihmojë të qetësoheni ndërsa ajo kalon në Demin e qetë. Ju nuk keni nevojë të merrni absolutisht gjithçka kaq seriozisht. Në vend që t’u tregoni njerëzve se si e kanë gabim, pse të mos përqendroheni në mënyrën se si mund ta bëni jetën tuaj më të mirë?

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Gjërat mund të jenë duke ju prishur nervat në shtëpi këto kohë. Bëni çmos për të qëndruar të qetë dhe për të menduar se nga vijnë të tjerët në vend që t’u bërtisni njerëzve. Ju mund të jeni duke lexuar shumë në një situatë me dikë që ndan hapësirën tuaj të jetesës. Në vend që të jeni të zemëruar, merrni frymë thellë dhe përpiquni të zbuloni se cili është këndvështrimi i tyre. Veprimet tuaja të vëmendshme mund t’i ndihmojnë ata të qetësohen dhe të jenë gjithashtu më të kuptueshëm.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Nuk ka asgjë të keqe të transmetoni ankesat tuaja aktuale me njerëzit – për sa kohë që nuk është e gjitha që bëni. Për të kuptuar se si ndiheni për një marrëdhënie, për mirë ose për keq, do të duhet më pak përpjekje se zakonisht, veçanërisht pasi Hëna të hyjë në Demin e arsyeshëm. Gjithashtu mund të bëhet shumë më e lehtë për t’i parë gjërat nga këndvështrimi i tjetrit. Vetëm mbani mend se nëse i pyetni njerëzit se çfarë mendojnë, ata ka të ngjarë t’jua thonë. Jeni të sigurt që vërtet dëshironi ta dini?

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Diçka me shkëlqim mund të gërmojë kthetrat e saj në ju dhe t’i bëjë fondet tuaja të djegin një vrimë në xhepin tuaj, por mbajtja e një kontrolli të fortë mbi vetëkontrollin tuaj tani mund t’ia vlejë vërtet më vonë. Bëni më të mirën që të qëndroni të zënë me gjëra të tjera dhe të mos i dorëzoheni tundimit. Truku është të zbuloni se çfarë ka nevojë për vëmendjen tuaj tani dhe çfarë mund të presë deri më vonë. Ju mund të jeni shumë më produktiv dhe kursimtar nëse merrni një moment për ta menduar këtë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Koka dhe zemra juaj mund t’ju tërheqin në drejtime krejtësisht të ndryshme për momentin. Mundësia më e lehtë mund të jetë të shmangni marrjen e shumë vendimeve dhe thjesht të planifikoni të kaloni një kohë të mirë. Ju mund të dëshironi një arratisje të përkohshme nga përgjegjësitë tuaja dhe për sa kohë që nuk e teproni, relaksimi mund të lehtësojë çdo stres që keni. Vetëm sigurohuni që të përfundoni çdo gjë që duhet bërë sot përpara se të liroheni dhe të argëtoheni!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Me mendjen tuaj që endet këtu, atje dhe kudo, mund të jetë e vështirë të përqendroheni për pjesën më të madhe të ditës së sotme. Është në rregull të tërhiqeni në hapësirën tuaj të sigurt nëse është e nevojshme për t’ju ndihmuar të ndiheni më mirë. Në vend që të nxitoni, ka të ngjarë të jetë më produktive në planin afatgjatë të uleni dhe të lini bateritë tuaja të rimbushen për momentin. Të kaloni pak kohë vetëm me mendimet tuaja duhet t’ju lejojë të sqaroni saktësisht se cilat janë ato mendime – dhe ky është hapi i parë drejt veprimit sipas tyre!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të qenit të rrethuar nga shumë njerëz sot mund të bëjë presion mbi ju! Ju mund të dëshironi të jeni të zënë, por gjithashtu ndoshta preferoni t’i bëni detyrat në mënyrën tuaj dhe të mos merreni me gjërat që ju imponohen nga të tjerët. Qasja më e mirë mund të ishte të përpiqeni të zvogëloni pak muhabetin. Nëse të gjithë flasin, askush nuk po dëgjon! Ju mund të jepni një shembull duke ndaluar herë pas here, duke marrë frymë dhe duke pyetur se çfarë mendojnë njerëzit e tjerë.

Burimi: Tarot