Horoskopi ditor – 7 gusht 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Sot mund të bëheni të gjithë nostalgjikë dhe të trishtuar. Do të dilni nga rruga juaj për të përmirësuar marrëdhëniet tuaja. Për ju, angazhimi juaj është një investim për të ardhmen.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Fitimet financiare janë të dukshme sot. Lumturia do të fluturojë ndërsa merrni një lajm të mirë nga një mik jashtë shtetit. Nëse keni ndjenja që nuk ia keni shprehur dikujt që e doni shumë, sot është një ditë e mirë për të ecur përpara dhe për ta njoftuar atë. Mbrëmja premton gëzim dhe relaks.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Disa nga gjërat tuaja personale janë shumë të dashura për ju. Ju mund të keni nevojë t’i ndani me pahir me dikë tjetër. Një dhimbje e lehtë xhelozie mund të fillojë. Por, ju thjesht po mbroni diçka shumë personale, kështu që nuk ka asgjë të keqe me këtë.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Sot do të jeni në humor të lartë. Është një ditë e favorshme për t’u angazhuar në aktivitete shtëpiake, si kopshtari, gatimi apo edhe larja e rrobave. Në mbrëmje, puna do të eklipsohet nga kënaqësitë e dashurisë.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Sot, forca është me ju. Epo, të paktën një pjesë e forcës që merret me të qenit një folës i qetë. Është fuqia juaj e të shprehurit që del në pah dhe ju vendos në vend të mirë. Kur janë në dyshim, njerëzit thjesht do të vijnë tek ju për një bisedë frymëzuese dhe do të shkojnë në shtëpi të kënaqur.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Bëni një pushim sot. Zëvendësoni të zakonshmen me diçka ekzotike. Merrni pjesë në takime private dhe takime shoqërore.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Pavarësisht se çfarë bëni, disa ditë thjesht nuk po ndodhin. Duke marrë parasysh ndryshimet e rastësishme të humorit që ju prekin sot, është në interesin më të mirë të të tjerëve që të vendosni një shenjë ‘Kujdes nga unë’. Duke qenë të paralajmëruar për këtë, ju duhet të jeni në gjendje të trajtoni sjelljen tuaj të çrregullt. Vetëm mbani mend se asgjë nuk mund të ndikojë në ekuilibrin tuaj mendor, dhe se kjo është vetëm një fazë. Pasi të lodheni fort gjatë ditës, mund të dëshironi të relaksoheni dhe të përkëdhelni veten më vonë në mbrëmje.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Dita sot është e mbushur me sëmundje të vogla, bezdisëse. Miratoni një strategji me dy drejtime. Një – ndryshoni stilin e jetës tuaj, dhe dy – vizitoni mjekun tuaj për ekzaminime të rregullta. Kujdesuni për shëndetin tuaj.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Përgatituni të kapni flamurin dhe të këndoni këngën e fitores në çfarëdo detyre që merrni sot. Vartësit tuaj do të jenë ata që kanë nevojë për mbështetjen dhe motivimin tuaj. Në fund të ditës, qershia mbi tortë do të ishte buzëqeshja që ju merrni në shtëpi.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Arritjet e ditës mund t’ju bëjnë të ndiheni sikur keni lindur për të pasur sukses në jetë. Po, do të keni sukses në çdo gjë që bëni sot, edhe nëse nuk përpiqeni shumë për të. Por është e rëndësishme që ju të paktën të merrni një iniciativë dhe të mos prisni që shpërblimet të vijnë pa asnjë arsye. Shfrytëzojeni sa më shumë ditën për pasuri, mund të mos jetë aq e favorshme nesër. Miqtë tuaj dhe ata me të cilët shoqëroheni do t’ju lavdërojnë për cilësinë tuaj të shkëlqyer dhe personalitetin e fuqishëm.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Humori juaj do të ndryshojë nga ora sot! Natyrisht, ju i lini shokët tuaj të tronditur. Por paparashikueshmëria nuk do të thotë që ju të merrni rrezik të panevojshëm. Përfundoni të gjitha projektet në pritje dhe mbani në mend se vetëm budallenjtë nxitojnë atje ku engjëjt kanë frikë të shkelin.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Me siguri u çuat nga krevati këtë mëngjes duke dashur të flisni me dikë. Dhe pse jo, meqenëse e gjithë fuqia juaj e fshehur e të shprehurit do të dalë si një çudi sot. Perlat e mençurisë që ju derdhni mbi njerëzit që janë në deponi sot do t’i bëjë ata të ndihen mirë me veten e tyre të mërzitur dhe të heshtur.

Burimi: Ganesha Speaks