Horoskopi ditor – 7 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ata që kanë autoritet mbi ju mund ta pengojnë argëtimin në këtë kohë. Ka të ngjarë që të keni një ditë të mirë plot miqësi me njerëz nga shumë pjesë të ndryshme të jetës suaj. Mund të ketë edhe një festë ose një mbledhje tjetër që ju lejon të shijoni shoqërinë e disa prej të dashurve tuaj menjëherë. Fatkeqësisht, shefi juaj, prindërit tuaj, apo edhe ligji mund të bëjnë që argëtimi të ndalet. Mos e provokoni fatin duke bërë diçka që mund t’ju vërë në telashe!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një aventurë e papritur mund të jetë përpara jush. Pozitiviteti duhet të mbushë ditën tuaj dhe ka të ngjarë të ketë shumë mundësi për të rritur pasurinë dhe bollëkun tuaj në mënyra që i bëjnë përpjekjet tuaja edhe më të kënaqshme. Puna juaj ka të ngjarë të shpërblehet, madje edhe më shumë se zakonisht. Megjithatë, më pas mund të dërgoheni në një udhëtim të egër që mund t’ju çojë në një gjendje të keqe. Mundohuni të mos stresoheni gjatë kësaj kohe – gjithçka duhet të funksionojë në fund.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Nuk mund të vendosni rregulla për mënyrën se si ju shohin të tjerët në këtë moment. Bisedat ka të ngjarë të jenë stimuluese dhe të freskëta! Energjia e ditës mund të përmirësojë sharmin tuaj, ndjenjën tuaj të bukurisë dhe intuitën tuaj, por ju nuk jeni në gjendje të kontrolloni plotësisht se si ju shohin të tjerët. Dikush mund të ketë përhapur një thashethem apo edhe një sekret tuajin, por ju mund të zgjidhni vetëm se si do të reagoni dhe të shpresoni që të tjerët t’ju shohin ashtu siç dëshironi të shiheni.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Tani për tani, është në rregull të jesh emocional. Ndjenjat tuaja mund të shprehen më lehtë, duke rrjedhur potencialisht me çdo person me të cilin flisni. Mund të keni biseda të dobishme dhe shëruese me anëtarët e familjes dhe ata mund t’ju tregojnë gjithashtu anën e tyre të pambrojtur. Megjithatë, jo të gjithë do të kenë të njëjtën ndjeshmëri, kështu që mund të hasni në probleme me miqtë e ngushtë ose partnerët romantikë kur përpiqeni të ndani të njëjtat emocione. Jini të butë me veten, edhe kur të tjerët nuk do ta bëjnë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Kaq shumë për të bërë, kaq pak kohë! Ju mund të keni zgjedhjen tuaj se çfarë të bëni sot, me orarin tuaj të mbushur me gjëra për të bërë. Në fakt, mund të jetë aq e mbushur sa të harroni të merrni ndonjë ilaç ose të kaloni disa vakte, dhe më pas të përfundoni të ndiheni të tmerrshëm kur të kapni gjithçka. Gracka juaj më e madhe tani ka të ngjarë të jetë shëndeti juaj ose nivelet e energjisë, prandaj sigurohuni që të jeni të vetëdijshëm se si po kujdeseni për veten.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Bastet e sigurta duhet të fitojnë mbi rreziqet e mëdha sot. Një fitim i vogël parash mund t’ju inkurajojë të dilni plotësisht dhe t’i shpenzoni sa më shpejt që të jetë e mundur, por zbavitja juaj e blerjeve mund të shkojë keq shpejt nëse nuk jeni të kujdesshëm. Investimet e besueshme që do t’ju sjellin dobi në planin afatgjatë ose shpenzimet praktike janë mënyra të mira për t’i drejtuar këto para, por lojërat e fatit ose shpenzimi i tyre në sende luksoze mund t’ju kthehen shpejt për t’ju kafshuar. Jini të zgjuar me shpenzimet tani.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Të argëtohesh dhe të dish kur të jesh përgjegjës janë të dyja të rëndësishme tani. Mundësitë për t’u argëtuar duhet të jenë kudo, dhe ju mund të gjeni veten në një festë ose një festival duke shijuar gjithçka që ofron kozmosi. E qeshura, kënga dhe vallëzimi mund të mbushin orët tuaja, por ato aktivitete mund të shkurtohen. Shtëpia ose familja juaj mund të paraqesin një problem të papritur më vonë, kështu që mund të mos dëshironi ta lini festën të zgjasë shumë. Kushtojini vëmendje në rast se nevojitet ndihma juaj!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Pushimi emocional dhe përtëritja inkurajohen nga universi për momentin. Ka të ngjarë të jetë një ditë e ulët ku mund të kaloni pak kohë vetëm ose me një mik të ngushtë dhe të shijoni paqen dhe qetësinë. Mund të mos keni aq shumë për të bërë si zakonisht, dhe është në rregull t’i kushtoni vetes pak kohë për të lexuar një libër ose për të marrë një sy gjumë. Informacioni që merrni më vonë mund të krijojë zhgënjim për ju, kështu që mbani planet tuaja sa më fleksibël.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të qenit një flutur social mund të jetë e shtrenjtë sot. Mund të ftoheni në ngjarje, restorante ose udhëtime pazaresh majtas e djathtas dhe çdo vend mund të jetë më i kushtueshëm nga sa prisnit. Në vorbullën e gjithë argëtimit që ju jeni në gjendje të jeni pjesë sot, mund të mos e kuptoni se sa herë po futni dorën në portofolin tuaj. Faturat e papritura ose të harruara mund të ngrenë kokën e tyre të shëmtuar më vonë, kështu që jini të vetëdijshëm për buxhetin tuaj dhe përpiquni të qëndroni brenda kufijve të tij.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mundësi të reja karriere mund të vijnë në rrugën tuaj. Ju mund të keni intervista të mëdha pune për perspektiva të reja profesionale ose projekte të rëndësishme pune që mund të përmirësojnë pozicionin tuaj aktual të rreshtuar për sot. Megjithatë, sigurohuni që të jeni të përgatitur dhe të mund të mbështesni atë që i thoni kujtdo, sepse mendjemadhësia e pajustifikuar mund t’ju dërgojë në fund të listës së kandidatëve. Qëndroni të përulur dhe mbani egon tuaj jashtë intervistave – ose egoja juaj mund t’ju mbajë jashtë hirit të tyre të mirë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ka të ngjarë që të vijnë kohë të mira, por shqetësimi mund të pengojë argëtimin tuaj. Të bësh biseda të gëzueshme, të luash lojëra dhe madje të bësh udhëtime së bashku me miqtë janë të gjitha rezultatet e mundshme për ju sot. Ka të ngjarë të ndiheni më optimistë se normalisht në këtë moment, por më vonë, ju ngecni në kokën tuaj. Mendimi i tepërt i momenteve ndërsa jeni vetëm më vonë mund të prishë perceptimin tuaj për diçka që ishte pozitive kur po e përjetonit. Mos lejoni që shqetësimet tuaja të shtrembërojnë ato që duhet të jenë kujtime argëtuese!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Është në rregull nëse disa aspekte të jetës suaj kanë kuptim vetëm për ju. Ju mund të keni arritur kohët e fundit diçka që do të thotë shumë për ju – veçanërisht nëse keni punuar për një kohë të gjatë ose keni bërë shumë përpjekje për të. Fatkeqësisht, ndonjëherë njerëzve u pëlqen të kritikojnë atë që nuk e kuptojnë menjëherë dhe mund të mos e festojnë fitoren tuaj me ju. Mund të jetë ende një fitore për ju, pavarësisht se si pritet nga të tjerët.

Burimi: Tarot