Horoskopi ditor – 7 nëntor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Ju jeni një njeri i ndjeshëm. Njerëzit do t’ju ngacmojnë në mënyrë të gabuar sot. Por mbani mend se të mërzitesh pa nevojë nuk do të sjellë asgjë tjetër veçse më shumë komplikime. Mendoni për shkakun rrënjësor të problemit. Është më afër se sa e imagjinoni.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Sot ka të ngjarë të takoni dikë që është i prirur të provokojë dhe t’ju nervozojë. Mos u hakmerrni dhe të bëni gjëra që nuk i përshtaten natyrës suaj të mirë. Qëndroni të qetë dhe të patrazuar. Përgjigjuni dhe silluni në një mënyrë që i përshtatet natyrës suaj më të mirë. Mos lejoni që tjetri t’ju prishë qetësinë, mirësinë tuaj. Mirësia, mirësjellja juaj, në fund të fundit, do të mbizotërojë.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Shefat do t’ju caktojnë përgjegjësi të reja. Megjithatë, shqetësimi juaj gjatë ditës do të shndërrohet në gëzim deri në fund të punës së ditës, pasi do të jeni në gjendje të jepni rezultate të shkëlqyera.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Sot mund të jeni në një nga disponimet tuaja më joserioze. Thashethemet, argëtimi, të qeshurat dhe disa flirte të padëmshme do ta bëjnë ditën tuaj interesante, megjithatë këto nuk janë zbavitjet që zakonisht i shijoni. Prandaj, me kalimin e ditës, ju do ta gjeni veten të rezervuar dhe të përmbajtur. Mirë, në fund të fundit gjetja e ekuilibrit është gjëja e duhur për të bërë.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Sot do të jeni të zënë në punë. Është një ditë e mirë për ata që janë të vetëpunësuar. Amvisat do mbeten tejet të zëna me çështjet e shtëpisë. Sidoqoftë, do të jeni në gjendje të punoni sipas dëshirës suaj.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Anëtarët e afërt të familjes dhe miqtë tuaj do t’ju marrin shumicën e kohës sot. Studentët do të duhet t’i kushtojnë më shumë vëmendje studimeve ndërsa provimet janë në prag dhe do të duhet të mësojnë të balancojnë studimin dhe kohën e lirë. Sot është një kohë e mirë për të blerë prona. Në përgjithësi, është një ditë kur ju mund të përballoni të relaksoheni dhe ta lini mendjen tuaj të ndjekë interesat e saj.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Ka të ngjarë të ftoni telashe, veçanërisht nëse disa nga diskutimet e nxehta dalin jashtë kontrollit. Një mosmarrëveshje ligjore nuk duket e pamundur. Vetëm mos harroni të jeni të kujdesshëm sot në gjithçka që bëni ose thoni.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Rangu juaj në shkallët sociale sapo u ngjit më lart sot. Por kini kujdes fjalët e këqija. Mbroni reputacionin tuaj. Por mësoni gjithashtu të gjeni thembrën e Akilit të armiqve tuaj dhe ta synoni atë me egërsi.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju jeni si një shpresë e re për kompaninë tuaj dhe jeni caktuar me shumë projekte sfiduese, sot. Puna dhe përpjekjet tuaja të palodhura vlerësohen kur i trajtoni me sukses projektet. Nëse jeni mjaft me fat, mund të fitoni edhe stimuj shumë shpejt.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Mashtrimi i më të mençurve me fuqinë tuaj të jashtëzakonshme për të bindur mund të ketë qenë forca juaj, por mund t’ju duhet ta provoni veten përsëri, do të testoheni sot. Përveç kësaj, ka të ngjarë të gjeni përgjigje për pyetjet që mbeten në mendjen tuaj nënndërgjegjeshëm për një kohë të gjatë. Shpërthimi i krijimtarisë në gjysmën e dytë të ditës do të tërheqë vëmendjen e kolegëve dhe kjo do të jetë edhe koha më e mirë për të kërkuar mbështetjen e tyre.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Për një moment, ju duket se jeni mbushur me probleme. Por ju jeni mjaft të guximshëm për t’u marrë me çdo çështje të shëmtuar që shfaqet papritmas.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të gjitha dietat që keni kaluar më në fund do të fillojnë të tregojnë rezultate, me komplimente të shumta që vijnë nga miqtë tuaj. Nivelet tuaja të energjisë dhe entuziazmit ka të ngjarë të jenë të larta. Një ditë e ndritshme dhe e bukur ju pret.

Burimi: Ganesha Speaks