Horoskopi ditor – 7 nëntor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Zbulimi i një sekreti te miqtë tuaj mund t’ju zhgënjejë. Edhe pse ata ndoshta nuk kanë qëllime të këqija, ata thjesht mund të mos kuptojnë diçka që ka vërtet rëndësi për ju. Ky siklet mund të jetë shumë për t’u duruar – veçanërisht nëse vetëvlerësimi juaj tashmë është i lëkundur. Kur nevoja juaj për vërtetim nga të tjerët po ju gërryen shpirtin, nuk keni durim për pyetje të nivelit fillestar! Merrni parasysh ndërtimin e ndjenjës suaj të brendshme të sigurisë mendore derisa të ndiheni më rehat në lëkurën tuaj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Përkushtimi ndaj detyrimeve tuaja mund t’ju pengojë të ushqeni siç duhet lidhjet tuaja më të ngushta aktualisht. Ju ka të ngjarë të përqendroheni në të bërë gjënë e duhur, ose të paktën në atë që mendoni se do t’ju mbajë nga telashet. Një marrëdhënie personale mund të duket më falëse sesa një lidhje profesionale në këtë drejtim. Mbani mend se ju keni nevojat tuaja njerëzore. Marrja e një momenti të shpejtë për t’u kontaktuar me një të dashur mund t’ju japë energji për të pushtuar pjesën tjetër të listës suaj të detyrave.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Zbukurimi i mjedisit tuaj mund të duket jetik për ju, por ndoshta keni arritur kufirin e asaj që mund të bëni vetëm me instinktet tuaja. Kërkimi për më shumë informacion mund të duket si një zhgënjim në fillim. Një ekspert mund të pretendojë se teknikisht i keni bërë gjërat gabim deri më tani, duke tronditur besimin tuaj në gjykimin tuaj. Përpara se të ktheheni plotësisht në tabelën e vizatimit, kontrolloni me të paktën një burim tjetër – ka të ngjarë të ketë shumë rrugë për në të njëjtën majë mali!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ndarja e kënaqësisë mund të jetë një perspektivë e vështirë në këtë kohë. Ndoshta personi me të cilin keni dashur vërtet të kaloni kohë është i zënë ose nuk ka humor për t’u shoqëruar. Ky zhgënjim nuk duhet të jetë fundi i tregimit. Në vend të kësaj, mund të jetë vetëm hapja që ju duhet për të kontaktuar me një mik me të cilin nuk keni dëgjuar kohët e fundit. Nga ana tjetër, të dilni vetëm jashtë mund të sjellë njohje të reja interesante. Lidhjet janë të disponueshme.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një konflikt aktual se si duhet të duket shtëpia juaj ndoshta nuk ka të bëjë me pamjen e jashtme. Nëse përpiqeni shumë për të pasur rrugën tuaj me çdo kusht, ka të ngjarë të tjetërsoni të tjerët me të cilët ndani hapësirën. Nga ana tjetër, mund të ndiheni sikur kjo është mënyra e vetme për të luftuar kundër ngurtësisë së dikujt tjetër që po përpiqet të hedhë peshën e tij. Konsideroni t’i befasoni ata duke qenë personi më i madh dhe duke filluar një diskutim për problemet e përfshira.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Të gjitha fjalët e ëmbla në botë mund të mos mjaftojnë për ta bërë tërheqëse një përgjegjësi të rëndë. Edhe pse mund t’ju kërkohet të bëni punën, nuk kërkohet nga ju të jeni të kënaqur dhe ndoshta do të jeni më pak të mjerë nëse thjesht e pranoni atë. Me atë jashtë gjoksit, do të keni energji emocionale të çliruar për kërkime të mëtejshme në këtë temë. Mund të ketë një mënyrë më të lehtë për të përfunduar detyrën që nuk e keni provuar ende – dhe ndoshta do të kënaqeni duke mësuar rreth saj!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Pamja juaj më e madhe financiare ka të ngjarë të jetë relativisht e mirë në këtë pikë, por ju mund të jeni ende të shqetësuar për kufizimin e vazhdueshëm të nevojshëm për ta ruajtur atë. Ndjenja se jeni të bllokuar nga kënaqësitë e caktuara është potencialisht shumë e rreptë për t’u mbajtur pafundësisht, pasi ka të ngjarë të frustoheni dhe përfundimisht të rebeloheni. Megjithatë, nëse i bashkoni burimet me dikë tjetër, të dy mund të jeni në gjendje të kënaqeni më lirë se sa do të bënit ndryshe. Merrni parasysh të gjitha mundësitë përpara se të pranoni se privimi është alternativa juaj e vetme.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Mendimi i mesazheve nga edukimi juaj mund t’ju pengojë të shkëlqeni më të ndriturit tuaj tani. Ndoshta ju është thënë shpesh gjatë rritjes se jeni tepër emocional. Shenja juaj është e njohur për intensitetin e saj, Akrep, dhe ndërsa kjo ka anët e saj të vështira, ajo gjithashtu mbart potencial të mahnitshëm për fuqi krijuese kur kanalizohet me përgjegjësi. Përqendrohuni në atë që njerëzit që janë aktualisht në jetën tuaj kanë nevojë vërtet nga ju, dhe lëreni që kjo t’ju japë leje për të ecur plotësisht.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Jeta juaj e brendshme e pasur mund të jetë në zjarr! Megjithatë, ndjenja se njerëzit përreth jush nuk do të kuptonin njohuritë tuaja emocionuese është ndoshta izoluese. Atyre mund t’u duket sikur nuk po bëni shumë, dhe është në rregull të mos jeni rehat t’u tregoni më shumë se kaq. Mbajtja e bisedës së fokusuar në çështje konkrete dhe praktike ka të ngjarë të jetë opsioni juaj më pak zhgënjyes. Ju gjithashtu mund të bëni shumë në këtë drejtim, dhe ëndërrimi i syve mund t’ju çojë në pjesët më të mërzitshme.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Takimi me miqtë mund të jetë argëtues, por ju mund të jeni në presion për të shpenzuar më shumë para sesa me të cilat ndiheni rehat. Ju mund të tundoheni të debatoni me miqtë tuaj se cila qasje financiare është objektivisht e saktë. Mos harroni se nuk ka shije të diskutueshme! Identifikimi i asaj që ju, konkretisht, ju duket e këndshme mund t’ju tregojë ndryshimin midis një mburrjeje për të ardhur keq dhe një kënaqësie argëtuese. Megjithatë, ky nuk është vendimi juaj për të marrë për të tjerët, prandaj kërkoni një mënyrë për të maksimizuar lirinë e zgjedhjes së secilit.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Marrja e njohjes së dëshiruar profesionale mund të ketë një anë zhgënjyese, pasi ka të ngjarë të kërkojë që të shtypni pjesë të tjera të vetes. Para se të bini shumë poshtë, pyesni veten nëse pritshmëritë tuaja janë apo jo realiste. Ndoshta një ndarje mes jetës suaj publike dhe private është e pashmangshme deri në një farë mase. Mund të ketë edhe avantazhe ndaj ndarjes, pasi ta pranoni atë dhe të filloni të mendoni për të në mënyrë krijuese. Për sa kohë që jeni në gjendje t’i lëshoni flokët diku, duhet të jeni mirë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

E vërteta mund të mos jetë pikërisht ajo që po u tregoni njerëzve se është. Ju mund të ndiheni të detyruar të portretizoni një pamje idealiste të botës, edhe nëse e dini privatisht se realiteti nuk është aq i thjeshtë. Pasi të jeni të kyçur në një tregim të tillë, perspektiva për ta kthyer atë mund të duket mjaft dërrmuese sa nuk mund ta imagjinoni se ku të filloni. Ndoshta nuk është e nevojshme të futemi në të gjitha ato detaje! Provoni të ndryshoni temën dhe të filloni me një notë më të rastësishme.

Burimi: Tarot