Horoskopi ditor – 7 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Çështjet e parave dhe punës po shfaqen për një inspektim më të afërt, duke ju befasuar potencialisht në këtë proces. Hëna po rrëshqet nëpër shtëpinë tuaj të 6-të punëtore, duke ju inkurajuar të përveshni mëngët dhe t’i shkoni në punë, por qasja juaj e rregullt nuk do ta zvogëlojë atë kur Hëna trillon Uranin në sektorin tuaj të parave. Duke shkuar kundër normales mund të japë rezultate më të mira nga sa do të kishit menduar ndonjëherë, kështu që mos e mbani veten në lartësinë e pritshmërive të mëparshme. Zgjuarsia dhe ekscentriciteti janë miqtë tuaj!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Fluturimet e fantazisë mund të fluturojnë në mendjen tuaj në krahët kozmikë sot. Hëna e këndshme po kërcen nëpër shtëpinë tuaj të 5-të argëtuese, duke maksimizuar potencialin tuaj aktual ekspresiv dhe krijues. Ju mund të ndjeni dëshirën për të vepruar, ndoshta duke u habitur edhe vetë, kur tribunat e Hënës rebelojnë Uranin në shenjën tuaj. Cilësitë tuaja unike mund të shkëlqejnë më shumë se kurrë – në fund të fundit, të gjithë duhet të dalin nga rutina e tyre ndonjëherë. Mos hezitoni t’i kushtoni vëmendje çdo gjëje që bëni!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ka një zhurmë të çuditshme në qiejt lart sot – apo është pak më afër shtëpisë? Hëna është grumbulluar në shtëpinë tuaj të 4-të të rehatisë, duke e bërë atë një kohë të mrekullueshme për të tërhequr mbulesat lart mbi kokë dhe për të shtypur butonin e gjumit. Një treshe hënore drejt Uranit eklektik në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm mund t’ju dërgojë disa ëndrra të çuditshme apo edhe mendime të çuditshme zgjimi, pothuajse si një komunikim nga ana tjetër. Dëgjoni, sepse kjo mund të ndryshojë gjithçka.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një ndërveprim i bukur shoqëror mund të jetë i juaji për t’u shijuar sot! Ajo që është veçanërisht e bukur është se ndoshta nuk do ta shihni atë të vijë derisa të jetë pikërisht para jush. Hëna është në sektorin tuaj të komunikimit. Ajo është gjithashtu duke formuar një treshe të bukur me Uranin, planetin e befasisë, në sektorin tuaj të grupeve dhe lidhjeve globale. Një ftesë mund t’ju vijë kur nuk e prisni – mos e refuzoni, sepse ndoshta do të pendoheni që e bëni këtë më vonë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Qasja juaj unike ndaj një çështjeje të fundit mund të tërheqë vëmendjen e një autoriteti të respektuar. Hëna në sektorin tuaj të financave ju ndihmon të përqendroheni te synimi juaj. Plus, kur ajo trillon Uranin ekscentrik në zonën tuaj të suksesit, ju mund ta ktheni këtë fokus në diçka edhe më spektakolare. Përveshni mëngët dhe përgatituni.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Dëshira për të shtrirë krahët dhe për të fluturuar si shqiponjë mund t’ju godasë sot. Hëna është në shenjën tuaj, duke ju dhënë një prekje shtesë të intuitës dhe energjisë, dhe ju mund të shkoni shumë larg kur ajo trikoton Uranin në sektorin tuaj të zgjerimit. Në fund të fundit, mundësi të panumërta ju presin në botën e madhe. Një shans për të vazhduar arsimimin tuaj mund të shfaqet në çdo moment. Mos i lini të gjitha ato mundësi shpërblyese vetëm duke u ulur atje – dilni atje dhe kapini ato!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ngjarjet e turbullta dhe shanset një në një milion mund t’ju mbajnë në këmbë gjatë gjithë ditës! Sot zhvillohet një trinë elektrike midis Hënës në Shtëpinë tuaj të 12-të të Ëndrrave dhe Uranit të shkëlqyer në Shtëpinë tuaj të 8-të të Transformimeve, duke ju treguar një rrugë përpara ku mund të mos kishit menduar kurrë të gjenit një të tillë. Bëhu si Alice dhe lëre veten të biesh në vrimën e lepurit. Kur e lëshoni kontrollin dhe lejoni universin t’ju lëvizë, diçka e mrekullueshme mund të ndryshojë të gjithë qasjen tuaj ndaj jetës.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Dikush në veçanti mund t’ju tronditë sot – për fat të mirë, duhet të jetë një surprizë shumë e këndshme. Hëna është në shtëpinë tuaj të 11-të me fat, duke ju ndihmuar të përshtateni me atë që dëshironi shumë dhe një person i veçantë mund t’ju sjellë dëshirën kur Luna kërcen me Uranin në sektorin tuaj të partneritetit. Mund të mos duket si rezultati që keni pritur menjëherë, por nëse hidhni një vështrim të dytë, mund të habiteni kur të zbuloni se keni gjithçka që ju nevojitet.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Qëndrimi në një orar specifik mund të jetë më i lehtë të thuhet sesa të bëhet sot. Hëna në shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të po ju shtyn të arrini dhe të performoni në kapacitetin më të lartë, por treshja e saj e fuqishme ndaj Uranit në shtëpinë tuaj të 6-të rutinë dëshiron t’ju tregojë një mënyrë tjetër për ta realizuar atë. Mos harroni se planet nuk bëhen kurrë në gur, pavarësisht se sa shumë mund të duam që të jenë! Lejoni vetes të bëheni pak kreativ në ngjitjen tuaj në shkallët e jetës.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Idetë kreative mund të duken se shkëlqejnë në mendjen tuaj sot, Bricjap. Hëna është në shtëpinë tuaj të 9-të me mendje të lartë, duke ju ndihmuar të shihni botën me një pamje zogu. Ju mund ta përdorni atë në avantazhin tuaj kur Hëna trikoton Uranin në shtëpinë tuaj të 5-të krijuese. Përfshini diçka të re dhe të pazakontë në jetën tuaj të përditshme — mund të befasoheni këndshëm nga fakti se sa shumë u pëlqejnë njerëzve rezultatet. Vetëm mbani mend, ajo që ka vërtet rëndësi është që ju pëlqejnë JUVE rezultatet!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mund të vëreni një shkëndijë elektriciteti që ndez pak energji nën çatinë tuaj. Hëna në shtëpinë tuaj private të 8-të po lidhet me sundimtarin tuaj, Uranin, në shtëpinë tuaj të 4-të themelore, duke ju kujtuar se shtëpia juaj nuk duhet të jetë e zhurmshme. Gjeni një mënyrë për t’i shkundur gjërat, edhe nëse është thjesht duke lëvizur nëpër disa mobilje ose të befasoni një shokun e dhomës ose një anëtar të familjes me një vakt të gatuar në shtëpi. Një aktivitet i panjohur mund të ndihet si një frymë ajri i pastër që fryn nga dritarja.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Njerëzit mund të përpiqen t’ju udhëheqin sot, dhe për fat të mirë, kjo duhet të jetë një gjë e mirë. Hëna në sektorin tuaj të partneritetit po sinkronizohet me Uranin e pamundur në sektorin e komunitetit tuaj lokal. Dikush mund të përpiqet t’ju marrë me vete për një udhëtim të mbushur me surpriza, ose ndoshta do të komunikojë diçka që ndryshon plotësisht planet tuaja për ditën. Për sa kohë që qëllimet e tyre janë të mira për aq sa mund të thuash, nuk ka asgjë të keqe të lejosh të tjerët të udhëheqin në këtë kohë.

Burimi: Tarot