Horoskopi ditor – 7 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të ndiheni të rënduar nga pasuritë tuaja tani. Mund të jetë një ditë e shkëlqyer për të pastruar disa prej tyre! Ato janë vetëm gjëra kur bëhet fjalë për to, dhe të tjerët mund t’i përdorin ato më shumë se ju. Pavarësisht nëse i jepni gjërat, bëni një shitje në garazh ose listoni gjërat në internet, efekti do të jetë i njëjtë. Më në fund mund të keni hapësirë të qartë për gjërat që kanë vërtet rëndësi për ju ose thjesht të gëzoni më shumë hapësirë për të marrë frymë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Sot është një ditë e mbështetjes te vetja. Kjo nuk do të thotë që ju jeni domosdoshmërisht vetëm – përveçse nëse dëshironi të jeni. Megjithatë, ka të ngjarë që të mund të bëni më shumë duke u fokusuar në atë që jeni në gjendje të arrini pa ndihmë. Nëse merrni ndonjë ndihmë, apo edhe vetëm një inkurajim, do të ishte thjesht një bonus. Ju takon juve të hidhni hapin e parë! Plus, bërja e gjërave sipas mënyrës suaj do të jetë më e lehtë nëse merrni drejtimin.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Veprimi sipas impulsit mund të jetë rrënimi juaj në këtë kohë. Nëse dëgjoni diçka që ju tërheq jashtë ekuilibrit, mund të reagoni përpara se t’i mendoni gjërat. Ajo që ndihet si lëvizja e duhur në këtë moment mund të mos jetë më e mirë në planin afatgjatë. Në fakt, mund t’i përkeqësojë gjërat! Truku është të mos nxitoni për të marrë vendime, veçanërisht sepse mund të mos dini gjithçka për situatën. Të mos bëni asgjë – të paktën për momentin – mund të jetë alternativa më e mençur.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Këshillat që merrni sot mund të jenë të mira, por gjithashtu mund të jenë të vështira për t’u ndjekur. Pavarësisht se sa me qëllime të mira janë njerëzit, fokusi i tyre kryesor është te vetja e tyre dhe jo te ju. Një dorë ndihmëse është gjithmonë e mirë, por disa njerëz ofrojnë dorën e gabuar tërësisht! Për sa kohë që jeni gati të mbështeteni në pajisjet tuaja nëse është e nevojshme, nuk duhet të jetë një problem i madh. Ju mund të befasoheni këndshëm nga një ide e ndritshme që vjen nga dikush që vështirë se e njihni.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një shpërthim efikasiteti mund t’ju bëjë të bëni shumë tani. Niveli juaj i energjisë mund të jetë më i lartë se zakonisht, që do të thotë se mund të ndihmoni botën të formohet – edhe para se të ndaloni për një filxhan kafe të këndshme. Vetëm kini kujdes që të mos i kushtoni shumë vlerë çdo oferte që ju vjen. Ato mund të jenë shumë më jetëshkurtër se sa duken në fillim.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Vendi i ëndrrave mund të ndihet si një vend i mrekullueshëm për të kaluar ditën tuaj. Lëshimi i mendimeve mund t’ju ndihmojë të zgjidhni atë që do të funksionojë për ju më vonë. Sidoqoftë, duhet të siguroheni që jeni të bazuar në realitet përpara se të veproni sipas ideve tuaja të shkëlqyera. Të jeni të fokusuar në pamjen më të madhe do të thotë që mund të injoroni detajet – dhe ato gjëra të vogla të bezdisshme mund të jenë ndryshimi midis suksesit dhe dështimit. Ndoshta ia vlen të zhytni gishtin tuaj në ujë, por mos u angazhoni shumë thellë për momentin.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Mund të jetë e mençur të mbani një sy më të ngushtë se zakonisht te financat tuaja për të shmangur shqetësimet në këtë moment. Nëse keni para borxh, do të ishte më mirë të mos mbështeteni në to. Shanset janë që nuk është faji i askujt, por një defekt teknik mund t’i bëjë gjërat të marrin kohë shtesë. Ajo duhet të zgjidhet së shpejti, por jo nga dikush që shkel me zhgënjim. Pasi të keni vënë në dukje çështjen, përpiquni të tërhiqeni dhe kini pak durim.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Dikush afër jush mund të duket i distancuar sot, por mos u frikësoni! Ata ndoshta kanë thjesht gjëra të tjera në mendjen e tyre ose duan të kalojnë kohë duke bërë diçka që juve ju mërzit edhe sikur thjesht ta mendoni. Sido që të jetë, është mirë të mos kaloni çdo moment me të dashurit tuaj. Ju mund ta shihni këtë si një mundësi për të bërë diçka për të cilën keni menduar, por nuk keni arritur kurrë më parë, ose telefononi dikë që vazhdoni të mendoni. Ka shumë mënyra për të qëndruar të zënë!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të qenit pragmatik mund t’ju sjellë shumë në këtë moment – edhe nëse zakonisht nuk jeni shenja më e organizuar. Fatkeqësisht, nuk ka rëndësi se sa të bashkuar jeni nëse të gjithë të tjerët po punojnë në kaos të lumtur. Mund të jetë zhgënjyese, por nuk mund t’i detyroni njerëzit t’i përmbahen një rutine. Mundohuni të mos shqetësoheni shumë. Lërini rezultatet e punës suaj të mirë të flasin vetë! Mund t’ju duhet të prisni pak, por do të jeni në gjendje t’i korrni shpërblimet herët a vonë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mund të përjetoni një shpërthim kreativiteti sot, por mund të jetë një shpërthim shumë i shkurtër. Veprimi i shpejtë mund t’ju ndihmojë të përfitoni prej tij nëse veproni shpejt, por është në rregull nëse e gjeni veten duke luftuar për mendimin tjetër të ndritshëm. Mund t’i zgjeroni mundësitë tuaja duke punuar me dikë që ndan interesat tuaja. Ato mund të ndihmojnë në rritjen e motivimit tuaj. Një konkurrencë e shëndetshme mund të jetë vërtet frymëzuese.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Detyrimet tuaja të brendshme mund të duken si një zvarritje e vërtetë në këtë kohë. Sapo të jeni marrë me një detyrë, një tjetër mund të kërkojë vëmendjen tuaj. Thënë kështu, ju mund të bëni një bujë më të madhe për situatën sesa duhet. A do të përfundojë vërtet bota nëse përqafoni prirjet tuaja dembele dhe lini disa nga ato detyra për një ose dy ditë? Disa prej tyre mund të kenë nevojë për vëmendjen tuaj, por ndoshta mund të krijoni pak hapësirë për të shijuar të qenit vetvetja.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Argëtim pafund mund të gjendet duke dëgjuar thashetheme sot. Ju mund të habiteni plotësisht nga ajo që dëgjoni! Ndoshta keni menduar për një person të caktuar në një mënyrë të veçantë, dhe ata kanë rezultuar se janë dikush krejtësisht i ndryshëm. Mund t’ju bëjë gjithashtu të shihni një situatë në një dritë të re. Natyrisht, kur e kuptoni, thashethemet nuk janë burimi më i besueshëm – bëni një përpjekje për të verifikuar faktet përpara se të bëni ndonjë gjë bazuar në atë që dëgjoni.

Burimi: Tarot