Horoskopi ditor – 7 shkurt 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një ëndërr mund të japë njohuri mbi një simptomë të çuditshme fizike sot. Edhe pse mund të përpiqeni të përcaktoni në detaje çdo gjë të vogël që keni ngrënë ose keni bërë që mund të ketë kontribuar potencialisht në sëmundjen tuaj, është e mundur që të nevojitet një këndvështrim më i gjerë. Me Jupiterin e bollshëm në shenjën tuaj, keni nevojë për hapësirë për t’u zgjeruar dhe ka të ngjarë të jeni të pakëndshëm nëse nuk e keni atë. Të kesh një bisedë të rëndësishme për rritjen e lirisë suaj personale ndoshta nuk do të jetë e lehtë, por është urgjente.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ngjitja sociale mund t’ju vijë lehtë për momentin. Nëse ka një person me status të lartë me të cilin keni dashur të lidheni, ky është shansi juaj për ta arritur atë! Edhe kështu, menaxhimi i kujdesshëm i pritjeve tuaja do të jetë i nevojshëm që të përfitoni sa më shumë nga takimi. Ndërsa shqetësimet tuaja financiare dhe nevoja për siguri emocionale mund të rëndojnë mbi ju, ky individ nuk ka gjasa t’i zgjidhë ato probleme menjëherë, nëse ndonjëherë. Lërini gjërat të zhvillohen natyrshëm – dhe lërini t’ju habisin.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të keni ndjenja të ndërlikuara për njohjen publike në këtë moment. Një pjesë prej jush ndoshta kënaqet duke u vënë re. Nëse filloni të bëheni me humor, mund t’ju duhet të shikoni se cilat aspekte të vetvetes po mbahen larg vëmendjes. Nuk ju kërkohet të ndani asgjë që nuk dëshironi të zbuloni – bota nuk ka të drejtë për zbulim të plotë! Njohja e asaj që po frenoni dhe pse mund t’ju ndihmojë të formoni hapat tuaj të ardhshëm me qëllim të vetëdijshëm dhe jo me tundim impulsiv.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Gjetja e kuptimit në një përvojë të dhimbshme mund të jetë një përpjekje bindëse për ju tani. Një bisedë e sinqertë me një mik ka potencialin të ndryshojë këndvështrimin tuaj. Megjithatë, jo çdo ide e madhe atje do të jetë ajo që ju rezonon personalisht – dhe disa madje mund t’ju ofendojnë. Nëse shoku juaj bën një pretendim që ju fërkon në mënyrë të gabuar, thuajeni këtë në vend që të vloni me veten tuaj. Pavarësisht se sa të mira janë qëllimet e tyre, ata janë më mirë të dinë se si tingëllojnë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

E ardhmja juaj financiare afatgjatë mund të duket e balancuar për momentin. Arritja atje nga këtu mund të jetë pjesa e vështirë! Ndjenja e xhelozisë ndaj bashkëmoshatarëve që duket se kanë më shumë mund t’ju tundojë lehtësisht të merrni vendime impulsive që nuk janë në interesin tuaj më të mirë. A nuk e keni arritur statusin tuaj ideal në këtë pikë të jetës tuaj? Ndërsa është ndoshta e vërtetë se ka vend për rritje në karrierën tuaj, një qasje e menduar do të jetë më e mirë në planin afatgjatë sesa të bësh atë që ofron lehtësimin më të shpejtë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Dikush i afërt me ju mund të duket i fokusuar tej mase në pamjen e jashtme për momentin. Një bashkëpunim që u duket i mirë atyre mund të mos ju kënaqë – dhe nuk jeni të prirur të uleni qetësisht mbi zhgënjimin tuaj! Ndoshta ka vend në dinamikën tuaj për ndryshim dhe ju keni të drejtë ta kërkoni atë. Ju keni më shumë gjasa të jeni të suksesshëm nëse mund të përcaktoni qartë rezultatin që po kërkoni. Rehatia është një prioritet i vlefshëm, ndaj mos kini frikë ta ndiqni hapur.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Mendimi i tepërt i çështjeve rutinë mund të shkaktojë stres të panevojshëm sot. Dikush me të cilin ndani përgjegjësitë mund të dëshirojë të ndryshojë procesin tipik për një detyrë të caktuar. Në vend që të tërhiqeni në një argument të detajuar se kush është qasja e saktë dhe pse, ka të ngjarë të ndiqni rrugën e rezistencës më të vogël për momentin. Nëse provoni diçka të re nuk funksionon, mund të ktheheni në strategjinë e mëparshme. Sido që të jetë, herë pas here vënia në pikëpyetje e supozimeve që i merrni si të mirëqena duhet t’ju ndihmojë të mbani mendjen tuaj të freskët!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju ka të ngjarë të jeni tepër të ndjeshëm ndaj disponimit aktual të grupit tuaj shoqëror. Mund të duket sikur duhet të heshtni për diçka që personalisht e vlerësoni në mënyrë që të ruani qetësinë kolektive. Mënjanë këtë, shtypja e nevojave tuaja në mënyrë shumë agresive mund t’ju bëjë të zemëruar dhe të prodhojë tension shtesë. Edhe pse disa anëtarë të posedimit tuaj mund të jenë në një vend të brishtë, ndoshta jo të gjithë janë. Kërkoni miq që janë mjaft të bazuar për të marrë në perspektivën tuaj dhe për të forcuar ato marrëdhënie individuale.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një shef ose klient i rëndësishëm mund të duket i paqëndrueshëm tani. Për fat të mirë, ju keni mundësi përtej fundosjes në nivelin e tyre dhe nxitjes së dramës. Ndjenja juaj e brendshme e sigurisë ka të ngjarë të jetë më e fortë se zakonisht, dhe thjesht të qëndroni të qetë mund ta pengojë stuhinë të rritet. Kur ata të jenë gati për të, ju jeni gjithashtu të pajisur për të gjetur një zgjidhje veçanërisht kreative për problemin aktual të punës. Ju mund ose nuk mund të merrni meritën që meritoni, por krenaria juaj për veten tuaj ndoshta do të jetë shpërblimi më i mirë!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të përpiqeni të flisni në një mënyrë që është jofyese për të gjithë ata që hasni në këtë kohë. Megjithatë, njerëzit mund të mbeten të pyesin se çfarë besoni në të vërtetë. Nëse vërtet nuk jeni në disponim për të luftuar për detaje të vogla, kjo është e drejtë. Megjithatë, mbani mend se kur përpiqeni shumë të jeni gjithçka për të gjithë, rrezikoni të futeni në një angazhim që nuk jeni plotësisht të pajisur për ta respektuar. Jini të sinqertë për të vërtetën tuaj – edhe nëse jeni ende duke mbledhur informacione dhe duke vendosur mendjen tuaj.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një pikëpamje optimiste për financat tuaja mund t’ju frymëzojë të jeni bujarë sot. Është e rëndësishme të keni kujdes se si flisni për këtë! Mund të mbaheni përgjegjës për një vërejtje të pahijshme që duket se i premton dikujt më shumë ndihmë sesa keni ndërmend t’i jepni. Megjithëse të qenit një dashamirës mund të duket se ju lehtëson një ndjenjë pasigurie që ndjeni, nuk do të funksionojë nëse ju duhet të mohoni nevojat tuaja për ta realizuar atë. Mendoni para se të premtoni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Komentimi i një dinamike zhgënjyese të marrëdhënies është aktualisht hapi i parë drejt ndryshimit të saj. Ju mund të acaroheni nga një i dashur që duket vazhdimisht në nevojë dhe ndoshta keni të drejtë që ju imponojnë shumë shpesh burimet tuaja. Megjithatë, sapo të hapni një bisedë, nuk mund të kontrolloni saktësisht se si do të zhvillohet. Heqja dorë nga nevoja juaj për t’u parë si një person i mirë mund të rezultojë e nevojshme, por ka të ngjarë të përfundoni me diçka më të mirë në vend të saj.

Burimi: Tarot