Horoskopi ditor – 7 shtator 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Do të përfundoni detyrat në pritje dhe është një ditë produktive për ata në profesionet mjekësore dhe shërbimet publike.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Sot mund të ndiheni të frustruar dhe të bllokuar në çështjet familjare. Mbushuni me ngrohtësinë dhe kujdesin tuaj për të kompensuar gabimet e së kaluarës. Bashkëshorti juaj do të jetë mbështetës dhe do t’ju japë një ndihmë për të rimarrë qetësinë tuaj mendore. Reciprokoni me intimitetin dhe shkoni me rrjedhën.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Sot, një lidhje e fortë emocionale me dikë të veçantë mund të krijohet. Kështu që ju do të mbeteni të kënaqur dhe të gëzuar për pjesën më të madhe të ditës. Megjithatë, disa probleme të vogla mund të prishin humorin tuaj të lumtur më vonë gjatë ditës. Shpërndajeni tensionin me një qasje të lehtë.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Sot, do të kuptoni se në këtë botë materialiste, gjithçka gjykohet nga pamja e saj, dhe ajo që nuk shihet nuk vlen për asgjë. Do të punoni shumë për t’u parë dhe do të dëshironi për vëmendje. Megjithëse kjo do t’ju sjellë vetëm pikëllim pasi lulet më të bukura do të tkurren dhe pamja juaj nuk do t’ju ndihmojë përtej një pike. Sidoqoftë, nuk mund të mohohet që pamja e jashtme ka përparësitë e veta.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Megjithëse Zoti është dashamirës, është e domosdoshme që ne të kthejmë madhështinë e të Plotfuqishmit përmes veprimeve tona. Prandaj zgjohuni sot me një lutje të vogël në buzë. Bëni një vizitë në një tempull për pak paqe mendore. Lidhuni me anën tuaj shpirtërore përmes meditimit dhe gjeni paqe me veten.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Kurioziteti do t’ju frymëzojë të shkoni në vende ekzotike dhe të takoni njerëz të rinj. Përvojat pasuruese hyjnë sot me entuziazëm. Por prisni, mos shpaketoni, pasi mund të niseni për një aventurë tjetër. Ju jeni duke u bërë të urtë.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Sot mund të jeni në gjendje të ndërmerrni udhëtime për qëllime biznesi ose kënaqësie. Mund të jetë një ditë e ngarkuar për ju që punoni me mençuri dhe mund të mos jeni në gjendje të përqendroheni plotësisht në çështjet tuaja familjare. Provoni fatin tuaj në tregun e aksioneve sot, pasi mund të rezultojë i dobishëm për ju. Nëse ka çështje ose probleme të caktuara, ato do të zgjidhen sot për shkak të aftësive tuaja të ndryshme dhe përvojave të kaluara.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Ju i keni mbajtur gjërat brenda një kohe të gjatë tani, dhe sot mund të jetë vetëm dita kur i nxirrni të gjitha jashtë. Ky presion dërrmues mund të ketë një efekt në shëndetin tuaj. Kaloni kohë cilësore me të dashurit tuaj për t’u lehtësuar pak.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të aftë në shumë detyra siç jeni, sot ju thjesht mund t’i merrni gjërat një nga një. Instinktet do të sundojnë për shumicën e kohës. Qeverisni edhe veprimet tuaja. Por, sado e çuditshme të jetë dita, do ta gjeni përsëri veten.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Nëse ndodh që telashet të trokasin në derën tuaj sot, engjëlli juaj mbrojtës do t’ju vijë në ndihmë. Ndryshe nga shumë të tjerë që e humbin jetën duke vrapuar pas qëllimeve të pamundura, ju do të jeni të kënaqur me arritjet tuaja. Por kjo, në asnjë mënyrë, nuk nënkupton që ju nuk jeni ambicioz. Ashtu si ju, ambiciet tuaja do të jenë të thjeshta në natyrë, në atë masë sa të ngjallin frikë tek njerëzit.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Ju do të kërkoni spiritualitetin ndërsa ndiheni plotësisht të dëshpëruar nga situata juaj aktuale. Të luftosh me guxim me rrethanat kërkon një përpjekje shpirtërore. Këto kohë të vështira ju japin durim për t’u marrë me inteligjencë me sfidat dhe dështimet.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ana juaj shpirtërore dhe fetare del në pah. Me shumë mundësi do të vizitoni një vend adhurimi për të qetësuar shpirtin tuaj të trazuar. Teknikat medituese mund të përdoren gjithashtu në kërkimin tuaj për paqe dhe qetësi.

Burimi: Ganesha Speaks