Horoskopi ditor – 7 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Dikush mund të jetë i pabesë ndaj jush pa paralajmërim. Vënia e besimit tuaj te të tjerët mund të jetë një kumar dhe sot, mund të vini bast mbi personin e gabuar për të mbajtur fjalën e dhënë. Varësia prej tyre mund t’ju zhgënjejë – veçanërisht nëse përballeni me ta më vonë dhe ata nuk ofrojnë një justifikim mjaftueshëm të mirë në mendjen tuaj. Ndërsa mund të jetë joshëse të xhindoseni përballë këtij mosrespekti të mundshëm, sigurohuni që të ruani gjakftohtësinë. Shpërthimi nuk ka gjasa të ndihmojë askënd.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Biseda aktuale negative me veten mund të nxitet nga dikush rreth jush. Mund të ketë një person në mesin tuaj që po ju inkurajon të ndjeni frikë, stres ose pasiguri – dhe ai mund ta bëjë këtë fshehurazi. Edhe nëse duket si shqetësim ose “vetëm lloji i marrëdhënies që keni të dy”, ndoshta nuk do t’ju sjellë dobi në planin afatgjatë. Dikush që bën shaka dhe ofendime për ju, qoftë edhe si shaka, ka të ngjarë të mos jetë një mik mbështetës në përgjithësi.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Veprimet e nxituara mund t’ju çojnë në ujë të nxehtë sot. Të gjithë sytë mund të jenë drejt jush dhe çdo vëmendje e shtuar tashmë mund të ndihet jashtëzakonisht stresuese. Me kundërshtimin e ashpër të Diellit ndaj Chiron-it të pambrojtur, aksidentet mund të ndodhin në çdo moment. Gungat dhe mavijosjet kanë gjithashtu më shumë gjasa, dhe të thuash diçka që nuk ke dashur ta thuash me zë të lartë është shumë e mundur. Shikoni përpara se të hidheni dhe mendoni para se të flisni, sepse dikush i rëndësishëm në jetën tuaj mund të jetë duke i kushtuar vëmendje.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të ndiheni hezitues për të udhëhequr në këtë kohë. Përvojat e kaluara në udhëheqje mund t’ju kenë lënë të pakëndshëm me disa nga barrat që duhet të mbajnë figurat e autoritetit. Megjithëse ngritja në pjatë dhe pranimi i një roli të përgjegjshëm mund të duket i frikshëm, mund të pendoheni nëse të paktën nuk përpiqeni të bëni një ndryshim për mirë. Ka të ngjarë të takoni disa opozita, por keni forcën për të fuqizuar çdo stuhi! Tregojuni atyre nga çfarë jeni krijuar.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Pikat e verbëra në grupin tuaj të aftësive mund të bëhen të dukshme shumë shpejt. Pavarësisht nëse kjo ka të bëjë me aftësitë tuaja në karrierë ose aftësitë tuaja sociale, ju mund të injoroni një boshllëk në aftësitë tuaja që ju frikëson. Askush nuk është i përsosur, por është e drejtë të ndiheni në siklet nga ndonjë aftësi që mungon ose të dëshironi më shumë përvojë në fushat përkatëse të jetës suaj. Është gjithmonë mirë të mësosh diçka të re – dhe turpi i vërtetë do të vinte nëse zgjidhni të mos rriteni. Përqafoni përmbledhjen e njohurive tuaja.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Figurat e autoritetit mund të jenë gati të hedhin një pikëllim në planet tuaja. Pavarësisht se sa shumë argëtoheni ju dhe disa shokë, siguria mund t’ju kërkojë të ndaloni – ose një përgjegjësi tjetër mund të thërrasë emrin tuaj dhe të kërkojë që të merrni përsipër detyra shtesë. Të jetosh me përgjegjësi dhe të ndjekësh urdhrat mund të mos jetë ajo që doje të ndodhte në këtë moment të veçantë, por të sigurohesh që të gjitha detajet janë të sakta do t’ju ndihmojë të shmangni çdo telash të mundshëm në të ardhmen.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Njerëzit me mendime të forta mund t’ju sfidojnë sot. Dikush me mendime të zemëruara ose intensive mund t’ju bëjë të fokusoheni dhe të vendosë t’ju tregojë të gjitha bindjet e tij. Kjo mund të jetë shqetësuese, veçanërisht nëse ata kanë besime që janë të çuditshme ose të pakëndshme, dhe përpjekjet tuaja më të mira mund të mos jenë të mjaftueshme për të shmangur këtë person. Përpiquni të jeni diplomatik, por nëse kuptoni se po bëhet shumë, ju lejohet të vendosni kufij dhe madje të lini bisedën kur është e nevojshme.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Tani mund të dëshironi të shmangni vëmendjen. Edhe pse dikush mund të përpiqet papritmas t’ju vërë në qendër të vëmendjes ju ose arritjet tuaja, ju mund të shmangni marrjen në qendër të skenës ose të festoheni publikisht. Nuk është se nuk e meritoni lavdërimin që po merrni, thjesht mund të mos dini si të përgjigjeni – dhe kjo është e kuptueshme. Ndonjëherë, është në rregull ta falsifikoni derisa ta bëni! Luani mirë dhe shanset janë, askush nuk do ta vërejë nëse nuk do të ishit gati të shkëlqenit.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Kërkesat nga njerëzit e dashur mund të jenë në horizont sot. Të kënaqësh të gjithë mund të mos jetë një opsion, dhe të gjithë mund të këmbëngulin që ajo që duan nga ju është e menjëhershme dhe jetike. Marrja e vendimeve të tilla mund të jetë e vështirë! Disa njerëz mund të jenë të mërzitur me vendimin tuaj, por mos e merrni atë personalisht. Në situata si kjo, kur ju duhet të balanconi dëshirat konkurruese të shumë njerëzve të dashur, ndonjëherë thjesht duhet të bëni më të mirën për të dëgjuar të gjithë dhe për të gjetur një kompromis.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Familja mund të krijojë konflikt aktualisht. Ndjenjat e zhgënjimit ose rraskapitjes mund të përkeqësohen ngaqë familja ose shokët e dhomës nuk janë të ndjeshëm ndaj gjendjes suaj aktuale – dhe ndoshta duke ju përballur me çështje që nuk i prisnit prej tyre. Reagimi juaj i natyrshëm mund të jetë kundërpërgjigjja, por gjëja më e mençur për të bërë do të ishte ta shtroni këtë diskutim për një herë tjetër. Kërkojuni atyre të respektojnë energjinë dhe pushimin tuaj, në mënyrë që të fokusoheni në zgjidhjen e çdo mosmarrëveshjeje nesër.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Fjalët mund të lëndojnë vërtet tani. Deklaratat e dikujt mund t’ju shqetësojnë, qëllimisht ose jo, gjë që mund të përfundojë me ju që të sulmoni duke përdorur fjalët tuaja të ashpra. Në vend që të hakmerreni kundër të tjerëve, merrni në konsideratë zbutjen e situatës duke bërë shumë pyetje. Afrojuni atyre dhe kërkoni më shumë sqarime për atë që kanë thënë, derisa të kuptojnë në mënyrë ideale se sjellja e tyre është e papërshtatshme. Ruajtja e qetësisë, kthimi i energjisë së tyre agresive dhe vendosja e pikës suaj është çelësi për të dalë në krye në këtë situatë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Pasiguritë nga historia juaj mund të rishfaqen në këtë moment. Ju mund të jeni përpjekur të lëvizni nga një ngjarje në të kaluarën tuaj për të cilën dikur keni qenë të pasigurt, por komenti i dikujt mund t’ju kujtojë kohë të vështira si kjo. Rikthimi në sjelljet e vjetra të frikshme ndoshta tingëllon më i sigurt, por do të ishte më mirë të merrnim frymë thellë dhe t’i kujtoni vetes se jeni rritur që atëherë dhe ato frikëra nuk ju përcaktojnë. Lejoni vetes të pushoni dhe të shëroheni duke bërë më të mirën tuaj për të ecur përpara.

Burimi: Tarot