Horoskopi ditor – 8 janar 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të merrni njohjen publike që keni dëshiruar prej kohësh sot. Fatkeqësisht, kur të vijë më në fund, mund të mos jetë gjithçka që kishit shpresuar se do të ishte. Ndërsa marrja e bekimit të figurave të autoritetit mund të ndihet vërtet mirë, ka disa plagë emocionale që thjesht nuk mund t’i rregullojë. Mos kini frikë të jeni të sinqertë me miqtë tuaj për mënyrën se si po ia dilni. Diçka aq e thjeshtë sa të pranoni me zë të lartë se ka një hendek midis realitetit dhe pritshmërive tuaja mund të shërohet.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të keni frikë se keni marrë në anën e gabuar të rregullave, por çdo marrëveshje që mund të keni me rregulloret burokratike ka më shumë gjasa se zakonisht të shkojë në favorin tuaj tani. Me zvogëlimin e nxehtësisë së një krize të perceptuar, mund ta përdorni këtë mundësi për të parë se nga mund të vijë vërtet frika juaj. Shqetësimi i sotëm mund t’ju kujtojë një situatë që është trajtuar keq në të kaluarën – mund t’ju duhet të pranoni se kohët kanë ndryshuar.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një marrëveshje e mundshme për ndarjen e parave ose pronës mund të funksionojë shumë mirë për ju, por gjithashtu mund të mos ngjajë me atë se si prisnit të dukej jeta juaj. Frika për t’u shpjeguar diçka jokonvencionale miqve tuaj mund t’ju pengojë, pasi mund të mendoni se situata ju bën të dukeni të varur nga dikush tjetër për të pasur sukses. Këtë herë mund të mos jeni i vetmi në grupin tuaj të kolegëve që përballet me shkëmbime të pazakonta – mund t’ju duhet të përditësoni pikëpamjet tuaja!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Plagët e së kaluarës në lidhje me dinamikën e pushtetit mund të shkaktohen nga dikush tjetër që ju kujton një miqësi të kaluar që nuk shkoi mirë, edhe nëse ata nuk e bëjnë me qëllim. Megjithatë, këtë herë, mund të jeni në gjendje të flisni me personin tjetër për shqetësimet tuaja. Ngritja e një teme të vështirë mund të jetë e frikshme, por marrja e rrezikut ka të ngjarë të shkojë mirë për ju tani. Lundrimi me sukses i një bisede të vështirë mund t’ju ndihmojë të krijoni më shumë besim, gjë që mund të rinovojë vlerësimin tuaj për lidhjen tuaj aktuale.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Suksesi mund të gjendet në kushtet tuaja tani – jo të askujt tjetër! Nëse më në fund keni përfunduar një listë të gjatë detyrash ose keni fituar një kuptim më të qartë të planit tuaj master, mund të keni arsye për të festuar pikat tuaja të forta sot. Nëse jeni ende të ngecur duke mbajtur rreth një pamje të vjetëruar për veten si një person i çorganizuar, reagimet e tyre të impresionuara mund t’ju ndihmojnë ta hiqni qafe atë. Mund të mos filloni si shenja më e përpiktë e Zodiakut, por kjo nuk do të thotë që nuk mund të bëni asgjë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Argëtimi mund të jetë joshës sot. Megjithatë, ju ndoshta jeni shumë të vetëdijshëm se përgjegjësitë tuaja ende ekzistojnë. Delegimi i disa prej detyrave tuaja mund t’ju japë më shumë hapësirë për t’u çlodhur, por ju ende mund të keni frikë se gjërat nuk bëhen sipas standardeve tuaja. Identifikimi i asaj që, konkretisht, keni frikë se mos humbisni kontrollin, mund t’ju ndihmojë të vendosni se si të ecni përpara. Nëse jeni në gjendje t’i besoni dikujt tjetër, kjo mund të rezultojë të jetë një mundësi për shërim dhe rritje personale.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një marrëdhënie e ngushtë mund të jetë duke kaluar një problem të vështirë për momentin, por kalimi i kohës vetëm në një vend ku ndiheni të sigurt mund t’ju ndihmojë të kuptoni se si të përgjigjeni. Ju jeni në gjendje të bëni një bisedë produktive me personin tjetër, për sa kohë që e arrini duke ditur se ku qëndroni. Kjo duhet t’ju lejojë të dëgjoni emocionet e tyre pa u mërzitur aq sa ata mund të jenë. Duke qëndruar të qetë dhe të përqendruar, mund të jeni syri i çdo stuhie.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Përgjegjësitë në shtëpi mund t’ju duken dërrmuese për ju në këtë kohë, por të tjerët mund të jenë të gatshëm t’i bëjnë ato nëse i tregoni se si ndiheni. Planetët po ju pajisin me gjithçka që ju nevojitet për të treguar anën tuaj të historisë në një mënyrë që të tjerët duhet ta konsiderojnë atë. Më pas mund të hyni në bisedë me besim se do të merrni rezultatet që dëshironi, në vend që të merrni një qasje agresive nga frika se nuk do të dëgjoheni.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Njerëzit përreth jush mund të jenë në gjendje t’ju bëjnë të kaloni një kohë të mirë sot, edhe nëse nuk ndiheni shumë miqësorë në mëngjes. Ndonëse mund të mos jeni të gatshëm për asgjë që duket shumë e rrezikshme, mund të keni mjaftueshëm besim në financat tuaja në momentin që ia vlen të bëni një investim solid në kënaqësi. Në fund, gëzimi më i madh ka të ngjarë të vijë nga të dëgjuarit dhe kuptuarit nga miqtë tuaj – pavarësisht se çfarë bëni ose blini së bashku.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të dukeni dhe të ndiheni mirë me lidhjen e fuqishme të sotme mes Diellit të plotfuqishëm dhe Venusit të mrekullueshëm në shenjën tuaj. Kur ju vijnë mundësi për kënaqësi, mund të mos jeni të prirur të përmbaheni! Megjithatë, njëfarë faji monetar që daton që në vitet tuaja të hershme mund të pengojë argëtimin tuaj duke ju thënë se duhet të kurseni para, pavarësisht se çfarë. Shikimi i pamjes suaj aktuale financiare në vend të së shkuarës suaj mund t’ju ndihmojë të gjeni një ekuilibër të shëndetshëm midis përgjegjësisë dhe relaksimit.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Intensiteti i ndjenjave tuaja pozitive për një mik ose një të dashur mund t’ju bëjë nervoz – në veçanti, ideja për të qenë mjaftueshëm vulnerabël për t’i bërë të ditur personit tjetër se sa shumë kujdeseni mund të jetë e tmerrshme. Ironikisht, nëse nuk keni një rrugëdalje për emocionet tuaja, tensioni i ndërtimit mund t’ju bëjë të përplaseni ose të lëndoni personin në fjalë. Bëni më të mirën për t’u hapur ndaj tyre – ndoshta do të shkojë më mirë nga sa prisni!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Financat tuaja mund të mos jenë ato që dëshironi të jenë tani, veçanërisht nëse miqtë tuaj duket se kanë më shumë para se ju. Sigurisht, ju ndoshta keni informacion më të detajuar për situatën tuaj sesa për situatën e tyre. Përpiquni ta ktheni fokusin tuaj nga brenda dhe në një drejtim më të shëndetshëm duke parë qëndrimet dhe zakonet e pavetëdijshme që mund t’ju pengojnë nga qëllimet tuaja. Pavarësisht se çfarë po ndodh me të tjerët, ju mund të bëheni një version më i mirë i vetes.

Burimi: Tarot