Horoskopi ditor – 8 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një lëndim i së shkuarës, ndoshta edhe nga fëmijëria juaj, mund të rishfaqet në një farë mënyre sot – për fat të mirë, nuk është këtu për të shkaktuar frikë. Ju nuk jeni i njëjti person që ishit atëherë dhe tani jeni në gjendje të përdorni atë që keni mësuar për t’i mbajtur këto ndjenja që t’ju pengojnë në jetë. Ndërsa mund të pranoni se si ato përvoja ndihmuan në formimin e personit që jeni sot, më në fund jeni gati dhe në gjendje t’i trajtoni ato në një mënyrë të shëndetshme që ju lejon të ecni përpara lirshëm.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të mos jeni në gjendje të vendosni gishtin mbi atë që ju shqetëson tani. Emocionet tuaja mund të mos luajnë mirë dhe mund të duhen disa përpjekje shtesë për t’u buzëqeshur njerëzve përreth jush. Për fat të mirë, kjo re e errët mbi energjinë tuaj duhet të kalojë së shpejti dhe ka të ngjarë të keni më shumë energji për të bërë gjithçka që duhet të bëni për të pasur sukses në vendin e punës sot. Hiqni çdo ndjenjë të mërzitshme dhe tregojini jetës nga çfarë jeni krijuar!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Fati juaj mund të mos fillojë më së miri sot. Mund të duket sikur nuk mund të pushoni në fillim, me ngjarje të pafat ose momente harrese që shkaktojnë zhgënjimin tuaj. Bëni më të mirën për të marrë frymë përmes çdo gjëje – do të mbarojë përpara se ta kuptoni. Pasi të ndiheni sikur universi nuk po ju sjell më surpriza, ju mund të grumbulloni më shumë energji mendore. Ju madje mund të keni një përparim me një situatë të vështirë që po ju pengon për një kohë tani!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Sindroma imposter mund të godasë kur nuk e prisni. Ndërsa mund të jeni ndjerë sikur jeni zgjuar në anën e gabuar, mund të përjetoni shqetësime më serioze duke mos qenë gati për asnjë sfidë të ditës. Nuk ka asnjë arsye për t’i lejuar të gjithë t’ju shohin të djersitur, madje edhe ju tundoheni t’u tregoni të gjithëve atë që po ndjeni. Mbani frikën e zhgënjimit të të tjerëve për veten tuaj dhe nuk ka gjasa që dikush të zbulojë se keni dyshuar ndonjëherë në veten tuaj!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Frika për t’u dukur budalla mund t’ju mbajë prapa nga ajo që dëshironi me të vërtetë tani. Krenaria juaj mund të jetë në rrezik në mendjen tuaj, por në realitet, njerëzit rreth jush ka të ngjarë të mos jenë aq të shqetësuar për gabimet tuaja të mundshme sa ju. Njerëzit shpesh janë më të fokusuar në problemet në jetën e tyre. Nëse mundësia për t’u dukur budalla për një moment është gjithçka që qëndron mes jush dhe të jetuarit të jetës së ëndrrave tuaja, atëherë lini mënjanë shqetësimet tuaja dhe shkoni për të!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ankthi dhe dyshimi mund t’i vështirësojnë vendimet aktuale. Dëgjimi i intuitës suaj mund të jetë i vështirë në fillim dhe mund të jeni nën presion për të bërë një zgjedhje shpejt. Merrni kohën tuaj nëse mundeni, por nëse vërtet duhet të merrni një vendim të menjëhershëm, thjesht bëni më të mirën tuaj dhe besoni në shpirtin tuaj. Ekziston një ndryshim midis ankthit dhe intuitës – njëra bazohet në frikë, ndërsa tjetra bazohet në njohuritë tuaja të brendshme, nënndërgjegjeshëm. Qëndrimi i qetë mund t’ju ndihmojë të bëni zgjedhjen e duhur.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një mosmarrëveshje mund t’ju stresojë për momentin. Ju mund të ndiheni të detyruar të ndryshoni mendjen e një shoku, por në fund të fundit, ju nuk mund ta kontrolloni mendimin e tyre më shumë se sa ata mund të kontrollojnë tuajin. Pasi të keni thënë të dy atë që duhet të thoni, përpiquni të gjeni një bazë të përbashkët ose të paktën sigurohuni që t’i bëni të ditur personit tjetër se nuk keni menduar për ndonjë ofendim për ta. Për sa kohë që ata të kthejnë ndjenjën, të dy mund të vazhdoni pa lënë mendimet tuaja të dëmtojnë marrëdhënien tuaj.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një stresues i papritur mund t’ju shqetësojë nervat në këtë moment. Ky mund të jetë dikush që synon t’ju bezdisë ose thjesht një rrethanë që është jashtë kontrollit tuaj, si një alarm zjarri që flakëron ose një qen që leh, por bëni çmos që ta prisni dhe jini të durueshëm! Gjërat duhet të përmirësohen shpejt. Ju mund të habiteni nga një mik me disa lajme emocionuese që ka për t’ju dhënë – kjo mund të jetë diçka që ju e keni pritur me padurim për shumë kohë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Diçka që zakonisht është argëtuese për ju mund të jetë shkaku i stresit tuaj sot. Një kalim kohe që ju pëlqen zakonisht ose një person me të cilin argëtoheni mund të mos jetë duke nxjerrë në pah emocionet e mira që jeni mësuar të merrni prej tyre. Në vend që të hiqni dorë për të pasur një ditë të mirë, këmbëngulni në çdo moment të vështirë dhe përfundimisht mund të kaloni në kohërat argëtuese që jeni mësuar! Nuk do të kalojë shumë kohë për të rikthyer energjinë tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të projektoni një plagë nga e kaluara te dikush në të tashmen. Diçka që ata thonë ose bëjnë mund të nxisë një reagim të madh nga ana juaj që ngatërron këdo tjetër që është i përfshirë. Ata mund të mos jenë të vetëdijshëm se ju ndiheni kështu për shkak të një ngjarjeje nga e kaluara, një bindjeje tuajën personale ose një tradite historike të familjes suaj. Përpiquni të shpjegoni drejtpërdrejt pozicionin tuaj – ndoshta do të arrini shumë më tepër duke e bërë këtë në vend që t’i jepni dikujt një shpatull të ftohtë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Komunikimet e gabuara dhe zgjedhja e dobët e fjalëve mund të shkaktojnë reagime të forta në këtë kohë. Pavarësisht nëse ju jeni burimi i problemit ose dikush tjetër, telat ka të ngjarë të jenë kryqëzuar, duke humbur kuptimin e vërtetë diku në përkthim. Reagimi emocional mund të jetë instinkti juaj i parë, por mbajeni derisa të dini se çfarë po përpiqeshin të thoshin në të vërtetë ose çfarë mendonin se keni thënë. Pasi gjithçka të jetë sqaruar dhe të jeni të gjithë në të njëjtën faqe përsëri, ka të ngjarë të jeni në gjendje të qeshni së bashku!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Financat tuaja mund të kenë nevojë për ndihmë për t’u rregulluar tani. Një faturë e paplanifikuar ose një shpenzim më i madh nga sa prisnit mund të pengojë çdo plan për ditën. Megjithatë, ky ka të ngjarë të jetë një gabim ose diçka që mund të negociohet – një përpjekje e vogël nga ana juaj për të sqaruar gjërat mund t’ju kursejë shumë para. Mos e nënvlerësoni atë që mund të ndryshojë një diskutim, veçanërisht në situatat kur jeni befasuar nga një kërkesë për pagesë.

Burimi: Tarot