Horoskopi ditor – 8 Qershor 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Nëse keni lidhje me ndonjë profesion terapeutik, ju mund të bëni një zbulim të çuditshëm në lidhje me fushën e shëndetit sot. Këtë zbulim nuk do ta gjesh në asnjë libër apo metodologji që ndjek zakonisht. Emocionet nuk janë aq të verbra sa do të na besonte shoqëria racionale! Ndonjëherë ato na drejtojnë rrugën drejt dijes. Kjo është çështja e sotme.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Duket sikur ju duhet të bëni gjithçka në të njëjtën kohë tani. Ajo që ju nevojitet me të vërtetë është një palë duar shtesë dhe disa orë shtesë gjatë ditës! Janë nervat tuaj që mund të paguajnë çmimin për këtë ekzistencë të shpejtë. Ju nuk mund të vazhdoni kështu. Në vend që të heqësh dorë nga qëllimet e tua, pse të mos i japësh vetes më shumë kohë për t’i arritur ato?

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Pse kaq shumë marrëdhënie duket se vijnë me kurthe të ndërtuara? Sot mund të merrni një kërkesë veçanërisht të ngutshme nga dikush në familjen tuaj për të dhënë kohën ose paratë tuaja. Për momentin nuk jeni të gatshëm të ndaheni. Ju nuk do t’i lini emocionet tuaja të zgjedhin për ju. Mbani bindjet tuaja dhe mos i lini të tjerët të ndikojnë në vendimet tuaja!

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Kjo do të jetë një ditë për të mbrojtur ndjenjën tuaj të hapësirës dhe privatësisë. Ju mund të detyroheni të bëni një lloj partneriteti me disa njerëz të pandershëm. Ata do t’ju bëjnë të ndiheni sikur territori juaj po pushtohet. Ajo që ata nuk dinë është se ju jeni të përgatitur. Kjo nuk është një kohë që njerëzit t’ju shqetësojnë!

Luani (24 Korrik – 23 Gusht)

Prisni që të duhet të bëni disa rregullime në jetën tuaj të dashurisë. Ju mund të mendoni ndryshe nga partneri juaj. Kaloni kohë larg për një ndryshim. Mbi të gjitha, nuk ka asgjë dramatike për faktin se nevojat dhe dëshirat tuaja nuk janë të sinkronizuara. Është vetëm e përkohshme.

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

Sot dita mund të jetë paksa mërzitëse. Instinktet tuaja ushqyese vërtet duan të ndihmojnë shumë njerëz që kërkojnë ndihmën dhe këshillën tuaj, megjithatë nuk mund të trondisni ndjenjën se ata po përfitojnë nga ju ose po përpiqen t’ju bëjnë të bëni gjëra që nuk doni t’i bëni. Po, është e vështirë të jesh një prind i mirë për të tjerët dhe veten në të njëjtën kohë.

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

Sa irrituese të kuptoni që ato probleme bezdisëse nga e kaluara nuk janë zgjidhur! Sot do të keni forcën dhe ndërgjegjësimin për t’i lënë këto probleme të pushojnë thjesht duke folur për to. Ironikisht, qortimet e bëra nga partneri juaj janë ato që shkaktojnë ndryshimin e qëndrimit që ju nevojitet.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Vazhdoni ngadalë dhe në mënyrë të qëndrueshme. Ju mund të punoni çdo gjë për asgjë, sepse doni që gjithçka të bëhet menjëherë! Do të ishte një kohë e mirë për t’i dhënë përparësi asaj që vërtet dëshironi të bëni. Jini të kujdesshëm ndaj gjithçkaje që ju shpërqendron. Ju keni një dëshirë kaq të madhe për të jetuar në përvoja të jashtëzakonshme. Jepini vetes kohë për t’i përjetuar plotësisht ato!

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Prej disa muajsh, ju keni ndjerë se gjërat po përshpejtohen në jetën tuaj profesionale. Ndoshta disa projekte janë zhvilluar më shpejt sesa keni parashikuar. Ato madje mund të kenë dalë pak nga kontrolli. Sot duhet ta lini veten të dallojë më qartë se çfarë keni bërë deri më tani. Ju mund të surprizoheni sot.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Nëse rastësisht së shpejti duhet të flisni në publik, besojeni se njerëzit do të kënaqen duke ju dëgjuar. Fjalët ju vijnë pa mundim dhe ju përcillni vetëbesim. Ju me dëshirë i pranoni komplimentet e të tjerëve. Niveli juaj i energjisë është i lartë dhe do të jeni të pandalshëm. Kjo është e drejtë vetëm pas gjithë punës që keni bërë në këto muajt e fundit!

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Ndërsa të tjerët mund ta shohin konfuze t’i kthejnë ëndrrat e tyre në realitet, ju lehtë mund t’i vini në veprim planet tuaja. Ju do të mësoni të shihni anën më të ndritshme të jetës dhe t’i pranoni gjërat siç janë. Paqja e brendshme dhe vetëkënaqësia, ndjenja të pazakonta për shumë njerëz, por qasja juaj e re shpirtërore do të ju ndihmojë të përjetoni ato emocione. Ju jeni në rrugën e duhur.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të jeni në qendër të vëmendjes në ditët e ardhshme. Mundohuni të rezistoni duke iu nënshtruar duartrokitjeve të audiencës, pasi mund të hasni disa pengesa të papritura. Pasi të njiheni nga publiku, mund t’ju duhet të përballeni me pyetjen: “Tani çfarë?” Përgjigja qëndron në marrjen e një qasjeje modeste që nga fillimi.

Burimi: Horoscope