Horoskopi ditor – 8 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Të qenit shumë të pakënaqur me paratë tuaja në kohën më të mirë mund të çojë në shtrëngimin e parave. Asnjëherë nuk e dini – mund të jeni në gjendje të argëtoheni dhe të shmangni shpenzimin e parave. Ju gjithmonë mund t’i blini gjërat më vonë pasi t’i përballoni ato. Megjithatë, nëse buxheti juaj e lejon këtë, një ekstravagancë e vogël mund t’ju bëjë të ndiheni shumë më mirë nga sa e kishit imagjinuar.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ndryshimi favorizohet nga universi tani. Mendoni të lëshoni flokët dhe të rrezikoni! Ndoshta nuk do të funksionojë, por nëse nuk e provoni, nuk do ta dini kurrë. Nuk duhet të jetë një punë e madhe – edhe një ndryshim i vogël në rutinën tuaj mund t’i ndriçojë gjërat. Lërini instinktet tuaja t’ju udhëheqin gjatë ditës, pa u shqetësuar shumë nëse jeni apo jo të arsyeshëm. Pavarësisht asaj që mund të mendoni, të qenit praktik nuk është gjithmonë qasja e duhur.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

E kaluara juaj mund t’ju ndikojë në të tashmen. Kjo nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe, por mund t’ju largojë pak nga rruga. Mund t’ju duhet të tërhiqeni për një kohë të shkurtër për të konsideruar lëvizjen tuaj të ardhshme. Intuita juaj ka të ngjarë t’ju shërbejë mirë për momentin, kështu që edhe nëse nuk mund të kuptoni saktësisht pse diçka mund të funksionojë, ka shumë mundësi që të funksionojë. Disa momente shtesë reflektimi tani mund t’ju shpëtojnë nga shumë pikëllim më vonë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Lidhja me njerëz të rinj mund t’i gjallërojë gjërat në këtë kohë. Kjo nuk do të thotë që ju duhet të injoroni miqtë tuaj aktualë – në vend të kësaj, kërkoni hapësirë për të shtuar më shumë. Bashkimi i forcave me dikë që ndan interesat tuaja mund të shtojë shkëlqim në jetën tuaj. Bashkoheni sot me një grup apo klub të ri! Mund të rezultojë të jetë edhe më e këndshme nga sa e kishit parashikuar. Lidhjet e reja ose aktivitetet e reja që gjenden në atë komunitet madje mund t’ju çojnë në një drejtim krejtësisht tjetër.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

E sotmja ka të bëjë me rrëmbimin e mundësive! Është më mirë të reagoni sa më shpejt që të mundeni. Pavarësisht se si mund të duken gjërat, diçka në duart tuaja mund të mos jetë rreth e rrotull për shumë kohë. Ju mund të përfundoni duke fajësuar veten më vonë nëse humbisni për shkak të zvarritjes. E vetmja përgjigje e keqe do të ishte të mos shqetësoheshit fare. Nëse nuk jeni të bindur, mund të qëndroni me një përgjigje të fortë negative. Megjithatë, shanset janë që do të jeni gati të bini dakord dhe nuk do të pendoheni për vendimin tuaj.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mund t’ju duhet ta zbusni pak entuziazmin për momentin. Natyrisht, ju keni të drejtë për mendimin tuaj dhe ju lejohet ta ndani atë me të tjerët. Megjithatë, përpiquni të lexoni dhomën përpara se të jepni vullnetarisht idetë tuaja për gjërat. Miqtë tuaj ka të ngjarë të jenë tashmë të gatshëm të dëgjojnë, por mbani mend se nuk është një sulm personal nëse ata nuk pajtohen me planet tuaja. Do të ishte një botë e mërzitshme nëse të gjithë ne do të mendonim njësoj – plus, ata mund të kenë disa pika të mira.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Të hyni në një debat për paratë do të jetë shumë e lehtë në këtë moment. Mundohuni të mbani mend se të bërtiturit për këtë ka të ngjarë të rezultojë në më shumë grindje dhe nuk do ta zgjidhë çështjen. Edhe pse mund të duhet disa përpjekje, kafshimi i gjuhës dhe dëgjimi i pikëpamjes së kundërt do t’ia vlejë në planin afatgjatë. Ka mundësi që ata të kenë të drejtë! Edhe nëse ende vendosni se ata janë gabim, ata ndoshta do të jenë më të përgatitur për t’ju dëgjuar pasi t’i keni dëgjuar.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju ndoshta jeni edhe më argëtues të papërmbajtshëm se zakonisht tani! Mund të jetë e vështirë të vendosësh gishtin mbi të, por diçka që po bën mund të jetë tërheqja e njerëzve në anën tënde. Nëse dëshironi të kaloni disa orë me një të dashur, mund të jeni të llastuar për zgjedhjen. Nuk ka nevojë të humbni shumë kohë duke analizuar atë që po ndodh. Ju ende mund të shijoni diçka – edhe nëse nuk ka kuptim për ju. Mos kini frikë të shfrytëzoni një shans.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një shpërthim energjie i guximshëm mund t’ju ushqejë në këtë moment. Nëse ka diçka të cilën keni dashur të arrini, merrni parasysh të lëvizni plane të tjera për të gjetur kohën. Ju ndoshta mund të arrini shumë më tepër nga sa e kuptoni. Megjithëse mund të duket sikur kërkon disa përpjekje serioze nga ju tani, rezultatet ndoshta do të jenë më se të vlefshme. Plus, mund të mos kërkojë aq shumë punë sa mendoni në fillim.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Varet nga ju mundësia për të ndaluar që jeta të jetë shumë e mërzitshme sot. Jo çdo gjë duhet të zgjasë përgjithmonë – është mirë të kënaqeni duke kaluar një kohë të mirë thjesht për hir të saj. Thënë kështu, argëtimi mund të mos ju trokasë në derën tuaj. Ju mund të duhet të dilni jashtë dhe ta ndiqni atë! Edhe nëse keni gjëra të tjera që duhet të bëni, ato detyra duhet të shkojnë më mirë nëse i jepni vetes kohë për t’u argëtuar përpara se të filloni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Kjo mund të jetë një kohë e shkëlqyeshme për të trajtuar disa riparime në shtëpi ose DIY. Një shpërthim shtesë energjie do t’ju ndihmojë të bëni më shumë se zakonisht, megjithëse mund t’ju duhet të keni kujdes nga nxitimi i gjërave dhe të qenit shumë të pakëndshëm. Nëse gjërat kanë pritur kaq gjatë, ato ka të ngjarë të presin edhe pak. Përpiquni të përqendroheni në realizimin e një ose dy gjërave mirë në vend që të zhyteni në gjithçka menjëherë. Rezultatet afatgjata mund ta bëjnë atë më se të vlerë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju nuk keni nevojë të thoni gjithçka që ju vjen në kokë sot. Goja juaj ka të ngjarë të lëvizë shumë më shpejt se truri juaj – ju lehtë mund të ofendoni dikë. Në vend që të kaloni një shpjegim të gjatë se si nuk e kishit dashur të thoshit se siç doli, do të ishte më mirë të mendoni dy herë përpara se të ndani informacion. Disa histori nuk janë tuajat, kështu që nëse nuk jeni të sigurt nëse duhet të jeni apo jo të matur, ndoshta duhet të jeni. Gjithmonë mund t’i përditësoni njerëzit më vonë nëse është e nevojshme.

Burimi: Tarot