Horoskopi ditor – 8 shkurt 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Të kujtosh disa para që kishe harruar mund të jetë një kënaqësi e mirë në këtë moment. Mund të jetë gjithashtu një kujtesë e rëndësishme për t’u organizuar në mënyrë që të keni një përshtypje më të saktë për burimet tuaja përpara. Shikimi në internet mund t’ju japë udhëzime se si ta bëni këtë, por miratimi i strategjisë së dikujt tjetër në mënyrë shumë jokritike mund të çojë në zhgënjim të mëtejshëm. Ju duhet një sistem që në fakt do ta përdorni rregullisht, kështu që mos ngurroni të rregulloni çdo gjë që gjeni për të përmbushur nevojat tuaja.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të jeni një yll në rrjetet sociale sot. Ndërsa Venusi miqësor në sektorin tuaj të rrjeteve inkurajon Uranin tronditës në shenjën tuaj, njerëzit mund të kenë një goditje nga diçka që ju thoni. Pasi përmbajtja juaj shkon përtej rrethit tuaj të zakonshëm të miqve në publikun më të madh, ajo merr një jetë të vetën që dobëson aftësinë tuaj për të kontrolluar atë që ndodh më pas. Përpiquni të jeni të vetëdijshëm për forcat që potencialisht po vini në lëvizje përpara se të publikoni një postim të diskutueshëm.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Është e mundur të njiheni për një talent që normalisht e mbani për vete. Njerëzit mund të kenë ide joreale për të. Ndërsa mund të jeni në gjendje t’i ndihmoni t’i drejtoni ata drejt burimeve që u japin atyre faktet, ata mund të mbeten më të interesuar në ëndrrat e tyre. Kjo mund të jetë pikërisht arsyeja pse nuk ia keni treguar dhuratën tuaj të gjithëve në të kaluarën! Përpiquni të përcaktoni se cilat keqkuptime të tyre po shkaktojnë me të vërtetë një problem, megjithëse – disa mendime boshe nuk bëjnë shumë dëm.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ndarja me miqtë tuaj diçka që keni mësuar kohët e fundit mund të jetë përmbushëse për të gjithë të përfshirë sot. Përveç përmbajtjes informative, ata mund të jenë veçanërisht të emocionuar për të parë një anë të re tuajën. Megjithatë, ndërsa jepni mësim, ka të ngjarë të bëheni të vetëdijshëm për ndonjë vrimë të mbetur në njohuritë tuaja. Kjo është vërtet e zakonshme dhe nuk ka asgjë për t’u turpëruar! Mos e gjeni përgjigjen nëse nuk e dini – kërkimi i dikujt tjetër për ndihmë mund të jetë një mundësi e shkëlqyer për të ndërtuar një marrëdhënie.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Njohja që dikush tjetër ka shpinën tuaj mund t’ju japë besimin për të ecur përpara drejt qëllimeve tuaja të fundit. Kur Venusi bujar në shtëpinë tuaj të 8-të bashkëpunuese mbështet Uranin eksperimental në sektorin tuaj të ambicieve, ju mund të merrni mbështetje materiale për të bërë diçka me një element rreziku. Qoftë një dhuratë apo një hua, ky angazhim potencialisht do t’ju kërkojë të sakrifikoni një pjesë të privatësisë me të cilën jeni mësuar. Lexoni me kujdes çdo dokument për t’u siguruar që është një shkëmbim me të cilin mund të jetoni.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Shkuarja në një aventurë së bashku mund të rinovojë një marrëdhënie të ngushtë tani. Pavarësisht nëse udhëtoni fizikisht diku ose thjesht shikoni një film stimulues, të kesh diçka të re për të folur mund t’ju ndihmojë ju dhe të dashurit tuaj të rizbuloni njëri-tjetrin. Ndoshta një atmosferë idealizimi është depërtuar në lidhjen tuaj me kalimin e kohës, duke tërhequr vëmendjen tuaj nga jeta juaj e përbashkët në këtë moment. Për fat të mirë, sa më thellë t’i angazhoni mendjet tuaja, aq më shumë mund t’i afroheni realitetit – dhe kjo është i gjithë entuziazmi që ju nevojitet!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Puna së bashku mund t’i bëjë përpjekjet tuaja aktuale të shkojnë më tej. Ju mund të keni frikë se bashkimi i forcave me dikë tjetër do t’ju kërkojë të braktisni shumë nga liria juaj, por mbani mend – ka më shumë se një mënyrë për të krijuar një angazhim. Në vend që të pranoni shabllonin standard për atë që supozohet të duket bashkëpunimi, do të ishte më mirë të krijoni një marrëveshje unike që plotëson nevojat specifike të secilit të përfshirë. Një përpjekje e vogël shtesë në fillim duhet të shpërblehet në planin afatgjatë!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Të impresionosh shokët përmes aftësive artistike është e mundur – edhe nëse normalisht nuk je një person artistik. Në vend që të luftoni vetë, ju mund të bashkoheni me bashkëmoshatarët tuaj për të prodhuar diçka më mbresëlënëse sesa secili prej jush do të ishte në gjendje të bënte i vetëm. Megjithëse mund të jeni të prirur të shqetësoheni për atë që familja juaj ose komuniteti më i madh do të mendonte për një temë të caktuar, bashkëpunëtori juaj mund t’ju japë një këndvështrim tjetër – ajo që po bëni është thjesht argëtim në momentin aktual!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Pastrimi dhe zbukurimi i shtëpisë tuaj mund të jetë një prioritet i lartë në këtë kohë. Me Uranin inovativ që gjallëron shtëpinë tuaj të 6-të të rutinës ditore, mund të jetë koha për ta freskuar këtë proces duke e ndryshuar atë. Eksperimentimi me pastrues të rinj natyrorë ose pajisje që pretendojnë se shkatërrojnë jo vetëm pluhurin, por edhe energjinë e keqe, mund t’ju japë potencialisht vetëm ngritjen që kërkoni. Po, t’ia shpjegosh këtë dikujt tjetër mund të jetë e vështirë. Megjithatë, nëse jeni të kënaqur me rezultatet, askush nuk duhet të debatojë me këtë!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Tregimi i një historie personale emocionuese mund të jetë shpërblyese për momentin. Ndërsa Venusi i këndshëm në sektorin tuaj të komunikimit mbështet Uranin e egër në shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive, ju jeni në gjendje të arrini ekuilibrin e duhur midis tronditjes së audiencës tuaj dhe respektimit të zonës së tyre të rehatisë. Ju mund të mos jeni gati për të paraqitur të gjitha detajet e përrallës në një mënyrë logjike, por njerëzit ndoshta do të jenë shumë të kënaqur për t’u kujdesur. Lëreni vetëbesimin që fitoni nga kjo përvojë argëtuese të udhëheqë se si e prezantoni veten përpara!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Shpenzimi i parave aktualisht mund të jetë i nevojshëm për të zgjidhur një zhgënjim të vazhdueshëm në familje. Ndoshta ka një produkt ose shërbim që mund të blini që do t’ju çlironte nga një punë e rëndë. Koha juaj është gjithashtu një burim i rëndësishëm, dhe kjo ia vlen të merret në konsideratë. Mbani mend se të tjerët në familjen tuaj mund të mos e shohin situatën aq qartë sa ju. Ju mund të duhet të paguani vetë për përmirësimin nëse e dëshironi kaq shumë, pavarësisht nëse kjo duket plotësisht e drejtë apo jo.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Njerëzit ka të ngjarë t’ju shohin si veçanërisht të ëmbël tani. Falë Venusit të bukur në shenjën tuaj, e cila zbut Uranin nervoz në shtëpinë tuaj të tretë të artikuluar, ju jeni të pajisur për t’i dhënë një vështrim pozitiv lajmeve që përndryshe do të shiheshin si tronditëse. Ju as nuk duhet ta përdorni këtë energji të lehtë vetëm! Nëse preferoni të mos tregoni të njëjtën histori në mënyrë të përsëritur, mund të angazhoni një mik të besuar për ta shpërndarë atë në pjesën tjetër të rrjetit tuaj social në emrin tuaj.

Burimi: Tarot