Horoskopi ditor – 8 tetor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Nëse keni një shans për të shfaqur aftësitë tuaja të prezantimit, mos e humbni atë. Elokuenca juaj mund të marrë një vlerësim të gjerë. Edhe fëmijët tuaj mund t’ju japin arsye për të qenë krenarë. Mos harroni të merrni kohë për të moshuarit në familjen tuaj.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Ju mund të keni një tendencë të ndiheni të frustruar kur rezultatet nuk janë ashtu siç i prisnit. Ju ende duhet të punoni shumë dhe të përfundoni gjithçka që ndërmerrni sot. Do të diskutoni disa çështje jetësore me një mik të ngushtë dhe do të përjetoni sekrete të dashura me partnerin tuaj të jetës.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Sot, entuziazmi juaj për sportet dhe aktivitetet në natyrë është i dukshëm. Sipas jush, shumëllojshmëria është erëza e jetës. Ju do të vazhdoni të hidheni nga një sipërmarrje në tjetrën. Do të krijoni një raport të mirë me shefat dhe kolegët tuaj. Është koha për të shijuar suksesin në objektivat tuaja të menjëhershme dhe të përkohshme.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Ata përreth jush kanë menduar gjithmonë se ka diçka të ndryshme për ju, por kurrë nuk mund të vënë gishtin në atë që ishte saktësisht. Ju gjithmonë e dinit. Ju jeni më të mirë se ata, dhe sot është dita për t’i bërë ata ta kuptojnë këtë. Si? Mënyra më e mirë e veprimit është të bëni punën tuaj në mënyrën më të mirë të mundshme. Ju do të vlerësoheni dhe madje mund të shiheni si një udhëheqës i ardhshëm nga disa kolegë tuaj.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Harrojeni motin. Sot, e vetmja gjë që shkëlqen janë shanset tuaja për të kaluar pak kohë cilësore me njerëzit tuaj të afërt dhe të dashur. Sa kohë ka kaluar që kur keni bërë të njëjtën gjë për herë të fundit? Pra, shfrytëzoni sa më shumë këtë ditë me fat. Ka shumë mundësi që ju të bëni miq të rinj, të cilët mund të rezultojnë shumë mbështetës në të ardhmen.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Ndjesia dhe ndjeshmëria do të mbizotërojnë sot ndërsa i drejtoheni marrëdhënieve. Në aspektin emocional, mund të jeni të paqartë dhe të lëkundeni midis asaj që ndjeni dhe asaj që vërtet prisnit nga ju. Por në fund, ju mund të përfundoni duke ndjekur zërin tuaj të brendshëm sesa të vareni nga të tjerët. Intuita juaj është e fortë në mënyrë të pamposhtur.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Ana juaj teatrale del në pah. Bëni një shfaqje në gjithçka që bëni sot, qoftë një shfaqje e përkushtimit ndaj punës suaj, apo përkushtimi ndaj familjes suaj. Një ditë e mrekullueshme në punë dhe sasia e duhur e dashurisë ndaj bashkëshortit dhe fëmijëve tuaj në shtëpi – sigurisht që jeni të përsosur sot!

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Sot, ju duhet të kaloni pjesën më të madhe të kohës në meditim dhe introspeksion. Nëse nuk meditoni, do të rrethoheni nga mendime negative dhe hidhërim për të tjerët. Kjo mund të pengojë përparimin dhe rritjen tuaj në karrierë. Jeta e thjeshtë dhe mendimi i lartë mund t’i bëjë gjërat më të lehta për ju.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Yjet tuaj janë të fuqishëm sot dhe planifikojnë një ditë të këndshme për ju. Ju jeni një profesionist i plotë dhe grumbulloni komplimente për këtë qëndrim. Ju gjithashtu keni një aftësi për të lundruar nëpër të gjitha telashet në punë. Kjo qasje e juaja me siguri do të fitojë zemrat e njerëzve dhe do të shtojë disa emra në listën e miqve tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Është koha për festë, pavarësisht nëse nuk keni arsye për këtë. Miqtë dhe madje edhe të njohurit do të ftohen të marrin pjesë në festimet. Për ata që merren me biznes, fitimet mund të vijnë, por nuk do të jenë rezultat i përpjekjeve që bëni. Çdo marrëveshje që lidhet me pronat e paluajtshme dhe ndërtimin do të japë rezultate të mira. Sa për profesionistët, shefat dhe bashkëpunëtorët e ngushtë do të japin mbështetjen e tyre të plotë për çfarëdo pune që ndërmerrni.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Sot mund të jeni shumë të zhgënjyer. Pa mbështetje nga familja ju duhet të mundoheni të qëndroni të qetë. Mosmarrëveshjet familjare kanë shumë të ngjarë dhe fqinjët mund të përpiqen të ndërhyjnë. Tani për tani, gjithçka që ju nevojitet është të qëndroni të pakontrolluar.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Shpenzimet tuaja ka të ngjarë të rriten dhe ju do të duhet të vizatoni një vijë midis nevojave tuaja dhe dëshirave tuaja nëse doni t’i mbani ato nën kontroll. Ekziston një mundësi e madhe që ju të kaloni një përvojë shpirtërore sot. Ju gjithashtu mund të ndiqni teknikat medituese për paqen tuaj mendore.

Burimi: Ganesha Speaks