Horoskopi ditor – 9 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Është një ditë e mirë për të dalë nga korsia e shpejtë dhe për ta lënë veten të ecni përgjatë bregdetit me një shpejtësi më të butë. Hëna hyn në shtëpinë tuaj të 12-të të përgjumur të vetmisë dhe nënndërgjegjeshëm këtë mëngjes, duke ju dhënë një mundësi për të pushuar dhe për të shijuar një kohë të qetë për t’u rinovuar. Ju do të keni nevojë për motorët tuaj të mbushur kur të duhet të shpërtheni përsëri pas disa ditësh, prandaj sigurohuni që të kujdeseni për veten sa të mundeni dhe t’i kushtoni vëmendje nevojave tuaja.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Lidhjet tuaja me të tjerët bëhen një prioritet më i lartë sot pasi Hëna sentimentale kalon në Shtëpinë tuaj të 11-të të Miqësisë. Kjo është një kujtesë se ndonjëherë ju duhet të vendosni punën në fund për të gjetur kohë për njerëzit që ju interesojnë. Rilidhja mund të ndihmojë që energjia dhe disponimi juaj të kthehet në qendër.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Jeta juaj e punës merr një tronditje sot pasi Hëna intuitive futet në sektorin tuaj të karrierës, duke ju ndihmuar të bëni lëvizjet e duhura që mund të çojnë drejt suksesit. Dilni në terren dhe jini gati t’u tregoni njerëzve se çfarë mund të bëni në një moment! Ka një shans që të keni mundësinë t’i bëni përshtypje një shefi dhe mund ta kaloni këtë test me ngjyra të shkëlqyera për sa kohë që bëni përpjekje. Mos rrini duarkryq dhe prisni që gjërat të ndodhin – ju duhet të bëni përparim.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju keni shumë mbështetje për të zgjeruar botën tuaj sot, qoftë fjalë për fjalë apo figurative. Hëna po lëviz në Shtëpinë tuaj të 9-të të Kulturës dhe Mësimit të Lartë, duke ndezur llambën e padukshme mbi kokën tuaj. Bëni diçka për të zgjeruar pikëpamjet tuaja, qoftë nëse hapni një libër mbi një temë që keni dashur gjithmonë të studioni ose bëni plane për një udhëtim që do t’ju ekspozojë ndaj njerëzve, vendeve dhe përvojave të reja. Ka jetë atje dhe ajo ju pret.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Jini të përgatitur për t’u kthyer nga brenda dhe për të parë një vështrim të mirë dhe të ashpër te vetja juaj. Hëna rrëshqet në Shtëpinë tuaj të 8-të intensive të Transformimit dhe Lidhjes së Thellë sot, kështu që ndoshta nuk jeni në një humor të lehtë ose të qetë. Është një ditë e mirë për të arritur në thelbin e çdo çështjeje urgjente. Nëse keni frenuar adresimin e ndonjë mangësie personale ose problemi në lidhjen me të tjerët, atëherë konsiderojeni këtë dritën tuaj jeshile. Ju mund të bëni ndryshime të mëdha tani.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mënyra se si i trajtoni partneritetet tuaja do të shqyrtohet sot pasi Hëna hyn në sektorin tuaj të marrëdhënieve. Kur bëhet fjalë për lidhjet tuaja më të rëndësishme, është koha të mendoni më pak sipas linjës “unë” dhe më shumë sipas “ne”. Nëse keni favorizuar veten dhe nevojat tuaja, ndërkohë që i keni lënë përkrahësit tuaj më të mëdhenj jashtë në të ftohtë, një rikalibrim është në rregull. Është e natyrshme që marrëdhëniet nuk do të jenë njësoj të balancuara 100% të rasteve, por kjo është një ditë për t’u rikthyer në të njëjtën faqe.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Vëmendja juaj është tërhequr nga shëndeti dhe mirëqenia juaj sot, dhe ju keni mbështetjen e universit për të ndërmarrë disa hapa pozitivë për t’u ndjerë më mirë. Shikoni rreth jetës suaj në detaje – ushqimin, ngarkesën e punës, aktivitetin fizik, kërkesat mendore dhe emocionale – dhe shikoni se si mund të bëni rregullime të vogla për përmirësime të mëdha. Nëse jeni të matur dhe të vendosur, atëherë do të jeni në gjendje të bëni disa rregullime vërtet të zgjuara për të cilat vetja juaj e ardhshme do të jetë mirënjohëse.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të ndiheni sikur disa barriera rreth jush po hiqen sot, duke ju dhënë më shumë mundësi për të shijuar botën përreth jush. Hëna po kërcen në shtëpinë tuaj të 5-të të kënaqësisë sot, kështu që bëni diçka që sjell një buzëqeshje në fytyrën tuaj. Nëse kjo do të thotë një hobi krijues, shoqërimi me miqtë ose të shkoni diku që ju pëlqen, bëni që jo vetëm të përmbushni nevojat tuaja, por edhe dëshirat tuaja – ato janë shumë të rëndësishme për të jetuar një jetë të përmbushur.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Rilidhja me rrënjët tuaja mund të krijojë shumë përmbushje, qëllime dhe mirëkuptim për ju sot. Mendoni se çfarë, kush dhe nga vini dhe shqyrtoni se si fazat tuaja të hershme ju shndërruan në personin që jeni tani. Hyrja në disa momente lidhjeje mund të bëjë mrekulli për shpirtin tuaj dhe ndjenjën tuaj të përkatësisë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Jeta rrit ritmin sot ndërsa Hëna hyn në Shtëpinë tuaj të 3-të të ngarkuar të Komunikimit dhe Informacionit këtë mëngjes, duke e bërë të domosdoshme që të mbani syrin te topin. Për fat të mirë, shenja juaj priret të qëndrojë në krye të gjërave pa shumë përpjekje, por megjithatë mund të kërkohet një përpjekje shtesë. Ka shumë gjëra në rrugën tuaj, por nëse mund të qëndroni të fokusuar dhe metodikë, do të jeni në gjendje t’i trajtoni të gjitha me ngjyra të shkëlqyera.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Është një ditë e mirë për t’u rikthyer në bazat, veçanërisht kur bëhet fjalë për çështjet e parave dhe sigurisë materiale. Mund të jeni ende duke paguar për një shërbim që nuk ju nevojitet më, ndaj anuloni atë abonim dhe do t’i kurseni vetes para të mira në planin afatgjatë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Jeni shumë të mirë në gjetjen e kohës për njerëzit e tjerë, por a keni lënë kohë të mjaftueshme për veten tuaj? Nëse dëshirat ose nevojat tuaja janë shtyrë mënjanë, atëherë duhet të rikalibroni dhe të siguroheni që po i kushtoni vetes vëmendjen që meritoni. Mos e mendoni “kohën për veten” si një gjë egoiste – ju nevojitet për të qenë në formën më të mirë për njerëzit në jetën tuaj. Bëni diçka sot që është vetëm për ju.

Burimi: Tarot