Horoskopi ditor – 9 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Qendra e vëmendjes është gati të shkëlqejë mbi ju, Dashi. Reputacioni juaj mund të bëhet më i mirë se kurrë, falë Venusit që e do kënaqësinë që do të hyjë në sektorin tuaj profesional për tre javët e ardhshme. Gjatë kësaj kohe, mbikëqyrësit e tjerë do të jenë më të prirur për të vënë re punën që keni bërë. Lërini t’ju tregojnë mënyra të reja për të pasur sukses! Nëse e dini se çfarë dëshironi, atëherë mos kini turp ta ndiqni atë, sepse Venusi dëshiron që ju të keni sukses dhe të korrni shpërblimet që meritoni.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Pamje të reja po shpalosen para syve tuaj! Sundimtari juaj, Venusi bujar, sapo ka mbërritur në shtëpinë tuaj të 9-të të pakufishme, duke ju kujtuar të gjitha gjërat e lavdishme dhe ekzotike të disponueshme për të eksploruar përtej zonës suaj tipike të rehatisë. Në vend që të qëndroni vetëm pas asaj që dini, bëni çmos për të zgjeruar horizontet tuaja dhe për të filluar të merrni frymëzim nga tokat e largëta. Kjo është një periudhë e mrekullueshme për të udhëtuar, kështu që rezervoni ato bileta nëse mundeni – kujtimet që mund të krijoni do të zgjasin një jetë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Po bëhet vapë këtu, Binjakë! Afërdita intime sapo është zhytur në Shtëpinë tuaj të 8-të të Lidhjes, e cila mund të bëjë një tranzit shumë të thellë. Ky cikël ka të mirat e tij romantike, por gjithashtu mund të jetë shumë shpërblyes financiarisht – kështu që mos u tronditni nëse përfundoni me të ardhura të papritura në prehër! Mbani mend se ky sektor i grafikut tuaj është shumë dhurues, ndaj jini të gatshëm të ndani çdo pasuri të mirë me ata që ju rrethojnë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Marrëdhëniet tuaja janë gati të marrin një kthesë për mirë. Afërdita e qetë po hyn në Shtëpinë tuaj të 7-të të Partneriteteve, kështu që ju mund të prisni për përmirësimin e lidhjeve me njerëzit që kanë më shumë rëndësi për ju. Pavarësisht nëse është një partner personal apo profesional, do të mund të përfitoni shumë më tepër nga këto lidhje. Ju jeni gjithashtu në një pozicion shumë të favorshëm për negocimin e kontratave të reja. Mos kini turp të bashkoheni me ndonjë person, të dashur apo koleg, i cili është i rëndësishëm në jetën tuaj.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Rrjedha e përditshme e jetës suaj do të bëhet shumë më e qetë. Ju mund ta falënderoni Venusin për këtë ndërsa ajo futet në Shtëpinë tuaj të 6-të të Rutinës, duke i shtuar një prekje kënaqësie të gjitha përgjegjësive që ju mbajnë të zënë. Ju keni burimet për të gjetur mënyra të këndshme për të punuar për shëndetin tuaj dhe për të përfshirë ushtrime më të këndshme në programin tuaj, si kërcimi ose ecja në vende të bukura. Qëndrimi i saj këtu mund të lehtësojë edhe tensionet në punë, ndaj prisni ujërat më të qeta atje.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Lajmet e këndshme mund të jenë afër. Shtëpia juaj e 5-të e dashuruar për kënaqësi po pret Venusin e dashur, duke ju ndihmuar të përqendroheni në ndjekjen e pasioneve tuaja dhe në të njëjtën kohë duke e bërë shumë më të lehtë për ju arritjen e tyre. Ky tranzit ka të bëjë vetëm me shijimin e anës së mirë të jetës, prandaj merrni parasysh të merrni kohë nga orari juaj i zënë për t’u siguruar që po edukoni veten dhe fëmijën tuaj të brendshëm. Bëni një pikë për të eksperimentuar me diçka krijuese dhe lëreni Muzën tuaj të brendshme të luajë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Mjedisi juaj i shtëpisë mund të ketë nevojë për një përmirësim. Afërdita estetike tani po hyn në zonën tuaj shtëpiake, duke ju dhënë dëshirën për të kthyer sytë tuaj me shije në mjedisin tuaj të përditshëm. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të ndryshuar dekorimet tuaja ose për të zgjedhur disa pjesë të freskëta të mobiljeve për të zbukuruar me të vërtetë hapësirën tuaj. Ju gjithashtu mund të ndiheni të thirrur për të organizuar disa festa, ndaj dërgoni ftesat! Njerëzit përreth jush ndoshta do të donin të rrinin jashtë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Sapo jeni bërë një mall mjaft i dëshirueshëm. Shtëpia juaj e tretë e Komunitetit po shkëlqen pozitivisht, falë Venusit të dashur që mbërrin atje për vizitën e saj vjetore trejavore. Jeni shkëlqyeshëm me magjinë Venusiane mes turmave, në gjendje të nuhasni një kohë emocionuese me miqtë në rënien e një kapele. Mos ngurroni të shpenzoni shumë në qytet! Ju mund të takoni mijëra njerëz interesantë dhe ndoshta edhe të zbuloni disa mundësi të mrekullueshme dhe premtuese financiarisht në proces.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Afërdita Bujare po hyn në shtëpinë tuaj të dytë të pasurisë materiale, një sektor që është shumë i natyrshëm për të. Nën këtë energji të shkëlqyeshme dhe frymëzim kozmik, do të jeni në gjendje të tërhiqni më shumë bollëk në jetën tuaj – që mund të nënkuptojë të fitoni më shumë para ose të gjeni mënyra të reja dhe emocionuese për t’i shpenzuar ato. Lejojini vetes të kënaqeni me disa falje ose ushqime kur mund t’i përballoni, sepse universi po ju ndihmon të arrini vlerën e parave tuaja.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju keni një arsye të madhe për të festuar për momentin! Afërdita luksoze mbërrin në shtëpinë tuaj të parë të vetë-shprehjes, duke ju dhënë një prekje ekuilibri dhe joshjeje që të gjithë të tjerët me siguri do ta vënë re. Kjo është një mundësi e shkëlqyer për të kënaqur veten, kështu që nëse keni menduar të merrni një lloj përmirësimi, ndoshta me një stil flokësh apo gardërobë të re, konsiderojeni këtë dritën tuaj jeshile nga universi. Vetëm sigurohuni që të konsideroni me kujdes çdo ndryshim të madh ose të përhershëm përpara se t’i bëni ato.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Jeta mund të duket sikur po shkëlqen me fantazi përrallash dhe jo me implikime realiste. Ju mund ta falënderoni Venusin për këtë, pasi ajo sapo është zhytur në shtëpinë tuaj të 12-të ëndërrimtare për tre javët e ardhshme, duke ju frymëzuar të vishni syzet me ngjyrë rozë dhe të gjeni gëzim shpirtëror. Filloni të kërkoni magjinë në jetën tuaj, sepse sa më shumë të kërkoni, aq më shumë mund të gjeni – edhe në vendet më të vogla. Ju mund t’i merrni gjërat me ritmin tuaj, kështu që mos u shqetësoni për të ndjekur drejtimin e dikujt tjetër.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Entuziazmi po vjen në rrugën tuaj! Afërdita dashurore po kërcen në Shtëpinë tuaj të 11-të të Komunitetit Global, duke nxjerrë shumë njerëz nga errësira – dhe ata ndoshta të gjithë po kërkojnë vëmendjen tuaj. Kjo është një mundësi e mrekullueshme për të njohur njerëzit që kanë qenë në skajet e rrethit tuaj shoqëror, sepse ata mund të rezultojnë të jenë lidhje shumë të vlefshme në të ardhmen e afërt. Po kështu, bashkimi me një grup ose organizatë të re mund të bëjë mrekulli për kënaqësinë tuaj personale.

Burimi: Tarot